Що потрібно знати про напої зі смаком фруктів

Напої зі смаком фруктів можуть бути дуже хорошим варіантом зволоження чимось смачним, незвичним та різноманітним. Окрім того, це також спосіб зменшити споживання безалкогольних напоїв.
Що потрібно знати про напої зі смаком фруктів

Останнє оновлення: 07 січня, 2021

Сьогодні в магазинах продають різноманітні напої зі смаком фруктів. Це пов’язано з тим, що всі усвідомлюють важливість підтримання зволоження нашого організму, і, звичайно, харчова промисловість хоче свою частку.

Чим можна зволожити організм?

Оскільки літо стає все спекотнішим, попередження експертів щодо високих температур стають все більш звичними. Вони радять нам захищатися від сонця, не займатися спортом у найспекотніші години дня, а також охолоджувати та зволожувати організм.

Усі ми знаємо, що потрібно пити близько двох літрів води на день, як встановили органи охорони здоров’я. Стан зневоднення може призвести до серйозних метаболічних та функціональних розладів.

Найкращий варіант – це вода. Але багатьом людям не завжди легко пити належну кількість, оскільки це здається несмачним і не дуже апетитним.

Ось чому люди споживають інші види напоїв, зокрема безалкогольні напої, соки та енергетичні напої. Згідно зі звітом про споживання їжі, у 2017 році люди спожили понад 2100 млн літрів безалкогольних напоїв, в середньому близько 49 літрів на людину на рік.

Проблема полягає у великій кількості доданого цукру, яку зазвичай містить більшість із них. Багато експертів застерігають від них через високий вміст рафінованого цукру та небезпеку, яку вони становлять для нашого здоров’я. Отже, ми повинні звернути особливу увагу на зменшення споживання цих напоїв.

Які переваги мають напої зі смаком фруктів

Які переваги мають напої зі смаком фруктів
Напої зі смаком фруктів, виготовлені з натуральних інгредієнтів, ідеально підходять для зволоження. Таким чином, вони ідеально підходять для того, щоб уникнути споживання безалкогольних напоїв з високим вмістом цукру.

Коли ми говоримо про воду зі смаком фруктів, ми маємо на увазі настояну воду або воду, змішану з фруктами, овочами та спеціями. У цьому випадку мова піде про напій, який є таким же корисним, як і звичайна вода.

Ароматизована вода може бути дуже хорошим варіантом зволоження. Це ще й спосіб зменшити споживання солодких безалкогольних напоїв, адже ми зупинимось на інших напоях, які не шкодять нашому здоров’ю та є смачними.

Остерігайтеся слабких місць

Напої зі смаком фруктів популярні серед людей, які дбають про здоров’я та знають про важливість правильного харчування.

Вода та фрукти – це дуже корисна комбінація. Однак не всі напої зі смаком фруктів є такими, якими вони здаються, і ви повинні бути обережними з вибором.

Вміст цукру

Якщо ви проаналізуєте етикетки деяких магазинних ароматизованих напоїв, то незабаром зрозумієте, що більшість із них містить цукор або інші підсолоджувачі у списку інгредієнтів.

Через це деякі з них більше схожі на безалкогольні напої, ніж на мінеральну воду, оскільки вони можуть містити еквівалент 2-3 чайних ложок цукру на склянку. Деякі навіть перевищують межу, встановлену ВООЗ.

Як бачите, навіть попри те, що ви купуєте здоровіший напій, ви фактично додаєте до свого раціону багато цукру.

Довгий перелік інгредієнтів

Ви вже знаєте, що вода та фрукти чи овочі – ідеальні інгредієнти для напою. Але список інгредієнтів може бути дуже довгим у магазинних напоях. Окрім згаданих вище цукру та підсолоджувачів, ці напої містять концентровані фруктові соки, штучні ароматизатори, підкислювачі, консерванти та навіть барвники.

Це досить далеко від того, що прийнятно для напою, який повинен бути таким здоровим, як мінеральна вода.

Рослини, вітаміни та мінерали

Отже, що нам потрібно? Напій, який зволожує і поповнює втрачені мінерали. За винятком деяких особливих умов, вода не повинна забезпечувати нас іншими поживними речовинами, які ми можемо отримувати з їжею.

Як бачите, ми повинні уважно читати етикетки цих продуктів. Нехай нас не спокушають повідомлення про підживлення, детоксикацію та збалансування. Пам’ятайте, що роль напою полягає у зволоженні.

Щоб насолодитися лікувальними властивостями рослин, ви повинні звернутися до спеціалізованих центрів, де вони можуть дати вам персональну пораду.

Домашні напої зі смаком фруктів

домашні напої зі смаком фруктів
Напої із фруктовими ароматами, які ви готуєте вдома, є здоровими й ідеально підходять для охолодження влітку. Однак обов’язково використовуйте лише фрукти, овочі та спеції.

Якщо ви готуєте власні ароматизовані напої вдома, ви будете відповідальні за якість використовуваних інгредієнтів.

Експериментуйте з багатьма інгредієнтами, спробуйте нові спеції та скористайтеся фруктами та овочами, які у вас вже є вдома.

Дотримуйтесь цих 3 основних правил для корисних та освіжаючих напоїв, якими ви можете насолоджуватися протягом усього року. У вас буде багато чудових варіантів, які можна запропонувати своїм друзям та гостям!

1. Вода як основний інгредієнт

Основним інгредієнтом ваших напоїв має бути вода. Однак ви також можете вибрати газовану воду, якщо хочете. Просто додайте її наприкінці. Після того, як ви приготуєте напій, дайте йому постояти мінімум 12 годин, перш ніж пити, щоб він був більш ароматними. Ви можете додати кубики льоду перед подачею, щоб зберегти свіжість.

2. Візьміть будь-які фрукти

Ви можете використовувати лайм, лимон, апельсин, ананас, манго, полуницю або майже будь-які фрукти. Просто розріжте їх на шматочки і покладіть в широку банку. Чим менше шматочків, тим краще. Подрібніть полуницю, малину або чорницю, щоб виділити більше соків і ароматів. Ви також можете використовувати огірки, моркву та селеру для цікавих поєднань.

3. Додайте спеції та свіжу зелень до напоїв зі смаком фруктів

Нарешті, спеції та свіжа зелень чудово поєднуються з фруктами та додадуть свіжості та смаку. Наріжте свіжу зелень, наприклад, м’яту, базилік, шавлію, петрушку, і змішайте їх безпосередньо з фруктами. У випадку зі спеціями, такими як кориця, кардамон, гвоздика або імбир, просто зробіть настій і додайте його до фруктів, коли напій ще теплий.

Ви готові спробувати напої зі смаком фруктів? Як бачите, вони є хорошим способом зволоження, якщо ви зберігаєте контроль над їхніми інгредієнтами, щоб забезпечити високу якість. Надалі уникайте магазинних напоїв, оскільки вони містять забагато цукру та добавок.  • European Food Safety Authority . Panel sobre productos dietéticos y alergias (NDA). Opinión Científica sobre los valores dietéticos de referencia para el agua. Revista EFSA 2010; 8(3):1459.
  • España. Real Decreto Ley 15/1992. Reglamento Técnico Sanitario de Elaboración, Circulación y Venta de Bebidas Refrescantes. BOE (27-1-1992).
  • Ministerio de Agricultura, Pesca y Alimentación. Informe del Consumo de Alimentación en España 2017. Madrid 2018.
  • Popkin, B. M., D’Anci, K. E., & Rosenberg, I. H. (2010). Water, hydration, and health. Nutrition Reviews. Blackwell Publishing Inc. https://doi.org/10.1111/j.1753-4887.2010.00304.x

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.