Не примушуйте дітей цілуватися під час зустрічі

Поцілунок під час зустрічі - це соціальна норма в багатьох культурах. У багатьох країнах є звичка супроводжувати вітання і прощання поцілунком. Але для дітей поцілунок є ознакою любові. Тому не дуже добре примушувати дітей цілуватися під час зустрічі з незнайомими людьми.
Не примушуйте дітей цілуватися під час зустрічі

Останнє оновлення: 17 грудня, 2018

Для маленьких дітей поцілунок є ознакою ласки. Як правило, вони цілують своїх батьків, братів або сестер, щоб продемонструвати любов. Тому у випадку з незнайомцями ця дія може викликати емоційний дискомфорт. Вони навіть можуть відмовитися. Ось чому не варто змушувати дітей цілуватися під час зустрічі з незнайомими людьми.

Перш ніж це зробити, ви повинні спитати їх, чи почуватимуться вони комфортно. Ваша дитина повинна мати можливість вибрати, як вітати людей. Вона повинна вирішити, чи хоче цілувати або навіть давати “п’ять”.

Знання та встановлення меж є однією з основ дитячого розвитку. Це стосується меж прихильності. Будь-яка дитина повинна обрати, чи бути близькою до іншої людини.

Деякі батьки вважають, що вони діти грубі, бо не цілують під час вітання. Тим не менш, діти можуть іншим чином продемонструвати свої манери при вітанні. Рукостискання, усне привітання або поплескування по спині є ознаками хороших манер.

Хто не повинен примушувати дітей цілуватися під час зустрічі?

Рекомендуємо батькам провести відверту розмову з їхніми дітьми про любов і вихованість. Вони повинні розуміти, що демонстрація прихильності є стихійним способом вираження любові. Тим часом, хороші манери та виховання показують повагу до інших людей.

чому не треба примушувати цілуватися під час зустрічі
Хоча діти мають бути добрими до дорослих, не змушуйте дітей цілувати дорослих людей у ​​привітанні. Так вони можуть встановити власні межі. Це особливо важливо, коли навколо них незнайомці.

Важливо не змушувати дітей цілувати, тому що це може зробити їх уразливими. Діти можуть самовдоволено виявляти прихильність і думати, що це робить їх хорошими. Це може привести до зловживання.

Дітьми зазвичай зловживають люди, які дуже близькі до них. Це може статися, коли хочеться показати прихильність. Вони зрештою змушені радувати іншу людину і не можуть сказати відмовити у фізичному контакті.

Поважайте бажання дитини

Після певного віку деякі діти перестають цілувати або цілують рідше, ніж раніше. Це може бути від сором’язливості, тому що їм не подобається людині, або тому, що вони не в настрої.

Однак, якщо ваша дитина не хоче виявляти прихильність, чи слід наполягати?

Ні, ви не повинні змушувати дитину цілувати. Поставте себе на її місце і спробуйте уявити, наскільки незручно почуваєшся, коли поцілуєш когось, хто тобі неприємний. Як би ви почувалися?

Поцілунки не повинні бути ознакою хороших манер

Для дорослих у багатьох культурах цілуватися під час зустрічі є ознакою манер. Проте для дітей поцілунок – це спосіб показати прихильність до тих, кого вони люблять.

не треба завжди цілуватися під час зустрічі
Манери – це правила поведінки та люб’язності, яким ви повинні навчати своїх дітей. Проте, замість того, щоб змушувати їх поцілувати, вони можуть просто казати “доброго ранку”, “доброго дня” або “доброго вечора”, коли ви кудись ідете. Навіть дати п’ять – це чудовий варіант.

Поцілунки мають сенс

Діти не повинні бути змушені робити те, чого вони не хочуть робити. Не змушуйте їх почуватися погано через відмову. Не ображайтеся, коли вони відмовляються. З іншого боку, погляньте на ситуацію з їхньої точки зору.

Ваша дитина не віддалиться

Іноді діти проходять життєві етапи. Вони можуть відмовитися від поцілунків, навіть до своїх батьків або близьких родичів.

Однак це не означає, що вони будуть приховувати свої почуття. Вони будуть цілувати вас, коли дійсно захочуть. Якщо ви змусите дитину поцілувати, вона лише втекти піти від вас.

Вони можуть стати більш вразливими

Хоча це може звучати як перебільшення, якщо ви змушуєте дитину цілуватися під час зустрічі, коли вона не хоче, вона буде швидше зближатися з незнайомими людьми. Ось чому вони повинні навчитися відмовляти у фізичному контакті в ранньому віці. Інакше вони можуть повірити в те, що любов до незнайомців є синонімом хороших манер.

діти не повинні цілуватися під час зустрічі
Примушення дитини поцілувати когось може навести її на думку, що вона не володіє власним тілом. Важливо навчити її, що вона має контроль над своїм тілом. Інакше вона може бути більш послужливою та пасивною.

Висновки

Важливо спитати дитину, чи вона хоче когось привітати або попрощатися поцілунками. Не змушуйте дітей цілуватися під час зустрічі. Зробіть так, щоб їм було зрозуміло, що вони можуть так зробити, якщо хочуть, і це просто спосіб сказати привіт. “Хочеш привітати братика поцілунком?” Якщо вони скажуть «ні», дайте їм спокій.

Взагалі, діти розрізняють поцілунки любові та люб’язності, коли вони стають старшими. Найшвидший спосіб навчитися – це подивитися, як батьки вітаються або прощаються поцілунками. Це призведе до імітації такої поведінки та адаптації до соціальних норм.

Нарешті, батькам необхідно відверто поговорити з дітьми про це. Є певна різниця між доброзичливістю і прив’язаністю. Остання має відбуватися природно. Це не повинно бути шляхом порадувати інших.

It might interest you...
Синдром розбещеної дитини – світосприйняття, яке виховують батьки
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
Синдром розбещеної дитини – світосприйняття, яке виховують батьки

Синдром розбещеної дитини не настільки сильно пов'язаний із хорошим матеріальним статусом батьків, як із гіперопікою та недостатньо суворим вихован...