Якщо не розв'язати свої проблеми, вони повернуться

Якщо ви не зможете розв'язати свої проблеми, вони залишаться у вашому житті, поки ви нарешті не закриєте цю главу. Усе, що ви не вирішили, повернеться до вас пізніше.
Якщо не розв'язати свої проблеми, вони повернуться

Останнє оновлення: 13 травня, 2019

Зазвичай нам властиво оминати складні ситуації, повертатися спиною до страху і тікати від того, чого ми найбільше боїмося. Проте якщо ви колись не змогли розв’язати свої проблеми, вони повернуться до вас у майбутньому.

Не варто закривати очі і удавати, що нічого не відбувається. Обставини, які найбільше впливають на нас, це ті, які ми повинні вирішувати.

Як можна це зробити? Ми повинні дивитися своїм проблемам в обличчя і використовувати свій страх як мотиватор для його подолання.

Усе, що ви не вирішуєте, повертається пізніше

страх

Усе, що ви не вирішуєте, що ви ігноруєте, що ви так боїтеся, повернеться до вас в збільшеному розмірі. Таким чином життя каже вам: “А-а, не так легко!”

Якщо ви не звертаєте уваги, якщо ви не можете розв’язати свої проблеми, наступного разу ви відчуєте те ж саме, але в більшому масштабі.

Нумо розгляньмо деякі приклади:

Ані 37 років, і всі її романтичні стосунки закінчуються погано. Вона страждала від невірності, зловживань та відсутності зобов’язань з боку іншої особи у стосунках.

Яка в Ані проблема?

Аня починає свої стосунки, боячись бути покинутою, але, перш за все, вона вступає у стосунки, у яких вона насправді не хоче бути. Вона боїться бути самотньою і тому, поки вона не подолає цей страх, її стосунки так і будуть безрезультатними.

Пабло, з іншого боку, 28 років, і він не може отримати роботу. У нього було кілька робочих місць, але лише кілька місяців, або навіть кілька днів. Коли він йде на співбесіду, йому дуже рідко передзвонюють.

Проблема Пабло полягає в тому, що він має величезний страх перед провалом, і тому, поки він не подолає цей страх та не зможе розв’язати свої проблеми, в нього так і не буде роботи.

Наше ставлення до життя дуже важливе. Коли у нас є страх або упередження, що викликає блокування в якійсь сфері життя, тоді ми починаємо відчувати труднощі.

Який сенс тікати від проблеми?

дивитися страху в очі

Усвідомлюючи все це, який тоді сенс тікати від проблеми? Бігти від того, що ви боїтеся, від того, чого ви намагаєтеся уникнути, є не чим іншим, як способом продовження чогось, що впливає на вас і не зникне.

Якщо ви не зіткнетеся з проблемою, вона буде продовжуватися, і чим більше ви будете тікати від неї, тим з більшою інтенсивністю вона проявиться у вашому житті.

Отже, втеча є контрпродуктивним рішенням. Проте зіткнутися із власними страхами теж непросто.

Що можна зробити?

  • Визнайте те, що ви боїтеся: ви біжите від нього, ви ігноруєте його, але, чи заперечуєте ви це? Прийняття страху є важливим першим кроком.
  • Дослідіть, звідки походить страх: спробуйте згадати перший раз, коли він з’явився, і що його викликало.
  • Будьте об’єктивними щодо вашого страху: тепер настав час поглянути на свій страх ззовні і запитати себе: «Що найгірше, що може статися?».
  • Відправтеся в пригоду: Зіткнутися з одним із найбільших страхів є досвід сам по собі, справжня пригода. Чи збираєтеся ви відмовитися від цього досвіду?

Чи хочете ви нарешті розв’язати свої проблеми?

розв'язати свої проблеми

Прочитавши цю статтю, настав час припинити боятися чогось, що можна вирішити, навіть якщо ви знаєте, що буде неприємно. Це краще, ніж можливі наслідки.

Однак те, що все погіршується, дозволяє побачити, що ви не повинні ігнорувати ті бар’єри, які тримають вас і роблять тільки гірше.

Усе це допоможе вам зосередитися на своїй проблемі, звернути на неї увагу і вирішити.

Це важливо для того, щоб проблема та страх зникли і перестали вас постійно хвилювати. Не можна продовжувати те, що колись створювало страх, який тепер триває без необхідності.

Страх попереджає нас про неминучу небезпеку, через яку ми повинні діяти, або тікати, або нападати.

Однак коли ми несемо цей страх на своїх плечах, і він переростає в тривогу, коли він обмежує нас і викликає невпевненість в різних аспектах нашого життя, які пов’язані з цим страхом, необхідно зіткнутися з ним.

Пам’ятайте, що все, що ви не вирішуєте, повертається, тільки у збільшеному розмірі. Це не невдача або якась карма.

Подолати свій страх можете тільки ви. Як? Ви маєте бути хоробрими і дивитися страху в очі.  • Edo-Gual, M., Tomás-Sábado, J., & Aradilla-Herrero, A. (2011). Miedo a la muerte en estudiantes de enfermería. Enfermeria Clinica. https://doi.org/10.1016/j.enfcli.2011.01.007
  • Gray, Jeffrey Alan. La psicología del miedo y el estrés. Labor, 1993.
  • Obando, O. L., Villalobos, M. E., & Arango, S. L. (2010). Resiliencia en niños con experiencias de abandono. Acta Colombiana de Psicología. https://doi.org/10.1161/ATVBAHA.114.303315

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.