Корисні переваги медитації

Зробіть перерву, дихайте і подумайте про те, що ви робите щодня, як ви живете і як ви стикаєтесь з перешкодами та труднощами. Дізнайтеся більше про переваги медитації.
Корисні переваги медитації

Останнє оновлення: 11 квітня, 2023

Медитацію вважають різновидом розумового тренінгу. Її мета – зосередити та спрямувати думки людини. У цій статті ви дізнаєтесь про переваги медитації.

У деяких випадках її застосовують для підвищення власного рівня свідомості людини, зниження денної втоми або посилення концентрації. Її також часто використовують для лікування порушень сну або поведінки, а також для поліпшення загального настрою людини.

Нижче наведено деякі основні переваги, які медитація може привнести в наше життя.

Корисні переваги медитації

1. Медитація зменшує стрес

Дослідження демонструють, що медитація – це ефективне лікування стресу.

Вплив, який стрес має на організм, величезний і може мати дуже негативні наслідки. Ось чому важливо зменшити стрес якомога ефективніше.

Рекомендуємо зробити кілька сеансів медитації, щоб дізнатися, яким чином ви можете отримати найбільшу користь.

2. Допомагає контролювати напади тривоги

Якщо ви щодня страждаєте від більшого ступеня стресу, це може спричинити напади тривоги.

Ці напади можуть мати фізичні симптоми, які можуть позбавити людину можливості робити свої звичайні справи.

Якщо виділити трохи часу на медитацію, ви можете зменшити тривожність, викликану стресом.

Дослідження підтверджують, що медитація може боротися з тривогою, фобіями, панічними атаками та параноїдними думками.

3. Переваги медитації для емоційного здоров’я

Медитація може допомогти покращити нашу самооцінку та загальний настрій.

Різні дослідження показують, що медитація може допомогти лікувати депресію.

Медитація також робить вас більш оптимістичними та здатними долати щоденні життєві перешкоди. Це робить людину більш зосередженою і допомагає мати позитивне ставлення.

4. Медитація покращує увагу

Дослідження підтримують думку про те, що медитація може покращити увагу людини.

Це важливо, оскільки означає, що медитація дає змогу бути більш уважними та зосередженими під час щоденних справ.

Це дуже корисно, якщо у вас активне життя. Це також може бути корисним, якщо у вас попереду складний захід або день.

5. Покращує пам’ять

Медитація також допомагає покращити пам’ять. Вона дає змогу краще запам’ятовувати та допомагає зберігати молодість розуму.

Наукові дослідження доводять, що медитація – це ефективне лікування проблем із пам’яттю і навіть допомагає запобігти таким захворюванням, як хвороба Альцгеймера.

З цієї причини медитація рекомендована не тільки молодим людям, але й людям старшого віку. Це також чудова техніка, яку люди будь-якого віку повинні додати до свого розпорядку дня!

6. Допомагає боротися з залежністю

Проведено багато досліджень, які показують, що медитація є корисним інструментом у лікуванні певних залежностей.

Наприклад, її можна використовувати для подолання будь-якого типу негативної залежності або поганих харчових і питних звичок. Це також може допомогти людині усвідомити власне звикання.

Однак, якщо людина страждає від дуже шкідливої ​​залежності, рекомендується також звернутися за допомогою до фахівця.

7. Покращує нічний сон

Додавання медитації у ваше життя може допомогти вам спати глибше і спокійніше протягом ночі.

Це також збільшує розслаблення, досягнуте в години сну. Додавши медитацію до свого розпорядку дня, ви незабаром відчуєте різницю. Ви прокинетеся значно спокійнішими та енергійнішими.

Ба більше, деякі дослідження підтверджують використання медитації для лікування певних розладів сну.

Скільки часу треба медитувати щодня?

Медитація впродовж 30-45 хвилин за сеанс дозволить вам виділити час на встановлення зв’язку з собою. Хоча це може бути занадто довго для тих, хто тільки починає, з часом стане легше.

Однак навіть 10 хвилин на день достатньо, щоб помітити деякі переваги.

Протягом перших кількох днів медитуйте кілька хвилин і почніть поступово збільшувати час. Також рекомендуємо знайти методику медитації, яка найкраще вам підходить.

Фінальні поради

Для деяких людей медитація в абсолютній тиші – найкраще, але іншим може знадобитися тиха і приємна музика. Деякі люди також краще медитують під час спокійної активності, такої як ходьба.

Ви медитуєте? Ви колись пробували медитувати?

Поділіться своїм досвідом та додайте будь-які переваги медитації до списку, який ви отримали від нас!  • Goyal, M., Singh, S., Sibinga, E. M., Gould, N. F., Rowland-Seymour, A., Sharma, R., … & Haythornthwaite, J. A. (2014). Meditation programs for psychological stress and well-being: a systematic review and meta-analysis. JAMA internal medicine, 174(3), 357-368.
  • Carmody, J., & Baer, R. A. (2008). Relationships between mindfulness practice and levels of mindfulness, medical and psychological symptoms and well-being in a mindfulness-based stress reduction program. Journal of behavioral medicine, 31(1), 23-33.
  • Jha, A. P., Krompinger, J., & Baime, M. J. (2007). Mindfulness training modifies subsystems of attention. Cognitive, Affective, & Behavioral Neuroscience, 7(2), 109-119.
  • Khalsa, D. S. (2015). Stress, meditation, and Alzheimer’s disease prevention: where the evidence stands. Journal of Alzheimer’s Disease, 48(1), 1-12.
  • Zgierska, A., Rabago, D., Zuelsdorff, M., Coe, C., Miller, M., & Fleming, M. (2008). Mindfulness meditation for alcohol relapse prevention: a feasibility pilot study. Journal of addiction medicine, 2(3), 165.
  • Martires, J., & Zeidler, M. (2015). The value of mindfulness meditation in the treatment of insomnia. Current opinion in pulmonary medicine, 21(6), 547-552.
  • Jain FA, Walsh RN, Eisendrath SJ, Christensen S, Rael Cahn B. Critical analysis of the efficacy of meditation therapies for acute and subacute phase treatment of depressive disorders: a systematic review. Psychosomatics. 2015
    Mar-Apr;56(2):140-52. doi: 10.1016/j.psym.2014.10.007. Epub 2014 Oct 22. Review. PubMed PMID: 25591492; PubMed Central PMCID: PMC4383597.
  • Jha, A.P., Krompinger, J. & Baime, M.J. Cognitive, Affective, & Behavioral Neuroscience (2007) 7: 109. https://doi.org/10.3758/CABN.7.2.109

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.