Як бути щасливими без казки з щасливим кінцем

На відміну від казок, історії в реальному житті не завжди мають щасливий кінець. Але магія в тому, як насолоджуватися маленькими моментами справжнього щастя.
Як бути щасливими без казки з щасливим кінцем

Останнє оновлення: 09 січня, 2019

Нас з дитинства вчать, що історії завжди мають щасливий кінець, так ніби світ входить в гармонію на останній сторінці, де все стає красивим, а фінал ідеальним. Дізнайтесь більше про щастя та як бути щасливим з нашої статті.

Пари насолоджуються довгим і щасливим життям після того, як проблеми вирішуються, а злі люди та речі чарівним чином зникають.

Але важливо пам’ятати, що оригінальні казки Шарля Перро або Ганса-Крістіана Андерсена не були настільки ж світлими, як версії, запропоновані Walt Disney. Принцеси у цих ранніх оповіданнях не завжди вступали в шлюб на все готове.

Проте діти й дорослі потребують балансу, і ідея про те, що все буде добре і закінчиться вічним щастям, є ключовою.

Прийшов час стати розумними, реалістичними, і, перш за все, припинити ідеалізувати такі поняття, як емоційні стосунки. У сьогоднішній статті ми запрошуємо вас замислитися над цим.

Найкращі історії не повинні мати щасливий кінець

Без сумніву, попри відсутність ідилічного щасливого кінця, варто пережити такий досвід.

Це стосунки, які принесли так багато сліз, коли ви були підлітком, і які було так важко забути, але вони також вас дечому навчили. Навіть сьогодні вони живуть у вашій пам’яті як чарівна казка.

Це лише один з прикладів. Усі ми маємо досвід, який був не таким, як ми очікували, але ми не шкодуємо про нього.

Зрештою, “найкращі” історії не потребують щасливого кінця для того, щоб бути прекрасними. Це неймовірні історії.

дівчина відлітає від краю скелі до зірок

Будьте щасливі без історій

Тал Бен-Шахар – психолог і професор Гарвардського університету, який також є відомим автором декількох книг, які навчать вас, як бути щасливими.

Як не дивно, ідея дати людям інструменти, які допоможуть їм досягти більшого, є відносно новою, але вона завжди викликала великий інтерес.

 • Д-р Бен-Шахар та його книги, такі як “Прагнення до щастя” та інші публікації, є хорошим прикладом, адже він розглядає, як люди шукають відповіді на екзистенційні порожнечі, використовуючи позитивні підходи психології.
 • Він підкреслює, що дуже важливо не надавати занадто багато значення щасливим історіям і не прагнути досягти вічного або постійного щастя.
 • Перше, чого необхідно уникати, – це підгодовуванні цих високих очікувань, а також прагнення до досконалості. Краще бути скромнішими, реалістичними, і перш за все цінувати те, що у вас є зараз.
 • Багато людей роблять помилку, пов’язуючи все своє щастя зі “здобуттям того, що вони хочуть” (партнер на все життя, ідеальний будинок, робота, сон).
 • Мріяти ніколи не погано, як і культивувати очікування, але краще робити це на невелику перспективу і міцно стояти на землі.

Казкові історії (високі очікування, фантазії, помилкові ідеали) – це пастки для особистісного розвитку. Якщо ви не досягаєте того, що збиралися робити, вас переслідує тінь нещастя.

Читайте також: 5 порад для щастя

Отже, чи не варто поставити трохи нижчу планку?

дівчина у вінку та синя пташка

Найкращий час – саме зараз

Інша пастка, у яку люди часто потрапляють, – зосередження всіх своїх мрій і надій на майбутньому.

Коли ви отримаєте щось, то можете зробити щось інше; якщо ви знайдете ідеального партнера, то будете почуватися щасливими; якщо ви візьмете цю відпустку, то будете щасливими та спокійними завжди.

Такого роду міркування не підходять або здорового емоційного стану.

Вас може це зацікавити: Які бувають види щастя?

Ви можете відкласти завдання, заходи та зустрічі, але щастя ніколи не треба ставити на задній план.

 • Ваша найкраща можливість – зараз. Замість того, щоб думати, що ви будете щасливими тоді й тільки тоді, коли знайдете ідеального партнера, намагайтеся бути щасливими з тим, з ким ви зараз, і тими, хто поруч з вами.
 • Вам не потрібен ніхто інший, щоб почуватися добре. Відчуйте себе добре зараз, тільки з собою.
 • Замість того, щоб завжди думати про майбутній відпочинок, коли ви дійсно знайдете час, щоб впоратися зі стресом, шукайте прості моменти спокою наприкінці кожного дня.

Це корисно для здоров’я.

На завершення додамо, що історії та казки є чудовим ресурсом, щоб стимулювати уяву дітей і дорослих, але дорослі мають розуміти, що для того, щоб бути щасливими, не варто шукати цю чарівну досконалість, зображену в такого роду літературі.

Найпрекрасніші моменти життя не завжди закінчуються добре, але це чудові моменти, які варто прожити, а життя зрештою – це лише кілька миттєвостей.

Це може вас зацікавити ...
Висока самооцінка як ключ до щастя
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Висока самооцінка як ключ до щастя

Висока самооцінка є запорукою щастя, втім для її досягнення необхідно навчитися розставляти пріоритети, любити та цінувати себе. • Bandura, A. (1997). Self-efficacy: The exercise of control. London: Worth.
 • Ben-Shahar, T. (2011). La búsqueda de la felicidad. Barcelona: Alienta.
 • Maslow, A. (2003). A theory of human motivation. Psychological Review, 50, 370-396.

Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.