Жінки зі "щільною" тканиною грудей повинні робити мамографію щороку

Що треба знати та пам'ятати, якщо у Вас висока щільність молочних залоз.
Жінки зі "щільною" тканиною грудей повинні робити мамографію щороку

Останнє оновлення: 25 грудня, 2018

Якщо у вас висока щільність молочних залоз, не варто одразу тривожитися. Перше, що потрібно пам’ятати про щільність, те що в такому випадку характерною ознакою грудей є більша кількість волокнистої тканини, яку пов’язують із підвищеним ризиком розвитку раку грудей.

Ми в жодному разі не хочемо сказати, що у вас 100% ризик появи пухлини в молочних залозах і раніше чи пізніше цього не вдасться уникнути. Однак незначна ймовірність усе ж є, і вона може збільшитися, якщо у вашій родині були випадки раку грудей.

Достатньо просто проходити регулярні огляди, щоб перевіряти структуру та здоров’я грудей. Звісно, ідеться про “запобігання” та необхідність пам’ятати додатковий фактор ризику.

Далі в цій статті ми поділимося з вами всією необхідною інформацією.

Особливі характеристики грудей зі щільною тканиною

Спершу ми роз’яснимо кілька важливих фактів. Щільні груди – це не обов’язково пишніші груди з більшою кількістю жирової тканини. Тут немає жодного зв’язку.

Є низка інших нюансів, які важливо пам’ятати:

 • у молодому віці в грудях жінки зберігається ідеальний баланс між жировою, залозистою та волокнистою тканинами;
 • після досягнення менопаузи щільність грудей збільшується. З’являється більше залозистої та волокнистої сполучних тканин, а от жирової тканини стає менше;
 • коли роблять мамографію грудей із більшою щільністю, результати може бути складніше прочитати та кваліфікувати, ніж у випадку менш щільних молочних залоз.

Неодмінно дізнайтеся більше про: 7 перших ознак раку кишківника, які не варто ігнорувати

груди та рак

Щільна тканина молочних залоз – привід для обачності та регулярних перевірок

 • За результатами кількох досліджень, зокрема одного опублікованого в журналі “the Annals of Internal Medicine”, жінки з більшою щільністю тканин молочних залоз мають вищий ризик розвитку раку грудей.
 • Знову ж таки, ми хочемо наголосити, що це додатковий фактор ризику. Він не обов’язково спричинить захворювання, але потребує обачності.

Саме тому поговоріть зі своїм лікарем про необхідність робити мамографію кожного року, а не раз на два чи три роки.

Не варто хвилюватися, адже щільність грудей підвищена в кожної четвертої жінки

Груди складаються з трьох типів тканин: залозистої, жирової та волокнистої. Якщо у вас щільні груди, це просто означає, що співвідношення волокнистої та жирової тканин вище, ніж зазвичай.

 • Хоча це правда, що в статистиці захворювання на рак молочної залози має враховуватися щільність грудей, утім чинник, який впливає на ризик розвитку пухлини значно більше, – ваша генетична історія.
 • Якщо у вашій родині не було випадків раку грудей, ймовірність появи пухлини лише через високу щільність грудей досить низька.

Утім чекати не варто. Щорічна мамографія – це в будь-якому випадку чудова ідея. Ви будете впевнені у своєму здоров’ї та почуватиметеся спокійніше.

У яких випадках підвищується щільність тканини молочних залоз?

Як ми вже говорили раніше, цілком можливо, що ви не знатимете щільність своїх грудей. Тим не менш, існують деякі фактори ризику, які сприяють змінам.

втома

 • Менопауза. Через зміни в гормональному фоні та метаболізмі у віці від 50 до 55 років, у грудях втрачається баланс між залозистою, жировою та волокнистою тканинами.
 • Також якщо ви ведете сидячий спосіб життя і маєте зайву вагу, підвищується ризик збільшення щільності грудей.

Генетична складова також визначає, чи з часом тканини молочних залоз стануть щільнішими.

Поради щодо профілактики раку грудей у випадку підвищеної щільності тканин

Якщо у вашій родині траплялися випадки раку

На початку цієї статті ми згадували про те, що родинна історія раку молочної залози підвищує ризик розвитку цього захворювання.

У такому випадку обов’язково потрібно вживати запобіжних заходів. Зверніться до лікаря, адже саме він зможе порекомендувати найкращі методи, залежно від вашої ситуації.

 • Якщо в жінки генетична схильність до раку грудей, найкращим варіантом після досягнення менопаузи може стати гормонозамісна терапія.
 • Не варто забувати про те, що щільність тканин молочної залози та випадки раку грудей у родині, підвищують ризик розвитку цього захворювання в три рази.
щільність та рак грудей

Поради, яких варто дотримуватися в будь-якому випадку

 • Не куріть
 • Стежте за своєю вагою
 • Не ведіть сидячий спосіб життя, залишайтеся активними за допомогою вправ з аеробіки
 • Відмовтеся від раціону харчування з високим вмістом насичених жирів, білого борошна, цукру…
 • Дотримуйтеся середземноморської дієти, яка містить багато свіжих фруктів, овочів і корисних жирних кислот (як-от оливкова олія)
 • Пийте багато рідини

3D мамографія – найнадійніший тест

Однією з найпоширеніших проблем у випадку щільних грудей є те, що за перевірки за допомогою традиційної мамографії лікар отримує помилковий позитивний результат. Через щільність тканин молочних залоз поставити правильний діагноз значно складніше.

Саме тому 3D томосинтез – це наразі один із найефективніших способів перевірити груди.

Під час нього робиться багато фотографій обох грудей, які відображають міліметрові “сегменти”. Ця технологія ефективна та дуже надійна, як для фахівців, так і для пацієнтів.

Це може вас зацікавити ...
Докладно про рак грудей: різні типи, симптоми та лікування
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
Докладно про рак грудей: різні типи, симптоми та лікування

Останнім часом про рак грудей говорять дуже часто, адже це один із найпоширеніших типів раку серед жінок. Насправді, він також вражає чоловіків, але рідше.