Чотири поради, які допоможуть пережити негаразди

На жаль, на якомусь етапі життя кожній людині доводиться стикатися із проблемами, які їй здаються надто складними та невирішуваними на перший погляд. Для того, щоб озброїти вас необхідними інструментами для розв'язання проблем, у цій статті ми детальніше розповімо, як можна пережити негаразди, навіть якщо вам здається, що життя закінчилося.
Чотири поради, які допоможуть пережити негаразди

Останнє оновлення: 15 липня, 2019

Розірвання стосунків або розлучення, смерть близького родича, постійна втома через напружений темп роботи… Усі ці події можуть стати неймовірно серйозною перешкодою на життєвому шляху.

До того ж зазвичай такі проблеми з’являються несподівано та непередбачувано. Саме тому дуже важливо мати у своєму озброєнні кілька ефективних рекомендацій, які допоможуть краще сприйняти ускладнення на життєвому шляху та пережити негаразди.

Емоції – це те, що найважче контролювати в період життєвої кризи. Коли в людини виникає якась проблема, вона почувається настільки переляканою, засмученою та безнадійною, що починає думати, наче весь світ налаштований проти неї. Утім, якщо ви хочете бути щасливою людиною, спробуйте навчитися бачити світло в кінці тунелю, навіть якщо вам здається, що життя йде не за планом.

У цій статті ми зібрали найефективніші поради та хитрощі, які допоможуть вам пережити негаразди та знайти методи розв’язання всіх проблем.

Корисні поради, які допоможуть вам пережити негаразди

1. Навчіться приймати все, що з вами відбувається

Насправді цей крок є чи не найважливішим, якщо ви хочете пережити негаразди, що трапляться на вашому шляху. Звісно, в такі неприємні миті вас переповнюватимуть сум та негативні емоції. Ви відчуватимете пригнічення та думатимете, за що саме заслужили таку долю. Ба більше, можливо, всі ці переживання справді матимуть під собою здоровий ґрунт. Утім, для того, щоб пережити негаразди, перш за все потрібно прийняти ті події, які з вами трапилися.

Повірте, злість, а також намагання протестувати проти всього світу та відмежуватися від негативу вам не допоможе знову стати на ноги. Лише коли ви приймете те, що з вами сталося, то зможете зробити перші кроки для розв’язання проблеми.

Розгляньмо доволі простий приклад.

Ваш партнер покинув вас, проте ви ніяк не можете змиритися з цією суворою реальністю. Безумовно, природна перша реакція – це відчуття суму та намагання відновити стосунки. Утім, не завжди це працює. Потім ви починаєте присвячувати надто багато часу роздумам, чому ж відбувся розрив. Не варто цього робити, якщо ви не хочете втонути у жалості до себе та думках, що ви були негідними свого партнера.

Якщо ви дозволите таким думкам заполонити свою свідомість, то не лише не зможете рухатися далі, але й зациклитеся на своєму минулому. Звісно, за таких обставин цілком природно провести кілька днів з меланхолією та негативними думками. Утім, не варто забувати про необхідність змиритися з неприємною подією та почати рухатися далі.

як змиритися з негараздами

2. Знайдіть собі заняття до душі

Вірте чи ні, але дуже багато людей при зустрічі із проблемами відмовляються від тих занять, які раніше приносили їм задоволення та допомагали почуватися повноцінною людиною. З боку це скидається на те, що якусь частину людини наче поставили на паузу.

Як ми вже згадували раніше, цілком нормально провести кілька днів, сумуючи за минулим та намагаючись врятуватися спогадами. Утім, якщо цей процес затягується на кілька тижнів, місяців чи навіть років, рекомендуємо звернутися за професійною допомогою.

У жодному разі не можна закриватися від навколишнього світу в чотирьох стінах. Не відмовляйтеся від активного способу життя та не припиняйте своє членство у спортзалі. Якщо раніше тренування приносили вам задоволення, відвідуйте зал і надалі. При цьому ви можете почуватися розбитими всередині та нещасними, проте пам’ятайте, що попри все життя продовжується.

Щойно ви почнете приділяти більше уваги своїм хобі, то зможете побачити те, на що закривали очі досі: надія завжди є.

3. Не ізолюйте себе від оточення

Якщо ви хочете пережити негаразди, не варто уникати спілкування з іншими людьми, ховатися від своїх друзів чи відмовлятися від зустрічей з родичами. У жодному разі не намагайтеся закритися від усіх у своєму помешканні та обмежити спілкування з тими людьми, які для вас багато значать. Насправді така поведінка не лише не принесе користі, але і стане ще одним джерелом негативу у вашому житті.

Спілкуйтеся з іншими людьми кожного разу, коли випаде така нагода. Звісно, ви можете регулювати кількість спілкування відповідно до того, є ви інтровертом чи екстравертом. Не забувайте, що спілкування не дозволяє людині почуватися самотньою. Коли людина контактує зі своїми друзями та іншими людьми, які викликають у неї довіру, вона отримує змогу висловлювати щирі емоції, казати те, що їй насправді спадає на думку та давати вихід негативу.

До того ж під час спілкування з іншими людьми ми отримуємо шанс на додаткову мотивацію, підтримку та здатність бачити речі та події під зовсім іншим кутом. Повірте, лише відверте спілкування допоможе вам рухатися життям та досягати успіху.

4. Весь негатив потрібно залишити в минулому

минуле та його вплив на негаразди

Безумовно, якщо в нашому житті відбувається неприємна подія, ми бачимо лише негатив. Якщо ви не здатні забути неприємні події, що трапилися з вами в минулому, то не зможете пережити негаразди. Такі події, як розрив стосунків, звільнення з роботи чи смерть дорогої людини, можуть будь-кого вибити з колії, проте потрібно навчитися миритися з цими негараздами та жити далі.

Пригадайте: скоріш за все, у вашому житті також траплялися миті, коли вам здавалося, що весь світ довкола руйнується. Утім, із часом вам вдавалося налагодити життя і забути про той негатив, який так сильно вам дошкуляв у минулому. Погодьтеся, час дозволив вам загоїти рани. Не забувайте, що в житті кожної людини трапляються моменти, коли світ довкола руйнується, і здається, що виходу немає. Утім, якщо ви почнете працювати над собою, то зовсім скоро зрозумієте, що будь-яку проблему можна розв’язати.

Саме з цих міркувань ми радимо не зациклюватися на негативних відчуттях, які вам нині дошкуляють. Якщо ви хочете пережити негаразди та переконатися в тому, що здатні рухатися далі, неодмінно візьміть на озброєння наші поради. Повірте, вони допоможуть віднайти впевненість у собі навіть тоді, коли ви втратите будь-яку надію на щастя.

Не забувайте, що важкі часи дуже часто дають людям можливість зрозуміти, чи правильним шляхом вони йдуть по життю. Боротьба з негараздами – це чудовий спосіб відчути власну силу, нагадати собі про невіддільні життєві цінності, прийняти свої недоліки, а також підвищити самооцінку та посилити впевненість у собі.

Повірте, є величезна кількість способів вивчити себе та нагадати собі, що життя продовжується попри все.

А вам доводилося раніше боротися із труднощами? Чи були ви коли-небудь настільки пригніченими, що вам здавалося, наче ви ніколи знову не зможете піднятися з колін? Що саме вам допомагає в таких ситуаціях, а які поради є зовсім неефективними? Неодмінно поділіться з нами своїм досвідом.  • Book, A. S., Quinsey, V. L., & Langford, D. (2007). Psychopathy and the perception of affect and vulnerability. Criminal Justice and Behavior. http://doi.org/10.1177/0093854806293554
  • Numerof, R. E. (2006). Assertiveness Training. The American Journal of Nursing. http://doi.org/10.2307/3462457
  • Castelló, J. (2012). La Superación de la Dependencia Emocional. In La superación de la Dependencia Emocional.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.