Як завершити стосунки без шкоди для здоров'я

Розставання завжди приносять біль і їх важко забути, вам треба спробувати поставитися до них спокійно і зріло. Дізнайтесь, як правильно завершити стосунки.
Як завершити стосунки без шкоди для здоров'я

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Як найкраще завершити стосунки? Іноді сварки, проблеми і розбіжності в думках призводять до травматичного розставання. Проте щоразу, коли це можливо, ви повинні спробувати закінчити стосунки зрілим чином без шкоди для здоров’я.

Подумайте про це так: закриваючи сторінку у своєму житті, ви не повинні дозволити таким почуттям, як гнів і лють контролювати поведінку, краще записати цю сторінку в свою історію, дощенту сповнену коханням. У цій статті ми дамо кілька порад, щоб якщо вам доведеться завершити стосунки, ви могли зробити це найкращим чином.

Як завершити стосунки?

1. Коли ви вичерпали всі інші рішення: остаточна розмова

Ви завжди знаєте, коли прийшов час. Настає момент, коли стосунки просто не можуть тривати далі, і обидва партнери, зазвичай, це знають. Але завжди важко зробити останній крок. Важко уявити своє життя без людини, яка була поруч так довго. Проте необхідно рухатися в бік розставання.

Але чому я не можу наважитися?

 • Ви боїтеся сказати іншій людині, що ви більше не любите її або що ви більше не можете залишатися в стосунках.
 • Ви боїтеся залишитися на самоті. Це може здивувати вас, але багато людей вважають за краще залишатися в нещасливих стосунках, ніж бути самотніми. Без своєї половинки. Це дуже незріла, але поширена позиція.
 • Відсутність впевненості в собі. Ви не впевнені, чи зможете пояснити свої справжні почуття, коли завершуєте стосунки. Деякі люди, замість того, щоб проявити хоробрість, просто зникають без жодних пояснень. Безперечно, це погана ідея.

Дізнайтеся більше в цій статті: Зрада в стосунках? Як потрібно діяти?

Якщо ви хочете завершити стосунки без шкоди для здоров’я, потрібно поговорити віч-на-віч зі своєю половинкою і пояснити ситуацію. Наші поради можуть вам допомогти:

 • Організуйте свої думки, перш ніж зустрітися з партнером, ясно уявіть собі все, що ви хочете пояснити, причини, чому ви хочете завершити стосунки. Ви також можете подумати про можливі відповіді на будь-які питання, які вам можуть поставити. Якщо ви відчуваєте невпевненість, ви повинні принаймні спробувати морально підготуватися.
 • Висловлюйтеся спокійно і щиро. Ви знаєте, що прийшов час поставити крапку в стосунках. Ви так вирішили і повинні висловити цю впевненість.
 • Ви можете посваритися під час розмови. Будьте готові до цього і спробуйте залишатися спокійними і зосередженими на своїй позиції. Покажіть, що ви знаєте, чого хочете, а те, що ви хочете, зрештою є найкращим рішенням для вас обох.
зламане серце

2. Керуйте своїми емоціями

Треба знати, що те, як ви завершите стосунки, ви пам’ятатимете все своє життя. Таким чином, все має пройти настільки виважено, наскільки це можливо.

Якщо завершити стосунки з криком, звинуваченнями половинки, гнівом і негативними емоціями, вам обом буде дуже важко оговтатися від цієї події. Вам знадобиться більше часу після розставання, щоб придушити гнів, заспокоїтися, щоб рухатися далі. Тож за кожної нагоди спробуйте розірвати стосунки спокійно як дорослі люди. Будьте впевненими.

 • Ви маєте знати, що завершити стосунки краще для вас обох. Впевненість у цьому принесе вам заспокоєння.
 • Не падайте духом. Ви знаєте, що краще для вас, і ви повинні показати іншій людині, що ваші стосунки приносять більше шкоди, ніж користі.
 • Вам також варто знати, що після розставання ви будете сповненими різноманітних дивних емоцій. Це нормально. Це теж нормально плакати, сумувати або відчувати, що серце розбите. Це частина процесу, і ви маєте бути в змозі прийняти її. Однак треба намагатися уникати таких почуттів, як гнів або презирство, тому що ці негативні емоції заважатимуть вам пережити розставання.
дівчина тримає фотоапарат

3. Примиріться з розставанням і рухайтеся далі

Є багато пар, які після розставання роблять крок назад і вирішують почати знову. Очевидно, кожна пара унікальна, і всі мають власну енергію й особисті правила. Але якщо ви повністю впевнені, що ваші стосунки приносять лише біль, необхідно зачинити ці двері назавжди.

 • Завершення романтичних стосунків означає закриття цієї сторінки в житті. Це не кінець. Це новий початок, і ви повинні переконати половинку подивитися на розставання саме таким чином. Якщо ви завдали одне одному шкоду, який сенс далі страждати? Час проявити хоробрість і почати самостійне окреме життя.
 • Ви будете змушені налаштуватися на новий спосіб, одночасно переборюючи старі емоції. Це нормально. В ідеалі, треба триматися за хороші спогади. Якщо зосередити увагу на поганому, ви будете тільки підгодовувати гнів і розчарування, що дуже шкідливо для здоров’я.
 • Уявіть собі, що минуле в минулому, його більше не існує. Тримайтеся за щось хороше. Прийміть цей урок і пишайтеся собою. Ви зачинили одні двері, але в результаті вам відчинили багато інших. Ви мудріші, бо знаєте, що добре для вас, а що ні. Ви сильніші.

Прийміть той факт, що життя циклічне. Є періоди, які закінчуються, і нові дороги, які з’являються. Ми маємо постійно намагатися знайти особисте щастя, і якщо пощастило знайти того, хто хоче стати на цей шлях разом з вами, спробуйте. Кохання того варте.

дівчина здуває білу кульбабу


 • Титаренко, Т. (2017). Щастя, здоров’я, благополуччя. Досягнення недосяжного. Психологія Особистості. https://doi.org/$$CISSN$$V1565-8090
 • Пурло, О. (2009). “Суб’єктний” та “авторський” підходи до життєтворчості особистості. Соціальна Психологія.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.