Як розпізнати емоційно незрілих людей

Попри те, що емоційно незрілі люди часто просять руку допомоги, врешті-решт вони рідко прислуховуються до порад з боку оточення. Насправді такі люди зацікавлені не у способі самостійного вирішення проблеми, а виключно у кінцевому позитивному результаті.
Як розпізнати емоційно незрілих людей

Останнє оновлення: 24 січня, 2019

На жаль, емоційна зрілість не має кінцевого терміну придатності. У ході життя нам часто трапляються емоційно незрілі люди будь-якого віку та статі. Часто ми просто уникаємо спілкування з ними. сподіваючись на те, що нам вдасться уникнути їхнього впливу. Проте все не завжди відбувається таким чином.

Емоційно незрілі люди – це дорослі індивіди, які часто поводяться по-дитячому та відмовляються брати відповідальність за свої вчинки. Основна проблема полягає у тому, що регулярне спілкування з такими людьми може з часом стати виснажливим емоційним та навіть економічним тягарем для інших.

Чи доводилося вам раніше стикатися з емоційно незрілими людьми? Озирніться довкола. Якщо у комусь зі своїх знайомих ви помітите типові ознаки незрілості, краще одразу відмовтеся від спілкування з цією людиною, допоки ситуація не зайшла у глухий кут.

Якими є емоційно незрілі люди?

1. Вони є залежними від оточення

Емоційно незрілі люди часто почуваються неймовірно залежними від оточення. Навіть у дорослому віці вони бояться бути самостійними, а тому їм подобається залежати від близьких та перекладати відповідальність за свої вчинки на інших.

 • Звісно, природою закладено так, щоб діти доглядали за старшими людьми та батьками, проте доросла людина у жодному разі не повинна ставати тягарем для інших.
 • Не сумнівайтеся: якщо у вашому оточенні є така людина, ви одразу це зрозумієте. Зазвичай емоційно незрілі люди перекладають вину за свої невдачі на інших, не бажаючи брати відповідальність за власні вчинки. На жаль, їм не вистачає сміливості та мудрості для того, щоб визнавати свої помилки та невдачі.

2. Емоційно незрілі люди не вміють розпоряджатися фінансами

На жаль, той факт, що людина регулярно ходить на роботу, жодним чином не є ознакою емоційної зрілості. Про прагнення рости та розвиватися свідчить бажання самостійно себе забезпечувати та розумно розпоряджатися власними доходами.

 • Емоційно незрілі люди рідко думають про завтрашній день, не мають власних принципів та пріоритетів, а також очікують, що всі фінансові проблеми вирішаться магічним чином без їхнього втручання.
 • Основна проблема таких людей полягає у тому, що вони ходять по лезу ножа та завжди перебувають на межі фінансової прірви.

3. Вони не вміють співчувати

емоційно незрілі люди не вміють співчувати

На жаль, зазвичай емоційно незрілі люди не вміють ставити себе на місце інших та розуміти людей зі свого оточення. Оскільки вони більше переймаються власним життям, незрілим людям дуже складно усвідомити, що інші люди також можуть мати проблеми та потребувати підтримки.

 • Якщо у вашому оточенні є схожі люди, вам точно неодноразово доводилося помічати, як вони миттєво зникають, коли ви потребуєте їхньої допомоги.
 • У той же час вони демонструють неймовірну наполегливість, коли самі потребують підтримки. Повірте, емоційно незріла людина нестерпно благатиме та скиглитиме, допоки не отримає руку допомоги у складній ситуації.

Звісно, якщо такі ситуації постійно повторюватимуться, вони не лише почнуть вас дратувати, але й вип’ють із вас всю енергію. Утім, ми не рекомендуємо дратуватися та сердитися, оскільки це не допоможе змінити поведінку емоційної незрілої людини.

Допомагайте тільки у тому випадку, якщо ви справді цього хочете. У жодному разі не намагайтеся пожертвувати собою та знехтувати власними інтересами.

4. Емоційно незрілі люди мають досить дивні пріоритети

Вірте чи ні, але емоційно незрілі люди дуже часто ставлять веселощі, вечірки та алкогольні гулянки вище за інтереси власної родини, роботу та інші важливі обов’язки.

 • Основна проблема полягає у тому, що така поведінка з часом може негативно вплинути не тільки на стосунки з близькими, але й на ваше фізичне самопочуття.

5. Вони зверхньо ставляться до інших людей зі свого оточення

емоційно незрілі люди є агресивними

Емоційно незрілі люди мають проблеми з довірою до інших та часто відчувають невпевненість у власних силах. Для того, щоб хоча б трохи підвищити власну самооцінку, вони намагаються будь-яким способом принизити інших людей та продемонструвати свою перевагу над ними.

 • Іншими словами, що гірше почуваються інші, то щасливішою стає емоційно незріла людина.
 • Для того, щоб принизити іншу людину, незрілі люди використовують цькування, образливі прізвиська та іншу негідну дорослої людини поведінку.

6. Вони бояться відповідальності та обов’язків

Страх перед обов’язками має стосунок не тільки до особистих або дружніх відносин. Зазвичай емоційно незрілі люди втікають від будь-якої ситуації, де їм доводиться брати ініціативу на себе.

Для прикладу, емоційно незрілим людям дуже важко приймати рішення, які можуть змінити життя, тобто переїзд у власне помешкання або пошук нової роботи для них може перетворитися на нестерпну стресову ситуацію.

Заради справедливості варто зауважити, що не тільки емоційно незрілі люди бояться змін, адже всім нам іноді страшно приймати серйозні рішення, які матимуть вагомий вплив на подальше життя.

 • Основна різниця полягає у тому, що зрілі люди таки наважуються на зміни, адже вони розуміють, як важливо зробити все можливе заради досягнення бажаної мети.
 • На жаль, емоційно незрілі люди не усвідомлюють важливість прийняття правильних рішень, тому вони бояться щось кардинально змінювати у своєму житті.

7. Незрілі люди не вміють правильно виражати емоції

незрілі люди не висловлюють емоції

Дуже часто емоційно незрілі люди “переграють” та неправильно демонструють свої емоції. Зазвичай вони вдаються до крайнощів, тож будь-які позитивні та негативні відчуття (сум, злість та радість) вони переживають показово значно сильніше, ніж інші люди.

До того ж емоційно нестабільні люди не вміють контролювати тон свого голосу у складній ситуації, через що вони часто стають посміховиськом в очах оточення.

На жаль, поведінка незрілих людей часто стає настільки нерозсудливою, що вони самотужки позбавляють себе можливості зробити висновки із ситуації та отримати важливий життєвий урок.

 • Незрілі люди дуже часто драматизують ситуацію, адже вони підсвідомо люблять бути у центрі уваги.
 • Сердячись, емоційно нестабільні люди стають дуже жорстокими та агресивними.

Як бачите, така комбінація емоцій та різкі перепади настрою можуть негативно впливати на людей довкола. Саме тому незрілих людей можна вважати енергетичними вампірами, які емоційно виснажують близьких та друзів.

8. Вони ніколи не прислухаються до думки інших людей

Попри те, що емоційно незрілі люди часто намагаються перекласти свої проблеми на когось. Насправді вони майже ніколи не беруть до уваги поради інших людей. Причиною цього є невміння ставити себе на чиєсь місце та розуміти чужі потреби та проблеми.

Якщо у вашому оточенні є емоційно незріла людина, у жодному разі не намагайтеся примусити її визнати власні помилки. Вам це однаково не вдасться, адже такі люди просто відмовляються помічати очевидні речі.

Як поводитися з емоційно незрілими людьми?

На жаль, люди дуже рідко здатні кардинально змінюватися, особливо якщо вони є емоційно незрілими. Саме тому краще не втручатися в їхнє життя, а дозволити самостійно приймати рішення та помилятися, допоки людина саме не захоче щось змінити.

Звісно, ви можете щоразу приходити на допомогу та брати на себе відповідальність за вчинки емоційно незрілої людини, проте таким чином ви зробите ведмежу послугу, адже вона так і не навчиться самостійно вирішувати свої проблеми. • Mr. Rice’s Notebook. Chapter 5. Emotional maturity hwarmstrong.org/rice05.pdf

 • John Mano Raj. A study on relationship between emotional maturity, stress and self-confience among management students. (2017) researchgate.net/publication/321096586_A_STUDY_ON_RELATIONSHIP_BETWEEN_EMOTIONAL_MATURITY_STRESS_AND_SELF-CONFIDENCE_AMONG_MANAGEMENT_STUDENTS

 • Franz Alexander. A Hogg Foundation Reprint. Emotional Maturity repositories.lib.utexas.edu/bitstream/handle/2152/20488/txu-oclc-2741165.pdf?sequence=2


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.