Шкідливі наслідки фізичного покарання дітей

Наслідки фізичного покарання дітей негативні й можуть мати шкідливий вплив на психологічний та емоційний розвиток дитини.
Шкідливі наслідки фізичного покарання дітей

Останнє оновлення: 18 лютого, 2019

Наслідки фізичного покарання дітей негативні. А коли дитині менш ніж два роки, вони є ще серйознішими. Фізичне покарання немовляти класифікують як жорстоке поводження з дітьми.

Є багато матерів і батьків, які вважають нормальним шльопати або іншим чином фізично карати своїх дітей. Вони стверджують, що так дитина краще в ранньому віці дізнається, що можна робити, а що ні.

Чи є фізичне покарання знущанням?

Без сумніву, так: фізичне покарання – це знущання, навіть якщо це лише шльопання, і батьки намагаються запобігти шкоді дитини. Конвенція ООН про права дитини встановила, що діти та підлітки мають право на захист від будь-якої форми фізичного покарання.

Неважливо, де ваші діти: вдома, в дитячому садку або в школі. Діти ніколи не повинні піддаватися жодному знущанню. Це навіть стосується центрів ув’язнення, де підлітки, які порушили закон, відбувають покарання.

Хоча більшість країн світу підписала Конвенцію ООН, лише 45 країн створили закони, які забороняють фізичне покарання дітей і підлітків.

Ця стаття може вас зацікавити: Емоційна депривація дітей: 6 ознак

Чому деякі батьки вірять у фізичне покарання?

шкідливі наслідки фізичного покарання

Батьки, яких самих виховували з фізичним покаранням, зазвичай, діють та само. Вони кажуть, що цей тип насильства не травмував їх і не завадив їм досягти успіху в дорослому житті та досягти своїх цілей. Деякі навіть кажуть, що вони цінують, що їхні батьки виховували їх таким чином.

Проте ви повинні запитати їх, чому вони ніколи не наважуються ставити під сумнів стиль виховання своїх батьків. Це може призвести до того, що вони згадають страх і біль, які ще не зцілилися. Подібно до багатьох інших звичаїв і проявів поведінки, цей вид покарання сьогодні вважають огидним.

Домашнє насильство є загальною рисою нещасливих сімей. Багато батьків можуть корити себе за використання фізичного покарання, але вони помилково вважають, що повторення тієї ж моделі насильства, яку вони дізналися як діти, є правильним шляхом.

Які наслідки фізичного покарання дітей?

Плач дитини може бути виснажливим. Дні після пологів нескінченні: безсонні ночі, догляд протягом дня, задоволення всіх потреб вашої дитини може призвести до втрати терпіння.

Але ви повинні замислитися: чи справді ви думаєте, що шльопання дитини змусить її перестати плакати?

Травма будь-якої частини цього тендітного тіла навряд чи може полегшити фізичні потреби вашої дитини.

Якщо ви використовуєте будь-яку фізичну агресію, це призводить до негативного досвіду дитини, що набагато гірше, ніж все, що трапилося з вами, коли вас шльопали вже в старшому віці.

Читайте також: Не примушуйте дітей цілуватися під час зустрічі

Наслідки фізичного покарання дитині навчають її:

  • Не плакати, якщо вона відчуває голод, спрагу або сонливість. Замість цього вона не отримує те, що їй потрібно, або ризикує постраждати, якщо вона цього вимагатиме.
  • Вона придушує свої бажання, включно з проявами любові. Ваша дитина не хоче знову ризикувати.
  • Вона звикає до болю і стресу. Це послаблює природну мотивацію дитини відкривати навколишній світ.
  • Вона не довіряє собі, тому що її природні імпульси лише провокують покарання.

Яку шкоду може заподіяти фізичне покарання?

негативні наслідки фізичного покарання

Надмірні фізичні покарання можуть мати неймовірно серйозні наслідки. Дитина, що розвивається, дуже тендітна. Серйозні пошкодження можуть відбуватися на фізіологічному та неврологічному рівнях, окрім емоційних травм, згаданих вище.

Шльопання може здатися дорослим не дуже серйозним, але для дитини це не те ж саме. Можна  травмувати, наприклад, нерви. Запалення може впливати на рухливість дитини, тимчасово чи постійно. Внутрішній розрив кровоносної судини є ще гіршим наслідком цього прояву батьківства.

Удар по руках дитини може вивихнути кістки, м’язи або сухожилля. Трясіння також дуже небезпечне, тому що м’язи шиї ще не готові повністю підтримувати голову. Це може вплинути на хребці й викликати пошкодження мозку, сліпоту і навіть смерть.

Як дочекатися, коли вони стануть старшими?

Фізичне покарання не виправить поведінку дитини.

Натомість фізично покарані діти будуть дотримуватися правил лише зі страху, не більше. Проте вони можуть дещо усвідомити, і коли агресивного батька не буде поруч, вони й далі будуть займатися непокірною поведінкою.

Наслідки можуть бути навіть більшими, ніж це: якщо ви використовуєте насильство, щоб виправити поведінку дитини, то дитина дізнається про те, що насильство – найкращий метод для того, щоб:

  • відстояти свою точку зору
  • розв’язати проблеми
  • проявити незадоволення
  • отримати те, чого хочеш
  • отримати повагу
  • проявити авторитет

Дитина дізнається, що насильство виправдане. Якщо вона має владу, вона може використовувати її проти когось слабшого або більш безпорадного. Коли ви бачите новини про гендерне чи внутрішньосімейне насильство, ви повинні запитати себе, чи ви хочете цього для своїх дітей. Небезпечних, жорстоких або мстивих дорослих часто фізично карали в дитинстві.

Якщо ви хочете, щоб ваша дитина виросла щасливим дорослим, дуже важливо викреслити негативні наслідки фізичного покарання з методів виховання.

Це може вас зацікавити ...
Синдром розбещеної дитини – світосприйняття, яке виховують батьки
Mejor con SaludLeerlo en Mejor con Salud
Синдром розбещеної дитини – світосприйняття, яке виховують батьки

Синдром розбещеної дитини не настільки сильно пов'язаний із хорошим матеріальним статусом батьків, як із гіперопікою та недостатньо суворим вихованням.