Депресія: 5 фактів, про які не знають сторонні люди

Депресія: 5 фактів, про які не знають сторонні люди
Депресія: 5 фактів, про які не знають сторонні люди

Останнє оновлення: 02 грудня, 2018

“Так, у вас депресія”. Слова, які, можливо, колись сказав вам психолог або психіатр, свого часу підтвердили діагноз, який ви вже знали задовго до того, як звернулися по допомогу.

Темпи депресії зростають дедалі більше. Схоже на те, що чим більший соціальний та технологічний прогрес у нашому суспільстві, тим далі ми від щастя.

Фактично, загальною скаргою людей, які стикаються з депресією, є те, що психічні захворювання не вважають нічим особливими.

Це ніби ви отримуєте діагноз, і хворобу лікують так само, як високий кров’яний тиск або подагру.

Іноді нам здається, що всі люди, які так багато працюють, щоб вийти з особистих чорних дір, неминуче стикаються з соціумом, який досі вважає депресію незначною проблемою, яку можна вирішити візитом до аптеки.

Але йдеться про дещо дуже складне. Ми запрошуємо вас замислитися над цим. Якщо ви колись страждали на депресію, ці 5 аспектів будуть вам добре знайомі.

1. Я не здалася; Я не слабка

жінка з подушкою у воді

Усі, хто колись були в депресії, розуміють, що цей психічний розлад не відбувається з вами, тому що ви здалися або не змогли зустріти виклики життя.

  • Потрібно знати, що люди, які страждають на депресію, вже звинувачують себе в тому, що відбувається.
  • Якщо ви змусите їх думати, що це їхня провина, що вони дозволили собі “здатися”, ви просто ускладните проблему.
  • Особисте оточення людини з тривогою та депресією діє як “каталізатор” і робить симптоми навіть гіршими.
  • Це психічний розлад, який не з’являється спонтанно через невідповідну реакцію на стресові умови. Він формується поступово.

У більшості випадків у депресії є різні причини.

Вони можуть бути навіть біологічними, через дефіцит певних нейромедіаторів.

2. Ні, мені не стане краще за місяць, і ні, мої ліки – не плацебо

у дівчини депресія

Інше помилкове переконання людей полягає в припущенні, що ці психологічні процеси можна вирішити за допомогою лише декількох таблеток.

  • Ліки не вирішують проблему самі по собі.
  • Ми – суспільство з високим рівнем холестерину та низьким позитивом. Це не вирішується простим ковтанням пігулок.
  • Ми також не говоримо про хворобу, яку можна вилікувати і вона зникне за кілька місяців.

Депресія, як правило, повторюється.

Це означає, що вам потрібен відповідний психологічний план, щоб ви могли навчитися регулярно застосовувати методики для вирішення ситуацій.

Ось чому вам також потрібна підтримка родини та друзів.

Якщо вони далі говорять вам: Як ти? Не хвилюйся, наступного місяця все буде гаразд”, – вони просто будуть посилювати тривогу.

3. У мене депресія, і це не через смуток

смуток

Асоціювати смуток з депресією – це класична помилка. Нам потрібно дещо прояснити:

  • Смуток – це емоція, заснована на переживанні негативних ситуацій: втрата коханої людини; коли щось, чого ми так хотіли, не сталося…
  • Смуток приходить і йде. Це як щастя, відраза, гнів…
  • Однак депресія – це ХВОРОБА, яка тягне за собою повторювані думки, помічені не лише смутком, але й втратою інтересу до життя, суїцидальними фантазіями, страхом, провиною…

Це дуже складний особистий лабіринт, де смуток є лише однією дорогою в темряві.

4. Я хочу бути на самоті, але не хочу, щоб ви йшли

чоловік хоче побути наодинці

Інший аспект депресії, про який не знають багато людей, – це суперечливе бажання ізолювати себе і побути наодинці, а також потреба в інших людях водночас.

Ця психологічна та емоційна реальність – це не те, що людина з цією хворобою скаже вголос.

Тому оточенню дуже важливо навчитися інтуїтивно зрозуміти, сприйняти, підтримати, не засуджувати, бути поруч і допомагати.

5. Це не тільки в моїй голові

виснаження на фоні депресії
Ми впевнені, що є ще люди, які не відчували неймовірного виснаження, хронічного стресу чи постійного безсоння, які можуть поступово призвести до депресії.

Це не просто в голові. Іноді ця хвороба сидить у втомленому тілі, у хімічно незбалансованому мозку або в таких розладах, як фіброміалгія.

Коли ваше тіло страждає, розум також пригнічений, і про це не можна забувати. Майте це на увазі, і ви зможете взаємодіяти з людьми, які страждають на депресію, з більшим співчуттям.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.