Середземноморська дієта для схуднення: 10 причин її обрати

Середземноморська дієта для схуднення - одна з найбільш науково підтримуваних дієт з точки зору користі для здоров'я. У цій статті ми розкриємо десять причин для цього.
Середземноморська дієта для схуднення: 10 причин її обрати

Останнє оновлення: 18 травня, 2020

Середземноморська дієта для схуднення – один із найкращих варіантів для тих, хто хоче зберегти свою ідеальну вагу, залишаючись здоровими.

Що особливого в цій дієті?

Ми пропонуємо вам читати далі, щоб дізнатися, наскільки ця дієта може принести користь вашому здоров’ю.

Середземноморська дієта для схуднення

Ця дієта – це не лише низка харчових рекомендацій, це набагато більше. Насправді вона пов’язана зі збалансованим способом життя та є справжньою культурною спадщиною народів середземноморського регіону.

16 листопада 2010 року її було оголошено нематеріальною культурною спадщиною в Іспанії, Греції, Італії та Марокко.

Які продукти складають середземноморську дієту?

Якщо ви дотримуєтесь середземноморської дієти, ви можете їсти всі види їжі, якщо ви зважаєте на знамениту харчову піраміду, яка закладає основи того, які продукти треба їсти щодня, продукти, які продукти треба їсти щотижня, а які лише зрідка.

чому корисна середземноморська дієта для схуднення

Їжа, яку ви повинні їсти щодня:

 • Зерна. Макарони, рис та хліб – ось кілька прикладів. Експерти рекомендують споживати 30 г хліба на день і від 60 до 80 г макаронних виробів та рису на день.
 • Фрукти та овочі. Харчова піраміда вказує на те, що люди повинні споживати 5 порцій фруктів та овочів (по черзі) на день, що дорівнює 120-180 г фруктів та від 150 до 200 грамів овочів.
 • Півлітра води на день.
 • Склянка молока або два йогурти.
 • Столова ложка сирої оливкової олії.
 • Такі заправки, як цибуля та сирий часник.

Їжа, яку ви повинні їсти щотижня:

 • Риба
 • М’ясо
 • Червоне м’ясо (фахівці рекомендують одну порцію на тиждень).
 • Яйця: 2-4 порції на тиждень.
 • Бобові та картопля (фахівці рекомендують їсти їх 3 рази на тиждень).

Їжа, яку ви повинні їсти лише зрідка:

 • Випічка
 • Торти
 • Цукерки
 • Цукор
 • Соки та солодкі газовані напої

Десять причин обрати середземноморську дієту

1. Її вважають однією з найкращих дієт на основі наукових даних.

Середземноморську дієту вважають однією з найбільш науково підтримуваних дієт з точки зору користі для здоров’я.

середземноморська дієта для схуднення корисна для здоров'я
Вже деякий час вона цікавить наукову спільноту через її лікувальну роль проти різних захворювань, пов’язаних із хронічним запаленням, таких як метаболічний синдром, діабет, серцеві захворювання, нейродегенеративні захворювання та рак.

2. Вона підвищує хороший холестерин.

Як стверджують дослідники Центру харчування та ожиріння біомедичних дослідницьких мереж (CIBERobn) та Медичного науково-дослідного інституту лікарні дель Мар (IMIM), середземноморська дієта допомагає частинкам, які переносять так званий хороший холестерин, що запобігає засміченню артерій, працювати належним чином.

3. Вона знижує ризик серцевих захворювань.

Дослідження продемонстрували, що випадки захворювань серця рідше зустрічаються в середземноморських країнах через велику кількість поживних речовин, які містять традиційні рецепти.

4. Вона знижує ризик раку молочної залози, інфарктів та інсультів.

Одне дослідження показало, що середземноморська дієта зменшує проблеми з кровообігом на 66%, інфаркти та інсульт на 30%, а ризик раку молочної залози – на 68%.

5. Вона бореться з сильною депресією.

Команда вчених з університету Дікін (Австралія), провела серію тестів, які визначили, що середземноморська дієта бореться з сильною депресією.

середземноморська дієта для схуднення проти депресії
Дотримання середземноморської дієти може сприяти профілактиці та лікуванню депресії. Здорова їжа позитивно впливає на хімію мозку.

6. Вона збільшує довголіття.

Люди, які дотримуються середземноморської дієти, як правило, живуть довше, оскільки вона сприяє тривалості життя та уповільнює процес старіння завдяки плану харчування, який складається з продуктів, багатих на антиоксиданти та якісні поживні речовини.

7. Вона може запобігти ожирінню.

Оливкова олія набагато корисніша, ніж вершкове масло та інші тваринні та рослинні жири, характерні для інших дієт. Тому це хороший варіант боротьби з ожирінням.

8. Вона допомагає запобігти проблемам з мозком.

Листові овочі запобігають деградації клітин, оскільки містять багато антиоксидантів.

Споживання принаймні однієї порції таких овочів на день сприяє уповільненню когнітивного зниження, пов’язаного зі старінням, як це запропоновано в дослідженні, опублікованому в журналі «Neurology».

9. Вона допомагає людям досягти своєї ідеальної ваги.

Середземноморська дієта різноманітна і має низьку калорійність. Якщо ви поєднаєте її з фізичними вправами, ви зможете досягти своєї ідеальної ваги. Боротьба з ожирінням також знижує ризик появи багатьох захворювань, які погіршуються, коли пацієнт не в формі.

які переваги має середземноморська дієта для схуднення

10. Дотримання середземноморської дієти допомагає довкіллю.

Однією з основ середземноморської дієти є споживання свіжої та сезонної їжі. Набуття цих харчових звичок допомагає довкіллю, заохочуючи правильне використання природних ресурсів.

Прочитавши ці десять корисних ознак середземноморської дієти, чи готові ви спробувати?

Скористайтеся багатьма фруктами та овочами, які дадуть вам змогу реалізувати ці поради на практиці! • Dussaillant, Catalina, Echeverría, Guadalupe, Urquiaga, Inés, Velasco, Nicolás, & Rigotti, Attilio. (2016). Evidencia actual sobre los beneficios de la dieta mediterránea en salud. Revista médica de Chile144(8), 1044-1052. https://dx.doi.org/10.4067/S0034-98872016000800012
 • Sofi F, Macchi C, Abbate R, Gensini GF, Casini A. Mediterranean diet and health. Biofactors 2013; 39 (4): 335-42.
 • Martínez-González MA, Fernández-Jarne E, Serrano-Martínez M, Wright M, Gómez-Gracia E. Develop­ment of a short dietary intake questionnaire for the quantitative estimation of adherence to a cardioprotective Mediterranean diet. Eur J Clin Nutr 2004; 58 (11): 1550-2.
 • Knoops KT, de Groot LC, Kromhout D, Perrin AE, Moreiras-Varela O, Menotti A, et al. Mediterranean diet, lifestyle factors, and 10-year mortality in elderly European men and women: the HALE project. JAMA 2004; 292 (12): 1433-9.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.