Як розпізнати брехню підлітка

Якщо вчасно розпізнати брехню підлітка, це може бути ключем до запобігання проблем з поведінкою. У цій статті ми поділимося деякими порадами про те, як дізнатися, чи підліток бреше.
Як розпізнати брехню підлітка

Останнє оновлення: 30 вересня, 2019

Комунікація між батьками і дітьми є популярною темою для обговорення, особливо коли йдеться про брехню і обман у підлітковому віці – стадії переходу до дорослого життя. У цій статті ми розповімо, як розпізнати брехню підлітка.

Це важливо, оскільки брехня часто призводить до більших проблем, таких як поведінкові розлади, емоційні порушення та труднощі в спілкуванні в сім’ї.

Коли ви усвідомлюєте, що ваш підліток бреше

Батьки часто досягають поворотного моменту, коли вони розуміють, що підліток їм збрехав. Вони іноді уникають розмов зі своєю дитиною через страх, ніби ігноруючи цю проблему. Водночас підлітки, як правило, відчувають брак довіри, а також уникають спілкування з батьками про те, що відбувається.

Це призводить до поступового відчуження, що перешкоджає нагляду батьків. Якщо не розібратися з цією проблемою, така поведінка підлітків може призвести до труднощів, пов’язаних з оточенням, агресивною поведінкою або браком самоконтролю.

З цієї причини, першим кроком є ​​виявлення, чи підліток бреше вам регулярно. Якщо це відбувається, ви повинні звернутися за професійною допомогою для вирішення цієї проблеми та відновлення здорових зв’язків.

Як розпізнати брехню підлітка

як розпізнати брехню підлітка

Деякі ознаки

Брехня підлітків може маскувати інші проблеми. Отже, важливо розуміти ознаки, щоб ви могли вчасно та правильно втрутитися.

По-перше, ви, напевно, читаєте цю статтю, тому що ви підозрюєте, що ваш підліток вам бреше. Якщо це так, можливо, ви вже виявили деякі з цих ознак:

  • Ваш підліток перебільшує, коли розповідає вам про те, що з ним сталося.
  • Він часто говорить про білу брехню.
  • Він не говорить вам про те, що відбувається в школі, наприклад, результати контрольних.
  • Ви дізнаєтеся, що він зробив, від інших людей.
  • Він публікує фотографії в соціальних мережах, які показують лише дуже позитивну частину його повсякденного життя.
  • Ви не знаєте, що він робить, коли він виходить гуляти з друзями.
  • Він лише розповідає вам невелику частину будь-якої історії.

Мова тіла

Крім того, коли ви розмовляєте зі своїм підлітком, ви також повинні знати про деякі ознаки, які можна виявити через мову тіла. Ці ознаки допоможуть вам виявити, чи є правдиве те, що вам говорять. Крім того, вони тим більш очевидні, чим підлітки молодші.

Наприклад, вони уникатимуть дивитися в очі, якщо вони брешуть. Крім того, вони можуть дивитися вбік – цей рух очей пов’язаний  можливою ​брехнею. Крім того, їхній голос може тремтіти, а руки потіти.

Як вони висловлюються

Коли ви ставите своєму підлітку питання, вам також варто звернути увагу на те, як вони висловлюються. Якщо вони брешуть, вони не будуть говорити так само, як тоді, коли говорять правду.

Наприклад, якщо вони брешуть, вони можуть повторювати те ж саме кілька разів або надавати занадто багато подробиць про будь-яку ситуацію. Це їхній спосіб виправдати щось неправдиве.

Емоційні труднощі

чому підліток бреше
Ваш підліток може брехати через проблеми з самоповагою, труднощі в спілкуванні або неуважність. Якщо так, то важливо розібратися з цим питанням.

Кожен підліток хоч один раз брехав своїм батькам. Підлітковий вік дає певну владу вашому підлітку, оскільки відбувається дорослішання і хочеться спробувати все. Однак, якщо ваш підліток постійно вам бреше, ви також повинні проаналізувати його емоційний стан.

Підліток, який бреше, може страждати від таких емоційних проблем, як низька самооцінка, депресія, стрес або сильне відчуття самотності. Отже, він бреше, щоб здатися людиною, якою він хотів би бути, або щоб захистити своїх батьків, щоб вони не хвилювалися через нього.

Батьки мають вчасно розпізнати брехню підлітків. Так можна запобігти негативній поведінці, яка може зашкодити вашим стосункам з підлітком і довірою та сім’ї, а також соціальним зв’язкам.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.