Топ-9 продуктів-антидепресантів

· Липень 14, 2015

Депресія – надзвичайно серйозне і, на жаль, дуже поширене захворювання, яке викликає у людей глибокий сум, пригніченість і низьку самооцінку. Людина втрачає інтерес до життя і всіх її задоволень. Депресія в основному спричинена генетичними факторами, однак причиною також може бути погане соціальне і емоційне життя людини.

Було проведено чимало досліджень, пов’язаних з виникненням депресії та способами її лікування. Деякі з них показали, що існують певні натуральні продукти-антидепресанти, які допомагають побороти депресію і злість, а також мають позитивний вплив на організм.

Нижче наведено деякі продукти-антидепресанти, які слід вживати, якщо ви перебуваєте у депресивному стані.

Меляса

Цей продукт складається з речовини – сахарози, що не кристалізувалася. Вона багата на нуклеозид – одна із сполук ДНК,  що здатна зарядити організм енергією, і в результаті побороти депресію. Однак, не потрібно вживати надмірну кількість меляси, оскільки це – цукор.

Риба

losos

Риба, така як: лосось, сардини, тунець, анчоуси – є м’ясним продуктом з високим вмістом омега-3 жирних кислот. Ці кислоти добре відомі своїми властивостями і перевагами у боротьбі з хворобами серцево-судинної системи, адже вони знижують рівень тригліцеридів і запобігають формуванню тромбів. Також доведено, що цей вид м’яса сприяє боротьбі з депресією та стресом. Саме тому риба рекомендована до вживання.

Цукрові буряки

Буряк, який використовують для отримання цукру, має ті ж властивості, що і меляса. Він також багатий на сполуку нуклеозид, яка підвищує рівень цитидину у мозку. Цитидин в свою чергу виробляє дофімін, який, як відомо, відповідає за гарний настрій.

Соя

moloko-2

Соя стала популярною завдяки декільком дослідженням, які показали, що цей продукт містить багато дієтичних властивостей, які мають добрий вплив на здоров’я. Цей рослинний білок міститься у багатьох продуктах, що є неабиякою перевагою і не спричиняє жодних проблем для здоров’я. Ці продукти багаті на амінокислоти, які майже не містять жирів і холестерину.

У склад сої також входить омега-3 жирні кислоти, які не тільки позитивно впливають на здоров’я серця, але й також борються з депресією.

Волоські горіхи

horihy

Волоські горіхи в харчуванні є великим джерелом альфа-ліноленових кислот – одні з компонентів омега-3 жирних кислот. Якщо у вас відчуття депресії, їжте волоські горіхи. Їхні корисні властивості мають великі переваги у вирішенні цієї проблеми, а також захистять ваше серце від різних захворювань.

Коричневий рис

Коричневий рис містить вітаміни В1 та В3. Також в його склад входить фолієва кислота, а ще він входить до складу продуктів з низьким глікемічним індексом. Завдяки низькому вмісту цукру, цей вид рису запобігає падінню рівня цукру в крові, що в результаті сприяє покращенню настрою.

Пивні дріжджі

pyvni-drizdzi

Пивні дріжджі багаті на вітамін В1, В2 та В3. Крім цього, вони містять 16 амінокислот, які є дуже необхідними для регулювання роботи нервової системи.

Вівсянка

У склад вівсянки входить фолієва кислота і вітамін В1 та В6. Це допомагає травній системі, а також запобігає падінню рівня цукру в крові, що служить причиною зміни настрою і роздратованості.

Капуста

bruselska-kapusta

Згідно з дослідженням, проведеним Американською асоціацією з дослідження раку, капуста має високий вміст вітаміну С і фолієву кислоту. Це 2 активні протидії стресу, різним коронарним захворюванням, а також раковим захворюванням.

Какао

Це один з продуктів, який найбільш відомий своїми властивостями заспокоювати і покращувати настрій. Какао, як і волоські горіхи і меляса, містить селен, що відповідає за настрій, укріплює мозок і бореться з ознаками старіння. Доведено, що маленький шматочок шоколаду має добрий вплив на ваш емоційний і фізичний стан. Але в жодному разі не зловживайте цими продуктами.