Як ефективно поліпшити емоційне здоров’я

Міцне емоційне здоров’я допомагає нам гідно долати щоденні проблеми. Як ми можемо краще керувати своїми емоціями? Читайте далі, щоб поліпшити емоційне здоров’я!
Як ефективно поліпшити емоційне здоров’я

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Хороше емоційне здоров’я допоможе краще керувати вашими реакціями в стресових ситуаціях. Часто люди орієнтуються на своє фізичне здоров’я. Вони не розуміють, наскільки важливо підтримувати емоційний баланс та поліпшити емоційне здоров’я, реагуючи на складні ситуації.

На думку деяких авторів, емоційне здоров’я передбачає “відповідальний контроль над почуттями, думками та поведінкою”. Це визначення означає можливість розпізнавати все, що ми відчуваємо і про що думаємо. Крім того, це означає дати цьому ім’я, прийняти його та зробити частиною нашого життя.

Люди з хорошим психічним здоров’ям можуть контролювати свої почуття. У них хороша самооцінка, а також особисті стосунки. Однак, як показують деякі дослідження, якщо не піклуватися про своє психічне здоров’я, це може призвести до таких розладів, як тривожний розлад або серйозна депресія.

Це трапляється тому, що смуток, тривога, гнів або депресія з часом досягають високого рівня інтенсивності, що спричиняє зміни в поведінці. Згодом це змушує людей забувати здорові звички, що збільшує ризик розвитку поганих. Окрім того, це навіть може загрожувати вашому здоров’ю.

То як ми можемо покращити своє емоційне здоров’я?

Як поліпшити емоційне здоров’я

За даними Іспанського вищого психологічного інституту (ISEP), хороше емоційне здоров’я викликає підвищення загального відчуття добробуту. Важливо розуміти, що всі емоції є суттєвими, оскільки всі вони відіграють певну роль у нашому житті.

Тому, хоча ми можемо думати, що деякі емоції є негативними чи небажаними, важливо навчитися правильно ними керувати, не намагаючись їх придушити. Це означає покращення емоційного здоров’я та зменшення стресу, тривоги та депресії.

Що ми можемо зробити для поліпшення нашого психічного здоров’я?

Насправді є невеликі корективи, які допомагають навчити розум краще управляти емоціями. Далі ми дамо вам декілька загальних порад.

Розпізнайте свої емоції

як поліпшити емоційне здоров'я
Навчіться розпізнавати свої емоції та з’ясуйте, що викликає у вас почуття розчарування, гніву чи смутку. Як ми вже згадували, вам не варто намагатись їх пригнічувати, а радше прийміть той факт, що вони є частиною вас. Ви відчуваєте їх не просто так.

Висловіть свої почуття

Висловлення своїх почуттів поєднується з хорошим емоційним здоров’ям. Якщо ви почуваєтесь незручно, і це спричиняє напругу, це може викликати проблеми. Незалежно від того, перебуваєте ви на роботі чи вдома, важливо навчитися правильно висловлювати свої почуття.

Спочатку думайте, а потім дійте

Це необхідно, оскільки сильні емоції можуть змусити діяти, а пізніше ви можете пошкодувати. Щоб цього уникнути, краще подумати про наслідки, перш ніж щось робити.

Один зі способів зробити це – записати свої почуття. Це дає достатньо часу та місця для їх кращого аналізу.

Використовуйте прийоми релаксації, щоб поліпшити емоційне здоров’я

Як зазначається в журналі “Додаткові терапії в медицині”, методи медитації – це ресурси, які мають позитивні ефекти у боротьбі зі стресом. Тому корисно використовувати такі стратегії, як усвідомленість, медитація, йога чи інші.

Ознайомтесь із цим: Корисні переваги медитації

Зробіть перерву

як швидко поліпшити емоційне здоров'я
Швидке життя – одна з причин, чому ми постійно перебуваємо в стресовому стані та тривозі. Тому варто знайти час на себе, жити спокійно і насолоджуватися простими речами.

Робіть те, завдяки чому ви почуваєтесь спокійними, повноцінними та щасливими.

Відпочиньте, щоб допомогти емоційному здоров’ю

Погана якість сну, на додаток до напруженого способу життя, значно впливає на ваш настрій. Тому важливо добре спати, принаймні 7 годин без перерв. Також робіть перерви протягом дня, щоб відпочити.

Встановіть позитивні зв’язки з іншими людьми

Намагайся якнайдалі триматися від токсичних стосунків. Якщо ви оточите себе людьми, які вас стимулюють, ваше емоційне здоров’я різко покращиться. Крім того, вам також потрібно зосередитися на позитивні й намагатися не скаржитися занадто багато (або не бути поруч з іншими, хто скаржиться занадто багато!).

Позитивні стосунки також виникають, коли ви робите добрі справи, щоб допомогти іншим від чистого серця.

Дізнайтеся щось нове

Не втрачайте цікавість до навколишнього світу. Ви можете вивчити нові мови, написати нову книгу, записатися на курси та спробувати багато інших варіантів.

Усі люди різні, і всі ми маємо різні потреби. Однак, щоб бути здоровими фізично, дуже важливо також поліпшити емоційне здоров’я.  • Bisquerra Alzina, R., & Pérez Escoda, N. (2007). Las competencias emocionales. Educación XX1.
  • Bisquerra Alzina, R. (2003). Educación emocional y competencias básicas para la vida. Revista de Investigación Educativa, RIE.
  • Cano-Vindel, A., & Miguel-Tobal, J. (2001). Emociones y salud. Ansiedad Estrés.
  • Velázquez, S. (2013). Salud Física y emocional. Programa Institucional Actividades De Educacion Para Una Vida Saludable.
  • Gardiner P, Sadikova E, Filippelli AC, et al. Stress Management and Relaxation Techniques use among underserved inpatients in an inner city hospital. Complement Ther Med. 2015;23(3):405–412. doi:10.1016/j.ctim.2015.03.006

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.