Нова харчова піраміда для здоров'я організму

Основою нової харчової піраміди є не лише корисні продукти, але і здоровий спосіб життя разом з регулярним фізичним навантаженням. Якщо ви хочете завжди бути у формі та зміцнити захисні механізми організму, неодмінно щодня виділяйте хоча б одну годину на тренування.
Нова харчова піраміда для здоров'я організму

Останнє оновлення: 01 вересня, 2019

Чи знаєте ви, що таке нова харчова піраміда? У цій статті ми детальніше розповімо про її особливості, а також поділимося ефективними рекомендаціями щодо підтримання активного способу життя та покращення самопочуття.

Якщо ви хочете завжди гарно почуватися, то повинні особливу увагу приділяти харчуванню. Найкращий спосіб зробити щоденний раціон збалансованим – це споживати корисні продукти з різних харчових груп. Не забувайте також про необхідність регулярно виконувати вправи для зміцнення м’язів та підтримання гарної фізичної форми.

Іспанська асоціація контролю за якістю харчування громадян нещодавно запропонувала кілька інновативних порад для правильного підбору щоденного раціону. До того ж працівники асоціації внесли кілька змін до так званої “харчової піраміди”. Таким чином представники асоціації намагаються пояснити широкому загалу, як вести здоровий спосіб життя та покращити його загальну якість.

Нова харчова піраміда та здоровий спосіб життя

харчова піраміда та її особливості

Однією з найбільш кардинальних змін, що були внесені до колишньої харчової піраміди, стало коригування її основи. Перша сходинка нинішньої харчової піраміди передбачає здоровий спосіб життя, а це у свою чергу включає щонайменше одне тренування на тиждень, тривалістю в одну годину.

Не забувайте, що основою здорового способу життя є регулярні заняття спортом та підтримання стабільної ваги. При цьому ви можете виконувати будь-які фізичні вправи, які вам найбільше до вподоби.

Найважливіше – це піклуватися про підтримання гарної форми, поступово досягати успіхів у спорті, а також докладати зусилля для покращення роботи серця та імунної системи. Якщо ви будете дотримуватися всіх цих правил, то зможете запобігти розвитку багатьох дегенеративних захворювань.

Коли людина регулярно займається спортом, їй простіше уникати будь-яких проблем із травленням, адже її організм має достатньо енергії для належного виконання всіх важливих функцій. Якщо ви хочете жити у звичному режимі та мати змогу щодня виконувати всі заплановані дії, неодмінно турбуйтеся про поповнення запасів енергії в організмі.

Якщо ви переїли або з’їли щось шкідливе, тренування допоможе вам спалити зайві калорії та не дозволить їм перетворитися у жир.

Споживайте продукти з різних харчових груп

Друга сходинка харчової піраміди передбачає споживання продуктів, що належать до різних харчових груп. Збалансований раціон неодмінно має містити вироби з цільного зерна, продукти з помірним вмістом крохмалю та корисні вуглеводи.

Не забувайте, що свіжі овочі та фрукти потрібно вживати щонайменше 2-3 рази на день. Ці продукти містять незамінні для організму людини поживні речовини, вітаміни та мінерали. Саме тому дуже важливо регулярно вживати фрукти та овочі.

Ми рекомендуємо обирати свіжі фрукти на десерт замість калорійних солодощів з високим вмістом жирів та цукру. Перш за все, за допомогою фруктів ви зможете позбутися тяги до солодкого. По-друге, ви можете вживати фрукти без страху зашкодити своєму організму, знову набрати зайві кілограми чи спровокувати розвиток ожиріння.

Молочні продукти також неодмінно мають бути в раціоні. Якщо у вас непереносимість лактози, обирайте альтернативу, яка може замінити молочні продукти (зокрема, рослинне молоко). Не забувайте, що є великий вибір нежирних та низькокалорійних молочних продуктів для тих, хто стежить за своєю фігурою.

Збалансований раціон важко уявити без нежирного білого м’яса та риби. Найкраще обирати продукти з низьким вмістом жирів. Готувати рибу та м’ясо краще у духовці, на пару чи на грилі. Доповнювати ці продукти потрібно яйцями та продуктами з високим вмістом рослинних білків.

Періодичні послаблення режиму

послаблення на дієті

На верхівці нової харчової піраміди розташувалися продукти, які можна вживати в невеликих кількостях лише час від часу. Для прикладу, сюди входять сосиски та жирне червоне м’ясо.

Для того, щоб ці продукти не шкодили здоров’ю та не нівелювали результати дотримання принципів правильного харчування, рекомендуємо не готувати їх із додаванням шкідливого жиру. Червоне м’ясо краще подавати з овочами та використовувати для його приготування лише корисні жири.

Нова харчова піраміда дозволяє також помірно вживати алкогольні напої в особливих випадках. Ні для кого не таємниця, що червоне та біле вино, а також пиво, в невеликих кількостях можуть бути навіть корисними для організму.

Утім, не варто перевищувати рекомендовану норму, яка становить одну порцію напою на тиждень. Не забувайте також підтримувати водний баланс. Для цього потрібно і перед вживанням алкоголю, і після нього пити чисту воду.

До продуктів, які можна вживати лише час від часу, також належать страви з високим вмістом цукру та насичених жирів. Це стосується морозива, смажених у фритюрі пончиків, випічки та шкідливих магазинних снеків.

Поживні вітамінні добавки

На самісінькій верхівці нової харчової піраміди розташувалися вітамінні добавки. Якщо ви хочете поповнити запаси поживних речовин в організмі, необхідно вживати якомога більше корисних продуктів. На допомогу прийдуть вітамінні добавки, адже людина не може фізично з’їсти всі необхідні їй продукти у достатній кількості.

Вітамінні добавки допоможуть вам отримати ті вітаміни та мінерали, яких не вистачає вашому організму. Не забувайте, що перш ніж зробити ці добавки частиною щоденного раціону, необхідно порадитися з лікарем, адже вживання цих речовин потрібно завжди проводити лише під наглядом лікаря.

За допомогою вітамінних добавок ви зможете усунути дефіцит незамінних поживних речовин. Утім, не варто при цьому замінювати вітамінами корисні харчові продукти, адже збалансований раціон – це передусім свіжі та поживні продукти з високим вмістом вітамінів та мінералів.

Чи припала вам до вподоби нова харчова піраміда? Тоді не зволікайте та почніть змінювати життя вже сьогодні!  • Wilkinson TJ., Shur NF., Smith AC., Exercise as medicine in chronic kidney disease. Scand J Med Sci Sports, 2016. 26 (8): 985-8.
  • Bron PA., Kleerebezem M., Brummer RJ., Cani PD., et al., Can probiotics modulate human disease by impacting intestinal barrier function? Br J Nutr, 2017. 117 (1): 93-107.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.