Синдром драбинчастого м'яза: біль починається з шиї та переходить на руки

Синдром драбинчастого м'яза може бути схожий на симптом травми або навіть наслідок тривалого періоду стресу. Зняти такий біль допоможе чергування холодного та гарячого душу.
Синдром драбинчастого м'яза: біль починається з шиї та переходить на руки

Останнє оновлення: 24 листопада, 2018

Можливо, ця назва дещо дивна для вас і видається незнайомою, утім синдром драбинчастого м’яза є значно поширенішим, ніж ви думаєте.

Ідеться про біль в шийно-комірцевій зоні, який починається в шиї, а потім поширюється вниз уздовж спинного мозку, доки не дістає рук або навіть пальців.

Він суттєво обмежує рухливість. Існує хибне уявлення про цей стан, ніби він виникає лише в тих, хто займається спортом.

Однак такі чинники, як стрес, хронічна тривога чи навіть артрит також спричиняють синдром драбинчастого м’яза.

Далі ми хочемо надати докладнішу інформацію про проблему, якій часто ми не приділяємо належної уваги.

Синдром драбинчастого м’яза: коли рухатися стає боляче

Коли ви повертаєте голову, намагаєтеся дістати щось, сидите, читаєте, лежите або навіть дихаєте, то відчуваєте сильний біль. Синдром драбинчастого м’яза переважно зосереджується біля хребта.

Це не просто випадок розтягнення м’яза чи раптова травма шиї. Усе значно серйозніше.

Дивіться також “Лікарські рослини для полегшення симптомів фіброміалгії

Уявіть верхню частину хребта. Тобто від першого до сьомого хребця, які якраз і є найменшими.

 • А тепер подумайте про все те, що знаходиться між цими малесенькими хребцями: зв’язки, сухожилля, м’язи, нервові волокна…
 • Коли в якійсь із цих ділянок виникає запалення, біль сягає різних частин тіла.

Досить часто запалення починається з хребта, а потім поширюється на плечі, лопатки, руки і навіть тулуб.

Що саме є причиною синдрому драбинчастого м’яза?

 • Травми. Як ми вже говорили раніше, однією з основних причини синдрому драбинчастого м’яза є травми, які виникають унаслідок нещасних випадків або під час занять спортом. Вивихи, переломи, розтягнення зв’язок або м’язів, як правило, є основними причинами.
 • Водночас тривалі періоди стресу та тривоги можуть також призводити до такої проблеми. Тому ці чинники теж варто брати до уваги.
 • Ще однією можливою причиною є запальні процеси, які виникають під час ревматизму.
 • З іншого боку, синдром драбинчастого м’яза з часом може розвинутися у хворих на дегенеративні захворювання, як-от артрит.
 • До того ж, не варто опускати такі інфекційні захворювання, як туберкульоз, наприклад.

Які симптоми цього синдрому?

синдром драбинчастого м'яза та його причини

Звісно, ви, мабуть, чули, як хтось казав: “Це так, ніби тебе вдарили ножем у спину“. Певною мірою, відчуття досить схожі.

Різниця в тому, що біль не лише має центральну точку, а й поширюється на інші частини тіла як дуже сильне відчуття тепла.

Читайте також статтю про те, як запобігти болю в спині

 • Крім того, що під час синдрому драбинчастого м’яза виникають больові відчуття, які ми вже описали раніше, він також характеризується інтенсивними судомами, розладами чутливості, м’язовою слабкістю, поколюванням чи відчуттям сильного холоду або тепла, схожого на опік.
 • Водночас можуть виникати головні болі, ригідність шиї (затікання), запаморочення або нудота під час сидіння… Майже будь-який рух супроводжується сильним відчуттям дискомфорту.

Які можливі способи лікування?

Синдром драбинчастого м’яза потребує ситуативного лікування, тому лише кваліфіковані медики можуть допомоги. Перш за все, потрібно почати приймати правильні ліки, щоб зменшити запалення.

 • Фізіотерапія теж відіграє важливу роль у боротьбі з болем і допомагає відновити рухливість кінцівок.
 • Ще одна помічна в цьому випадку техніка – терапія теплом і холодом. Гарячі душі, компреси з гарячою водою чи навіть масажі з розмарином і спиртом чудово допомагають при лікуванні.
 • Також не варто забувати, що людині з діагнозом “синдром драбинчастого м’яза” потрібно дотримуватися лежачого режиму. Усі розлади, унаслідок яких виникає сильний біль у м’язах і хребті, перш за все, змушують нас змінити своє ставлення до життя.
 • Спеціалісти радять лежати на спині, заклавши руку, у якій виникає біль, за голову.

Синдром драбинчастого м’яза  добре лікується

Зазвичай для хворих із синдромом драбинчастого м’яза хороші прогнози. Що це означає? Люди з міцним здоров’ям зазвичай проявляють ознаки покращення через чотири-шість тижнів. 

 • Без сумніву, серйозна проблема виникає у випадку пацієнтів із тією чи іншою формою ревматизму або артриту. При таких хронічних захворюваннях зазвичай періоди покращення чергуються з тижнями інтенсивного дискомфорту.
 • Якщо у вас виникають такі болісні відчуття, намагайтеся робити все можливе, щоб вести здоровий спосіб життя. Збалансований раціон харчування, помірні заняття спортом та обмеження основних джерел стресу й тривоги можуть чудово вам допомогти.

У випадку пацієнтів зі значно складнішими симптомами, можливий варіант хірургічного втручання. Саме тому необхідно звернутися до лікарів, адже лише вони зможуть прийняти найкраще рішення.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.