Які люди не бояться бути самотніми?

23 Січня, 2019
Хоча це здається нам незвичним, є люди, які не бояться бути самотніми. Ба більше, вони надзвичайно насолоджуються тими моментами наодинці.

Багатьох із нас вчили, що бути самотніми – це поразка, що відвідування кафе або прогулянки наодинці – це якось “дивно”.

Ці переконання завдали величезної шкоди й призвели до того, що багатьом людям потрібні інші люди, щоб вони кудись вийти, повеселитися чи відчувати, що їхнє життя має сенс.

З цієї причини сьогодні ми розповімо про людей, які не бояться бути самотніми. Зрештою, навколо них багато міфів, які взагалі не відповідають дійсності.

Читайте далі: Науковий погляд на людей, які насолоджуються самотністю

Люди, які не бояться бути самотніми, не є антисоціальними

як не боятися бути самотніми
Є переконання, що люди, які не бояться бути самотніми, є антисоціальними.

Вони люблять проводити час або подорожувати наодинці, і вони в нашому суспільстві сприймаються як “антисоціальні”.

Проте це взагалі не так. Люди, які не бояться бути самотніми, не залежать ні від кого, і можуть бути щасливими.

Однак це не означає, що у них немає друзів або що вони не люблять зустрічатися з новими людьми.

Вони дуже люблять спілкуватися з іншими. Крім того, вони можуть навіть підтримувати здорові стосунки, усвідомлюючи, що їм не потрібно триматися за іншу людину.

Отже, вони не прагнуть нікому догодити. Вони показують себе як такими, якими вони є, без будь-яких обмежень.

Відкрийте для себе: 7 аспектів вашого життя, які не потрібно пояснювати іншим

Це робить їх набагато привабливішими в очах інших, оскільки вони – люди, які дуже впевнені та не соромляться свого стилю життя. Вони можуть вселитися, бешкетувати чи висловлювати саркастичні думки. Але такими вони власне є!

Цікаво, що люди, які не діють так, як хотіли б, тому що хочуть отримати схвалення інших, не розуміють, що коли вони припинять так робити, інші все ще сприйматимуть їх так само.

Вони не бояться нових вражень

страх бути самотніми
Люди, які не бояться бути самотніми, позбавлені необхідності бути прив’язаними до партнера, до батька чи матері або до друга.

Тому вони дійсно люблять залишати свою зону комфорту.

Ті, хто пов’язує своє щастя з іншими або вірить у те, що мати партнера дуже важливо, вважають, що це дає їм відчуття впевненості.

Проте люди, які не бояться бути самотніми, знають, що впевненість живе всередині людини. Вони не бояться покинути своє оточення, щоб відчути щось нове.

Це неймовірно збагачує їх. Це дає їм змогу розвиватися, почуватися краще й навіть пізнати себе набагато краще.

Тому не дивно, що люди, які не бояться бути самотніми, є більш відповідальними, оскільки вони беруть на себе відповідальність за власне життя.

Вони стали капітаном свого корабля.

Наявність партнера ніколи не є метою для них

як припинити боятися бути самотніми
Для більшості людей стосунки є чимось, що може викликати велике занепокоєння. Якщо в певному віці ми ще не маємо коханої людини, ми вважаємо, що залишимося на самоті на все життя.

Здається, що ми можемо бути щасливими лише в парі. Однак так не вважають люди, які не бояться бути самотніми.

Вони знають, що наявність партнера є чудовим досвідом, але вони не намагаються його здобути за будь-яку ціну, і вони не ідеалізують цю ситуацію.

Отже, вони дають знайти себе замість того, щоб відчайдушно шукати людину, яка може принести їм таке бажане щастя. Люди, які не бояться бути самотніми, вже його мають.

Самотність взагалі не є чимось негативним. Це дає вам змогу краще пізнати себе і відпустити тягар, який змушує вас залежати від інших, щоб почуватися добре та бути щасливими.

Ми віримо, що інші надають нам таку безпеку, відчуття комфорту, ніби “вдома”. А що, якщо ми вже вдома?

  • Juan Díez Nicolás; María Morenos Páez (2015). La soledad en España (España). https://www.fundaciononce.es/sites/default/files/soledad_en_espana.pdf
  • Lena María Montero López; Juan José Sánchez Sosa (2001). La soledad como fenómeno psicológico: un análisis conceptual (Mexico). https://www.redalyc.org/pdf/582/58212404.pdf