Які продукти найкраще їсти перед тренуванням?

Насправді вчені вже неодноразово доводили, що їсти перед тренуванням не лише можна, а й треба. Необхідна організму норма калорій здатна поповнити запаси енергії, які потрібні людині для того, щоб залишатися у формі та досягати бажаного результати під час фізичного навантаження.
Які продукти найкраще їсти перед тренуванням?

Останнє оновлення: 03 серпня, 2020

В цій статті ми детальніше розповімо про те, які саме продукти краще їсти перед тренуванням.

Багато людей вважають, що перед тренуванням не можна їсти. Насправді це лише популярний міф, і перед фізичним навантаженням краще поїсти, адже організму потрібно багато енергії, щоб ефективно виконувати всі види вправ.

Дуже важливо їсти перед тренуванням, особливо якщо ви займаєтеся спортом вранці. Вірте чи ні, але коли людина їсть перед пробіжкою або тренуванням у спортзалі, її результати є набагато кращими. Звісно, це не означає, що ви можете поласувати піцою перед походом до спортзалу. Не варто забувати про важливість правильно обирати продукти, які можна їсти перед тренуванням.

В цій статті ми поділимося цікавими порадами, які допоможуть вам правильно скласти щоденний раціон та їсти перед тренуванням лише корисні продукти.

Які продукти можна їсти перед тренуванням?

Усе залежить від обраних вправ

Безумовно, для того, щоб правильно підібрати продукти, які можна вживати перед фізичним навантаженням, необхідно врахувати, яким саме видом спорту ви плануєте займатися. Не забувайте про цілі, яких бажаєте досягнути, бо від цього також залежить вибір продуктів.

Для прикладу, якщо ви хочете скинути зайві кілограми та спалити жир із допомогою тренувань, рекомендуємо налягати на низькокалорійні продукти. Таким чином ви зможете вберегтися від переповнення “глюкозних кишень” м’язів та печінки.

Якщо ж ви намагаєтеся збільшити м’язову масу з допомогою інтенсивних тренувань, неодмінно поповніть запаси енергії перед початком заняття. Не забувайте, що організму необхідно багато енергії перед фізичним навантаженням, і отримати її краще шляхом вживання продуктів, що містять жири, білки та вуглеводи.

Коли та скільки потрібно їсти перед тренуванням?

скільки можна їсти перед тренуванням

Ми вже неодноразово наголошували на тому, що для поповнення запасів енергії перед тренуванням необхідно ситно поїсти.

За пів години до будь-якого виду фізичної активності потрібно поїсти. Утім, залежно від обраних продуктів вам може знадобиться збільшити цей інтервал, інакше ваш організм переключиться на перетравлення продуктів замість того, щоб використовувати їх як “паливо”. (Скоріш за все, саме ця помилка й дала початок міфу про те, що перед тренуванням не можна їсти).

Не забувайте також слідкувати за кількістю спожитих продуктів, інакше під час фізичного навантаження ви відчуватимете важкість у шлунку. Для прикладу, після ситної трапези у вас може розболітися живіт, ви будете відчувати дискомфорт і не матимете достатньо енергії для ефективного тренування.

Якщо ви хочете уникнути цих проблем, рекомендуємо перед фізичним навантаженням з’їсти невелику порцію корисних продуктів. Звісно, у жодному разі не варто повністю відмовлятися від трапези, адже вашому організму потрібна енергія для успішного виконання всіх вправ.

Протеїни, рідини, вуглеводи… Голова йде обертом!

Зверніть увагу: перед тренуванням краще спожити вуглеводи, які ваш організм зможе легко засвоїти.

Насправді багато корисних продуктів здатні забезпечити організм людини необхідною йому кількістю енергії. До таких продуктів належать: хліб із цільного зерна, натуральні крупи, паста, рис, а також деякі фрукти та овочі. Для максимального позитивного ефекту краще комбінувати прості вуглеводи зі складними.

Якщо ви хочете збільшити м’язову масу, дуже важливо регулярно вживати продукти з високим вмістом білків, а саме яйця, натуральну шинку, молочні продукти, тощо. Утім, не забувайте, що такі продукти краще споживати щонайменше за 2-3 години до тренування, щоб організм встиг їх засвоїти.

Безумовно, дуже важливо підтримувати в організмі водний баланс до, під час та після будь-якого виду фізичного навантаження. Перш ніж розпочати виконання вправ, радимо випити пів літра звичайної води. На бажання ви також можете випити трохи натурального фруктового соку із м’якушем або іншого напою, який стимулює активність організму (для прикладу, кави або чаю). Особливо актуальною ця порада буде для тих, хто займається спортом вранці.

Продукти, які необхідно їсти перед тренуванням

корисні смузі перед тренуванням

Перед тренуванням найкраще вживати свіжі фрукти, натуральні смузі та каші. Саме ці продукти вирізняються великою кількістю як простих, так і складних вуглеводів.

Варто зауважити, що свіжі банани є чудовим перекусом і до початку тренування, і безпосередньо після нього. Цей фрукт містить багато калію, а цей мінерал здатний компенсувати значний відсоток тих поживних речовин, які організм людини втрачає під час заняття спортом. До того ж до складу бананів входять вуглеводи, котрі необхідні для ефективного тренування.

Активним людям також чудово підійдуть натуральні фруктові коктейлі та смузі. Є дві головні причини, які остаточно переконають вас зробити ці корисні напої частиною щоденного раціону. По-перше, вони є неймовірно простими у приготуванні, а по-друге, ви можете експериментувати та готувати смузі з різних фруктів. Ідеальний поживний коктейль неодмінно має містити у своєму складі свіжі фрукти, натуральний йогурт без домішок та гранолу (або будь-які інші злаки).

Якщо ви оберете лише корисні інгредієнти та правильно приготуєте фруктовий коктейль, то невибагливий на перший погляд напій перетвориться на справжню вітамінну бомбу з високим вмістом білків та вуглеводів. Склянка такого корисного смузі здатна швидко активувати всі внутрішні органи та системи.

В разі, якщо у вас немає достатньо часу для приготування складних страв, радимо швидко перекусити шматочком хліба з натуральним джемом. Вірте чи ні, але такий простий сендвіч є напрочуд легким та швидким способом поповнити запаси енергії в організмі. Ви також можете поласувати протеїновим батончиком, проте обирати потрібно лише низькокалорійні вироби, які не містять жодних штучних інгредієнтів. Правильні протеїнові батончики мають у своєму складі лише цільне зерно, свіжі фрукти та насіння.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.