Причини тривоги: 9 шкідливих звичок

Часто ми не розуміємо причини тривоги й тому не ніяк не можемо позбутися її. Підвищена тривожність може виникати через низку фізичних та емоційних чинників, які не завжди очевидні. Щоб дізнатися про них більше, читайте нашу статтю.
Причини тривоги: 9 шкідливих звичок

Останнє оновлення: 01 квітня, 2019

А ви знали, що недостатня організованість і нелюбов до порядку можуть спричиняти стрес і тривогу? Якщо ви перестанете відкладати всі справи до останньої миті, ваше життя стане значно спокійнішим.

Цілком нормально трохи переживати й час від часу хвилюватися. Особливо, коли ви вже дорослі, і кількість обов’язків постійно збільшується. Утім важливо взяти до уваги, що деякі речі діють як причини тривоги.

Крім того, є чітка межа між схвильованістю й життям у тривозі та стресі.

Люди з тривожними розладами постійно перебувають у стані страху та невпевненості, що суттєво впливає на їхню здатність справлятися з проблемами та стосунки.

Якщо ця проблема вам знайома, настав час змінити деякі звички, що спричиняють тривогу.

Основні причини тривоги

1. Потреба контролювати все

головні причини тривоги

Якщо ви належите до людей, які думають “Якщо я не зроблю щось, ніхто не зробить це добре”, настав час переглянути свій підхід до життя.

Як би вам не хотілося контролювати абсолютно все у своєму житті (роботу, сім’ю, стосунки), це неможливо. Принаймні, якщо ви хочете зберегти нормальне психічне здоров’я.

 • Навчіться делегувати, довіряти та передавати доручення, щоб вирішувати проблеми та залагоджувати справи з допомогою людей навколо.

Завдяки цьому ви знімете величезний тягар зі своїх плечей.

2. Намагання догодити всім

Спроби зробити всіх навколо щасливими спричиняють справді багато клопотів і дуже виснажують.

Єдине, чого ви досягнете за допомогою такого ставлення, – зробите нещасливими себе самих. Ви почнете ставити чужі пріоритети та потреби вище, ніж власні.

 • Тут не йдеться про егоїзм. Просто потрібно спершу задовольняти свої потреби, а вже потім допомагати іншим.

3. Брак сну

Якщо ви спите значно менше, ніж рекомендовані 7-8 годин щоночі (для дорослих), наступний день зустріне вас поганим настоєм, втомою та тривогою.

 • Важливо не лише отримувати рекомендовану кількість нічого відпочинку, але й привчитися лягати спати та прокидатися в однаковий час.
 • Установіть графік сну для будніх і вихідних та неодмінно вимикайте електронні пристрої перед сном.

4. Залежність від кофеїну

Кава має багато корисних для організму властивостей. Утім якщо споживати її в надлишку, це може призвести до небажаних побічних ефектів.

 • Якщо пити від чотирьох до шести чашок кави на день, у вас може розвинутися залежність від кофеїну. Це спричинить надмірну тривогу, дратівливість і безсоння.

5. Надмірне споживання алкоголю

поширені причини тривоги

Хоча багато людей шукають в алкоголі порятунок, коли їм сумно або вони в розпачі через проблеми на роботі чи вдома, насправді спиртне лише створює замкнуте коло – зловживання призводить до збільшення стресу та тривожності.

 • Регулярне вживання спиртного протипоказане, якщо у вас проблеми з психологічним добробутом.

Крім того, просто проаналізуйте вплив пиятики на своє життя. Пригадайте похмілля, яке виникає після того, як ви перепили, або неприємні ситуації, у яких ви опинялися через вплив алкоголю.

6. Неорганізованість

Брак організованості неодмінно варто включити в причини тривоги та стресу. Саме тому радимо планувати все, що вам потрібно зробити наступного дня, звечора.

 • Не мучте себе роздумами про те, як вам вдасться зробити ту чи іншу справу, адже кожен день готує для нас свої сюрпризи, і це нормально.
 • Просто спробуйте організувати всі свої завдання й поступово виконувати їх протягом дня.

7. Відмова від сніданку

Сніданок – це найважливіший прийом їжі, і ви в жодному разі не маєте його пропускати.

Потрібно починати свій день із потужного заряду енергії, адже її нестача є однією з причин депресії, стресу та тривоги.

8. Сидячий спосіб життя

Відсутність або брак фізичних навантажень може підвищити рівень тривоги й посилити емоційні проблеми.

 • Почніть із незначних навантажень та поступово збільшуйте їх інтенсивність.

Завдяки цьому в організмі виробиться більше ендорфінів (гормонів щастя), які покращать ваше самопочуття й стан здоров’я.

9. Надмірне споживання рафінованих цукрів

солодке та причини тривоги

Як і кава, у помірній кількості рафіновані цукри мають певні корисні властивості. Однак, якщо ви почнете їсти їх неконтрольовано, це призведе до негативних наслідків.

 • Коли людина споживає рафіновані цукри, це сприяє виробленню серотоніну – одного з гормонів, які покращують самопочуття.
 • Проте при регулярному споживанні ефект триває все менше і менше, тому організм хотітиме більше солодкого.

У певний момент у вас може розвинутися залежність, яка з часом завдасть серйозної шкоди, наприклад, призведе до ожиріння та підвищеного тиску.

Тепер, коли ви знаєте про причини тривоги, настав час переглянути свої звички, щоб почати жити краще й бути здоровішими. Завдяки змінам ви неодмінно поліпшите власне самопочуття й будете щасливішими. • Vallejo-Najera J.A. Introducción a la Psiquiatría. 7ª Ed. Editorial Científico-Médica. Barcelona. 1974
 • Pinoos R (Editor). Posttraumatic Stress Disorder: A Clinical Review. 1994
 • Kaplan HI, Sadock BJ, Grebb JA. Synopsis of Psychiatry. 7a. Ed. USA. 1994
 • Reyes-Ticas JA. Manual de Exploración Psiquiátrica. UNAH. Honduras. 2000
 • Rodriguez, J. L., & Meadows, E. A. (2012). Anxiety Disorders. In Encyclopedia of Human Behavior: Second Edition(pp. 169–176). Elsevier Inc.
 • Ferrer-Cascales, R., Sánchez-SanSegundo, M., Ruiz-Robledillo, N., Albaladejo-Blázquez, N., Laguna-Pérez, A., & Zaragoza-Martí, A. (2018). Eat or skip breakfast? The important role of breakfast quality for health-related quality of life, stress and depression in Spanish adolescents. International journal of environmental research and public health, 15(8), 1781.
 • Basta, M., Chrousos, G. P., Vela-Bueno, A., & Vgontzas, A. N. (2007). Chronic insomnia and the stress system. Sleep medicine clinics, 2(2), 279-291.
 • Murphy, M., & Mercer, J. G. (2013). Diet-regulated anxiety. International journal of endocrinology, 2013.
 • Trastornos de ansiedad – Síntomas y causas – Mayo Clinic. (2018). Retrieved 25 August 2020, from https://www.mayoclinic.org/es-es/diseases-conditions/anxiety/symptoms-causes/syc-20350961

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.