6 речей, про які ніколи не можна просити партнера

Якщо ваш партнер вирішив, що мрія, мета чи захоплення для вас більше не важливі чи необхідні, це ознака нездорових стосунків, коли одна людина має надмірний контроль над іншою. Є щось, про що ніколи не можна просити партнера.
6 речей, про які ніколи не можна просити партнера

Останнє оновлення: 08 грудня, 2019

Ви так любите свого партнера, що думаєте, що зробите будь-що для нього чи неї? Хоча природно намагатися вдосконалити себе, коли ми з іншою людиною, є щось, про що ніколи не можна просити партнера.

Якщо ви не впевнені, про що йдеться, читайте далі, і ми пояснимо випадки, коли корисно встановити межі та не дати іншій людині взяти все під контроль.

Про що ніколи не можна просити партнера

про що не можна просити партнера
Усі згадані нижче моменти можуть впливати на ваше емоційне чи фізичне здоров’я. Щоб мати здорові стосунки, ваш партнер ніколи не повинен просити вас:

1. Змінитися

Ваш партнер ніколи не повинен просити вас змінити свою особистість або скопіювати особистість чи поведінку когось іншого.

Не має значення, чи бажає ваш партнер, щоб ви були блондинкою, чи вашому партнеру подобається поведінка його колишніх – вам не потрібно нічого змінювати в собі, якщо ви цього не хочете.

Йдеться не лише про те, щоб любити людину, якою вона є, але й про те, щоб поважати себе, свої страхи, виклики та своє минуле.

Ваш партнер може запропонувати вам змінити щось в собі лише тоді, якщо це певним чином шкодить вам або негативно на вас впливає. Наприклад, якщо ви дуже депресивна людина або маєте звички, які впливають на ваше здоров’я, прийнятно, щоб ваш партнер запропонував певні покращення.

Однак це мають бути лише пропозиції, і вони повинні висуватися з любові до вас та вашого добробуту. Зрештою, якщо ваш партнер не любить того, ким ви є у вашому найгіршому і найкращому вигляді, можливо, він не має бути з вами.

2. Відмовитись від своєї мрії

Ще одне, про що ніколи не можна просити партнера – це відмовитися від мрії чи інтересів.

Є багато людей, які відмовляються від кар’єри або змінюють свою кар’єру заради свого партнера чи сім’ї.

Якщо пара відкрито про це розмовляє, і обидві сторони однаково погоджуються, що це найкраще рішення для їхньої родини та їхнього особистого щастя, тоді це добре.

Однак це проблема, якщо ваш партнер вирішує за вас, що мрія, мета чи інтерес вже не важливі чи необхідні. Це ознака нездорових стосунків, коли одна людина має надмірний контроль над іншою.

3. Робити те, чого ви не хочете

Ваш партнер також ніколи не повинен змушувати вас чи силувати, щоб ви робили щось, чого ви не хочете, особливо якщо йдеться про близькість.

У всіх нас є свої обмеження та фетиші, з якими ми можемо експериментувати разом з партнером. Це також може допомогти нам почуватись впевненіше у собі та своїй сексуальності.

Однак ваш партнер ніколи не повинен тиснути і змушувати вас вчиняти те, що вам незручно. Це глибоко вплине на ваші стосунки і є формою зловживань.

Звісно, під час розмови ви з вашим партнером можете обговорити ці межі та бажання, а також можете спільно працювати над тим, щоб розбити табу або зробити вам більш комфортно. Головне – спілкуватися та бути терплячими та робити щось лише тоді, коли вам обом приємно.

4. Ізолювати себе від близьких

Друзі та родина – це ваша група підтримки, яка є важливою частиною вашого життя. Тому ваш партнер ніколи не повинен просити вас дистанціюватися від будь-якої близької людини.

Ваш партнер може не добре ладити з другом або родичем, але це не повинно бути чимось серйозним, що впливає на ваші стосунки з будь-якою людиною.

Ваш партнер ніколи не повинен просити вас не зустрічатися з друзями чи родиною або сидіти вдома наодинці. Якщо ви опинитесь у такій ситуації, вам треба поговорити з тим, кому довіряєте, щоб переконатися, що ваші стосунки здорові й не стають для вас шкідливими.

Партнери, що зловживають або вдаються до насилля, часто віддаляють свою жертву від тих, хто може запропонувати їй підтримку, тому в цій ситуації важливо бути обережними.

5. Втручатися у ваше особисте життя

Деякі люди вважають, що у стосунках не повинно бути жодних секретів, однак про це ваш партнер не повинен вас просити.

Ваш партнер може скористатися вашим телефоном, якщо у нього сіла зарядка або він забув її вдома та потребує термінового дзвінка. Однак ваш партнер не повинен стежити за всіма, з ким ви спілкуєтесь телефоном, або дивитись через плече, щоб побачити кожне повідомлення.

Завжди варто тримати в секреті ваші паролі, фінансові дані та будь-яку іншу конфіденційну інформацію.

Ви самі маєте захотіти поділитися паролем, а не робити це тому, що відчуваєте себе зобов’язаними або ваш партнер змусив вас.

6. Бути відповідальними за все

У кожної людини є свої навички та характеристики, які роблять її корисною. Тому нормально, що в стосунках кожна людина бере на себе певні ролі, які їй по суті краще підходять. Наприклад, якщо одна людина добре розуміється на фінансах, вона бере контроль за сімейними рахунками. З іншого боку, якщо хтось чудово готує, він може з цим впоратися вдома.

Однак ваш партнер ніколи не повинен просити вас взяти на себе відповідальність за все. Це вичерпає вашу енергію, змусить вас почуватися втомленими й часто призводить до обурення або розчарування в стосунках.

Натомість кожна людина повинна мати свої обов’язки.

Чи є ще щось, чого ваш партнер ніколи не повинен у вас просити?
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.