Як лікувати кандидоз

Як лікувати кандидоз
Як лікувати кандидоз

Останнє оновлення: 17 листопада, 2018

Профілактика й медичні препарати – найкращі способи лікувати кандидоз. Взагалі, ви побачите позитивні результати досить швидко. Однак цей розлад часто повертається, особливо коли ви не розібралися з його причинами.

Кандидоз – це інфекція, спричинена будь-яким різновидом грибка “Candida“. Ця інфекція впливає на слизові оболонки вашого тіла, як от рот або статеві органи. Отже, люди, які страждають на діабет чи СНІД, а також вагітні жінки, найбільше ризикують його підхопити.

Лікування кандидозу – це процес, який складається з чотирьох етапів: вчасно і правильно діагностувати; розглянути будь-які пов’язані умови та чинники; визначити тип інфекції; і, нарешті, лікувати відповідними медикаментами.

Діагностика дуже важлива, щоб лікувати кандидоз

Перший крок, який треба зробити, щоб лікувати кандидоз, – отримати правильний діагноз. Багато людей звертаються до безрецептурних ліків, перш ніж переконатися, що вони дійсно мають цю інфекцію. Фактично, дві третини людей із такими інфекціями роблять цю помилку.

мікроскопічна діагностика важлива, щоб правильно лікувати кандидоз
Використання невідповідних ліків може зробити інфекцію стійкою, і її буде важче лікувати. Ви можете отримати полегшення від симптомів, але розлад буде повертатися.

Найкраще не робити необґрунтованих висновків і не слухати порад недосвідчених людей. Звернутися лікаря є набагато кращою ідеєю. Якщо він запідозрить ураження слизової оболонки або шкірний кандидоз, він візьме зразок і проаналізує його під мікроскопом.

Кандидоз нирок або кишківника діагностується через дослідження сечі або калу. У разі підозри на системний кандидоз знадобиться біопсія. Якщо є ознаки сепсису, або, іншими словами, наявності грибка в крові, лікар візьме кров на аналіз.

Кандидоз: контроль чинників

Другий крок під час лікування кандидозу полягає в тому, щоб отримати контроль над чинниками, які можуть бути пов’язані з цим розладом.

Люди з діабетом або СНІДом більш вразливі. Але люди, які приймали високі дози антибіотиків або стероїдів, також перебувають під ризиком. Крім того, вагітні жінки та люди з ослабленою імунною системою можуть заразитися.

йогурт
Основні кроки, які треба зробити:
 • Змініть свій раціон. Гриб живиться цукром, кисломолочними продуктами, оцтом та іншими грибами. Тому варто уникати оброблених харчових продуктів, таких як білий цукор, рафіноване борошно та все, що містить цукор, алкоголь або оцет.
 • Споживайте ацидофіл. Це бактерії, які вважаються пробіотиками. Вони потрапляють у кишківник і піхву та захищають вас від шкідливих мікроорганізмів. Ви можете знайти їх у формі порошку, рідини, капсули та в складі таких продуктів, як йогурт або кефір.

Лікування кандидозу, безумовно, вимагає суворої гігієни. Не використовуйте засоби для полоскання рота, які містять хлоргексидин глюконат, якщо інфекція в роті. Хорошою альтернативою є ​​промивання рота діоксидом хлору.

Ліки

Щоб лікувати кандидоз також потрібно приймати ліки. Лікарі призначають їх відповідно до тяжкості інфекції та стану пацієнта. Залежно від цих чинників лікар призначить місцеве або системне лікування. У першому випадку це креми та мазі, а в другому – пероральні ліки.

У разі шкірних або нігтьових інфекцій лікарі призначають місцеві ліки, такі як гелі, мазі або креми. Найбільш часто використовують такі активні речовини:

 • Клотримазол
 • Флуконазол
 • Нистатин
 • Кетоконазол
 • Міконазол
 • Флуконазол
 • Ітраконазол

Для лікування ротоглоткового кандидозу, ви можете використовувати полоскання з ністатином. Більшості пацієнтам цього достатньо, щоб очистити інфекцію.

Якщо інфекція поширюється, наприклад, якщо вона в стравоході, рекомендоване лікування – прийом таблеток щонайменше тиждень. Таке лікування також широко застосовують для поверхневого кандидозу геніталій.

Найбільш серйозні випадки вимагають госпіталізації та внутрішньовенних препаратів.  • Akansha Jain, Shubham Jain, Swati Rawat“Emerging fungal infections among children: A review on its clinical manifestations, diagnosis, and prevention”, J Pharm Bioallied Sci. 2010 Oct-Dec; 2(4): 314–320.
  • James, William D.; Berger, Timothy G.; et al. (2006). Andrews’ Diseases of the Skin: clinical Dermatology. Saunders Elsevier. 
  • Pappas PG (2006). «Invasive candidiasis». Infect. Dis. Clin. North Am. 20 (3): 485-506.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.