Як поскаржитися на жорстокого партнера?

Якщо у ваших стосунках є насилля, негайно їх розірвіть! Не забувайте, що справжнє кохання не має жодного стосунку до жорстокого поводження з боку одного з партнерів, тож якщо до вас погано ставляться - тікайте, адже ви заслуговуєте кращого. У цій статті ми поділимося з вами порадами, як і куди можна поскаржитися на жорстокого партнера.
Як поскаржитися на жорстокого партнера?

Останнє оновлення: 03 травня, 2020

Мабуть, збоку може здаватися, що поскаржитися на жорстокого партнера дуже просто. Утім, якщо це станеться з вами, то ви, скоріш за все, почнете шукати виправдання насиллю з боку другої половинки. Насправді пошук виправдань є поганою ідеєю, адже така поведінка завадить вам прийняти остаточне рішення розірвати токсичні стосунки.

Сьогодні ми поділимося з вами кількома порадами, з допомогою яких ви зможете порвати стосунки із жорстоким партнером без докорів сумління.

Як, кому та куди поскаржитися на жорстокого партнера?

На щастя, нині є багато доступних способів поскаржитися на жорстокого партнера, а також служб, куди можна зателефонувати у випадку здійснення насилля над вами. Утім, чомусь досі багато людей зволікають зі зверненням до відповідних органів.

Ми пропонуємо вашій увазі чотири корисні поради, які допоможуть захистити від домашнього насилля не лише вас, але й ваших дітей:

1. Зателефонуйте у службу порятунку

куди повідомити про жорстокого партнера

Завдяки службам екстреної допомоги та іншим гарячим лініям, куди можна поскаржитися на жорстокого партнера, кількість повідомлень про домашнє насилля суттєво зросла за останні роки.

Чи залишилися у вас питання, що робити у випадку насилля у стосунках? Чи знаєте ви, куди потрібно звертатися, якщо друга половинка жорстоко до вас ставиться?

У будь-якому випадку ми рекомендуємо не зволікати та одразу звернутися у службу порятунку. Не забувайте, що дзвінок в екстрені служби є абсолютно безкоштовним, тож не варто хвилюватися, що у вас немає фінансової змоги поскаржитися на жорстокого партнера.

Згідно з даними державної гарячої лінії з питань домашнього насилля, номери порятунку є безкоштовними за будь-яких умов. До того ж вони є доступними 24/7, тож ви можете звернутися у ці екстрені служби за першої ж потреби.

Працівники служб порятунку підкажуть вам, що робити далі та куди потрібно звернутися для фіксації випадку насилля, а також запропонують моральну підтримку.

2. Заручіться допомогою близьких людей, друзів та спеціалістів

Зазвичай люди, які страждають на насилля в сім’ї, відмовляються визнавати наявність проблеми. Можливо, вам уже доводилося чути про такі випадки від друзів, родичів чи кваліфікованих спеціалістів (сімейних психологів, вчителів, релігійних настоятелів, тощо).

Скоріш за все, від цих людей вам уже неодноразово доводилося чути, що ваш партнер вам не підходить, і вам потрібно розійтися. Глибоко в душі ви знаєте, що вони мають рацію, проте…

Повірте, що люди, які вас щиро люблять, хочуть для вас тільки найкращого. Те саме стосується і спеціалістів, які допомагають налагоджувати сімейні стосунки. Саме такі люди потрібні довкола, коли людина не хоче або не може розгледіти проблеми у відносинах із партнером.

Не забувайте, що ви не самотні. Довкола вас цілий світ людей, які хочуть вам допомогти та потурбуватися про вас. І немає жодного значення, хто саме це буде – родичі, друзі чи кваліфіковані спеціалісти.

3. Подумайте про дітей

вплив конфліктів на дітей

Навіть якщо вас паралізує страх при самій лише думці поскаржитися на жорстокого партнера, радимо подумати про дітей, адже їхня безпека та спокій повинні бути вашою прерогативою.

У більшості випадків батьки навіть не здогадуються про те, який губний вплив мають їхні конфлікти на дітей. Саме тому цю проблему нині часто висвітлюють у статтях про домашнє насилля над дітьми. На жаль, дуже часто виправдовуючи неприйнятну поведінку партнера, ми не усвідомлюємо, який негативний вплив мають наші конфлікти на психологічний стан дітей.

Зауважте, що для того, щоб дитина дискомфортно почувалася вдома, зовсім необов’язково фізично її карати. Не забувайте, що для дитини серйозною психологічною травмою стають постійні кофлікти між батьками або ще гірше, необхідність спостерігати або чути, як її маму чи тата ображають морально чи фізично.

Якщо вам складно поскаржитися на жорстокого партнера, рекомендуємо запитати себе:

  • Чи справді я хочу, щоб мої діти росли в такому токсичному середовищі?
  • Чи можна назвати мене щасливим/-ою в цих стосунках?
  • Чому я погоджуюсь підтримувати стосунки, які можуть зашкодити моїм дітям?
  • Чи справді мій партнер для мене важить більше, ніж мої діти?

4. Вжийте всіх можливих заходів, щоб поскаржитися на жорстокого партнера

Четверта порада, яка є дуже важливою для всіх, хто хоче поскаржитися на жорстокого партнера – почати діяти! Погодьтеся, ви й самі надали б таку пораду близькій людині, яка опинилася у схожій ситуації.

Лише уявіть, що ваша сестра або найближча подруга живе з насильником. Чи порадили б ви їй розірвати стосунки та поскаржитися на жорстокого партнера у відповідні органи?

Ми переконані, що в цій ситуації ви вважали би рішення про припинення стосунків єдиним можливим та правильним.

Безумовно, коли неприємні ситуації відбуваються з іншими людьми, прийняти їх простіше, аніж власноруч руйнувати свою сім’ю. Саме тому дуже важливо в такій ситуації заручитися підтримкою та допомогою близьких друзів, членів родини та спеціалістів. Повірте, об’єктивна думка іншої людини допоможе вам по-новому оцінити ситуацію, що склалася у ваших стосунках із другою половинкою.

Не варто страждати на самоті

не можна страждати на самоті

На щастя, завдяки появі спеціальних гарячих ліній для повідомлень про домашнє насилля кількість скарг на жорстоке поводження з боку партнера суттєво зросла. Утім, досі багато проблем, які стосуються повідомлень про насилля у стосунках залишаються невирішеними.

Вірте чи ні, але разом зі зростанням кількості скарг на домашнє засилля, кількість випадків замовчування таких неприємних випадків досі залишається великою.

Скільки разів ми чуємо про ситуації, в яких один з партнерів завдає серйозної шкоди другій половинці (або навіть вбиває її!), хоч жодних скарг про конфлікти в родині ніколи не було? Скільки разів вам доводилося стикатися з тим, що діти, які спостерігали за насиллям у родині, мають серйозні психологічні проблеми у дорослому житті?

На жаль, сильний страх, відсутність необхідних знань та залякування з боку другої половинки не дозволяють жертві діяти, щоб вчасно поскаржитися на жорстокого партнера.

Ба більше, не варто забувати, що більшість насильників щосили намагаються ізолювати своїх жертв від контакту з іншими людьми. Вони забороняють другій половинці спілкуватися з рідними, друзями та іншими людьми, які можуть відкрити їй очі на те, що такі стосунки не є нормальними.

Не бійтеся діяти!

Якщо ви стали свідком домашнього насилля, дуже важливо не залишатися осторонь від проблеми. Не бійтеся одразу повідомити про цей випадок у відповідні органи. Неодмінно зробіть це навіть якщо жертва насилля буде проти ваших дій, оскільки дуже часто такі люди відмовляються бачити проблеми у стосунках. Не забувайте, що більшість життя вони проводять у страху перед насильником, а їхня низька самооцінка та недостатня впевненість у собі заважають протистояти неприйнятній поведінці партнера.

Ми сподіваємося, що з допомогою цієї статті ви зрозумієте один напрочуд важливий факт: ви не самотні. Кожна людина здатна знайти необхідну їй підтримку в обличчі близьких людей, тож не варто шукати виправдання на кшталт: “Я не знаю, що мені робити” або “Мені нікому допомогти”.

Повірте, допомогу завжди можна знайти. Не бійтеся лише її шукати, і ви неодмінно знайдете людей, які будуть готові вас підтримати!

Якщо ви або ваші діти опинилися у скрутній ситуації, не зволікайте та попросіть близьких вам допомогти. Щойно ви наважитеся розірвати токсичні стосунки, перед вами відкриється абсолютно новий світ, де щастя та спокій є цілком доступними кожному реаліями. Для того, щоб ваші діти та ви самі могли жити спокійно, не бійтеся діяти та відстоювати своє право на щастя.  • Arce-Rodríguez, Mercedes B.. (2006). Género y violencia. Agricultura, sociedad y desarrollo3(1), 77-90. Recuperado en 31 de marzo de 2019, de http://www.scielo.org.mx/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S1870-54722006000100005&lng=es&tlng=es.
  • Fernández-González, Liria, Calvete, Esther, & Orue, Izaskun. (2017). Mujeres víctimas de violencia de género en centros de acogida: características sociodemográficas y del maltrato. Psychosocial Intervention26(1), 9-17. https://dx.doi.org/10.1016/j.psi.2016.10.001
  • González Sala, Francisco, & Gimeno Collado, Adelina. (2009). Violencia de Género: Perfil de Mujeres con Ayuda Social. Psychosocial Intervention18(2), 165-175. Recuperado en 31 de marzo de 2019, de http://scielo.isciii.es/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S1132-05592009000200007&lng=es&tlng=es.
  • Otero, Ivana Beatriz. (2009). Mujeres y violencia: El género como herramienta para la intervención. Política y cultura, (32), 105-126. Recuperado en 31 de marzo de 2019, de http://www.scielo.org.mx/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S0188-77422009000200006&lng=es&tlng=es.
  • Recio, R. S., Alberola, E. G., & Guarné, C. I. F. (2016). Prevención de la violencia contra las mujeres: políticas y actuaciones en materia de violencia de género. Informació Psicològica, (111), 35-50.
  • Teléfono 016 – 016 online – Delegación del Gobierno contra la Violencia de Género. Retrieved 12 December 2020, from https://violenciagenero.igualdad.gob.es/informacionUtil/recursos/telefono016/home.htm

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.