Сварки в присутності дітей та їхні наслідки

Сварки в присутності діте призводять до появи у дітей почуття незахищеності, і тому ми повинні усвідомлювати свою поведінку.
Сварки в присутності дітей та їхні наслідки

Останнє оновлення: 03 лютого, 2019

Сперечання є частиною взаємин, іноді необхідною частиною розв’язання проблем. Проте треба уникати сперечань, які перетворюються на сварки. Найголовніше те, щоб не відбувалися сварки в присутності дітей.

Діти, які спостерігають фізичні та словесні суперечки, випробовують занепокоєння, яке пізніше перетворюється на гнів, смуток або страх. У дитинстві психологічні наслідки гірші.

Сварки в присутності дітей та їхні наслідки

1. Немовлята на рівні підсвідомості

сварки в присутності дітей та їхні наслідки
Новонароджені діти здатні підсвідомо розуміти настрій людей навколо них за тоном голосу та жестами. Подібно до того, як вони сприймають любов навколо них, вони також можуть відчувати, коли ситуація напружена, коли ви гніваєтеся й коли ваше обличчя перекошене агресією.

2. Емоційний розвиток

Незалежно від того, наскільки “незначними” є сварки, зростання в напруженому сімейному середовищі може викликати глибокі емоційні травми, оскільки це спричиняє такі проблеми, як тривога та низька самооцінка. Мирна ситуація, де діти не залучені до конфліктів дорослих, допоможе їм розвиватися краще.

3. Дошкільнята

У цьому віці дитина не повністю розвинена в плані мови й намагається виражати себе через невербальне спілкування. Тому після сварки вона може плакати або закочувати істерики.

Діти в дошкільних закладах ще не розуміють причин конфліктів, а їхні егоцентричні думки змушують їх відчувати, що вони є причиною, що змушує їх почуватися винними в тому, що їхні батьки сваряться.

Реакції у дітей бувають різними. Деякі діють так, наче це не проблема, але інші можуть побоюватися, що відбувається щось жахливе й ізолюватися від світу, поки не почуватимуться в безпеці.

Вони зазвичай висловлюють свої почуття через зміни сну або харчування. Вони можуть регресувати до попередніх етапів розвитку, наприклад, вони можуть почати мочитися в ліжку. Дошкільники можуть стати дратівливими або агресивними.

4. Діти в початковій школі

діти і батьки
У цьому віці діти починають розуміти, що відбувається навколо них. Вони можуть почуватися шокованими або тривожними, коли бачать, як їхні батьки сваряться. Оскільки вони почуваються винними, вони вважають, що їм потрібно брати участь; дівчата підтримують маму, а хлопці схильні зближуватися з батьками.

Як “незначні”, але часті сварки в присутності дітей впливають на них?

Загалом, такий вид сварок лежить в основі нестабільної сімейної ситуації. У такій ситуації дитина розуміє, що дрібниця може викликати величезну проблему.

Це може призвести до того, що дитина відчуватиме, що їй потрібно контролювати ситуацію. Крім того, вона може відреагувати, не висловлюючи своїх справжніх потреб, щоб уникнути проблем.

Діти та образи

Ви ніколи не повинні використовувати свою дитину, щоб ображати або протистояти її батькові чи матері, особливо якщо ви розлучені. Важливо не сваритися вночі, коли дитина спить, оскільки сон має вирішальне значення для дітей. Сварки відбуваються у всіх сім’ях, але використовуйте їх, щоб показати дитині, що люди різні. Ви ж хочете, щоб ваша дитина виросла в щасливому домі.

Не сваріться в присутності дітей

не влаштовуйте сварки в присутності дітей
Сварки мають відбуватися тоді, коли дітей немає поруч. Вони можуть знати, що їхні батьки сварилися, але принаймні вони не почуватимуться залученими. Діти, особливо маленькі, не здатні тлумачити приховані смисли. Вони вірять тому, що чують.

Якщо вони почують, як батьки кажуть: “Досить! Мені все остогиділо! Я не хочу більше тебе бачити!”, вони не тільки відчують біль, але й будуть невпевнені, оскільки їхні батьки можуть розійтися.

Сімейна терапія

Парна терапія, якщо у вас виникли проблеми, покращить спілкування. Сімейна терапія ідеально підходить, коли дитина починає погано поводитися або виявляє психосоматичні симптоми, які потребують професійного втручання. Терапія може покращити стосунки між членами сім’ї.

Поговоріть зі своїми дітьми

Іноді не можна уникнути сварок у присутності дітей. У цих випадках важливо пояснити їм, що всі люди сваряться, навіть люди, які люблять одне одного. Скористайтеся цією нагодою, щоб пояснити, що сварки не означають, що ви не любите одне одного.

Якщо конфлікт вирішено, ви можете зробити щось разом, але якщо це не так, не вдавайте, тому що діти можуть відчувати напругу.

Батьки як моделі

щаслива родина
Майте на увазі, що батьки є головною моделлю для своїх дітей. Якщо дитина бачить, що один із батьків погано ставиться до іншого, фізично, словесно чи іншим способом, ранить дитину, це може мати страшні наслідки в дитинстві та пізніше в дорослому віці. Сварки в присутності дітей також впливають на їхні стосунки з друзями та однолітками.

Необхідно навчити їх, що, коли люди мають різні думки та погляди на щось, ви завжди можете використовувати добрі слова. Створімо середовище толерантності та поваги, де не потрібно знущатися, кричати чи ображати.  • Morris, A. S., Silk, J. S., Steinberg, L., Myers, S. S., & Robinson, L. R. (2007). The role of the family context in the development of emotion regulation. Social Development. https://doi.org/10.1111/j.1467-9507.2007.00389.x
  • Kim, I. H., Anderson, R. C., Nguyen-Jahiel, K., & Archodidou, A. (2007). Discourse patterns during children’s collaborative online discussions. Journal of the Learning Sciences. https://doi.org/10.1080/10508400701413419
  • Blankenship, K. M., Friedman, S. R., Dworkin, S., & Mantell, J. E. (2006). Structural interventions: Concepts, challenges and opportunities for research. In Journal of Urban Health. https://doi.org/10.1007/s11524-005-9007-4

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.