8 звичок володарки здорових грудей

8 звичок володарки здорових грудей
8 звичок володарки здорових грудей

Останнє оновлення: 01 березня, 2019

Здорові груди – невід’ємна частина жіночого силуету та головна особливість фізичної привабливості.

Від періоду статевого дозрівання до дорослого віку, тканини молочних залоз розвиваються, аби в подальшому стати важливим компонентом сексуальної привабливості та задоволення.

Проте як і у всіх інших органах нашого тіла, існують певні хвороби, які вражають молочні залози, несучи ризик здоров’ю.

Тому важливо запевнитись у здоровому стані грудей і уважно ставитись до будь-яких змін та проблем.

Окрім того, також важливо запровадити низку корисних звичок, які допоможуть підтримувати здоровий стан молочних залоз.

Сьогодні хочемо поділитися з вами вісьмома важливими вправами, які можна почати виконувати навіть зараз.

1. Масаж для здорових грудей

масаж грудей

Регулярний масаж грудей – це чудовий засіб активувати лімфатичну систему та підвищити циркуляцію крові в тканинах молочних залоз.

Починайте масажувати під рукою та поступово рухайтесь вниз, закінчуючи легким натисканням на сосок.

Не плутайте масаж із щомісячним самообстеженням грудей, але пам’ятайте, що і обстеження необхідне для виявлення будь-яких аномалій.

Також читайте: Продукти, які допомагають запобігти раку грудей

2. Підтримуйте нормальну вагу

Жінки з надмірною вагою, або ожирінням, мають подвійний ризик розвитку раку грудей, ніж ті, які підтримують свою вагу у нормі.

Дбайте про свою вагу, дотримуючись збалансованого харчування, виконуючи регулярні фізичні вправи, або ведучи здоровий спосіб життя.

3. Виконуйте вправи, щоб мати здорові груди

виконуйте фізичні вправи, щоб мати здорові груди

Щоденні вправи – найефективніший спосіб подбати про лімфатичну систему, уникнувши закупорки, оскільки здорова лімфатична система сприяє усуненню будь-яких токсинів.

Національний інститут раку  запевняє, що ця звичка здатна скоротити ризик захворювання раком від 20% до 80%.

Вправи також можуть допомогти вивільнити гормони, які захищатимуть організм від розвитку злоякісних клітин у тканинах молочних залоз,  а також підтримуватимуть нормальну вагу.

4. Потовиділення

Рідина, що вивільняється з потом містить шкідливі речовини, які не потрібні організму, і якщо їх не вивести з організму, можуть завдати непоправної шкоди.

Коли людина пітніє під час виконання фізичних вправ, перебуваючи у сауні або виконуючи іншу фізичну роботу, це покращує роботу імунної системи та сприяє здоров’ю грудей.

5. Не вживайте алкоголь

не вживайте алкоголь

Надмірне споживання алкоголю сприяє утворенню токсинів та знижує діяльність органів виведення.

Це у свою чергу призводить до затримки рідини, у результаті чого, підвищується ризик виникнення раку, разом з іншими хворобами, які є реакцією на запальний процес в організмі.

Коли споживати надмірну кількість алкоголюпідвищиться ризик виникнення раку грудей на 20%. Проте жінки, які випивають лише келих червоного вина в день, можуть захистити свої груди через ефект резвератролу.

6. Дізнайтесь історію хвороби вашої сім’ї

Відомо, що понад 15% людей, у яких діагностовано рак грудей, мають сімейну історію цього захворювання.

Якщо у члена родини був такий вид раку, ризик захворювання збільшується у 2-5 разів, порівнюючи із рештою населення.

Важливо знати історію хвороби своєї родини, оскільки тоді є шанс уникнути біди, регулярно перевіряючи себе, аби виявити аномалії на ранньому етапі.

7. Регулярні обстеження

обстеження молочних залоз

Оскільки існує багато факторів, що можуть призвести до розвитку раку грудей , кіст та інших проблем, необхідно проходити медичний  огляд, принаймні раз на три роки.

Після 40 років, особливо, якщо є генетична схильність  до цього виду раку, потрібно проходити обстеження раз на рік.

8. Пийте воду

Щоденне споживання води діє як паливо для клітин і відіграє важливу роль у доставці вітамінів, а також усіх інших важливих речовин, що потрібні організму.

Натуральна вода сприяє детоксикації організму та підтримує оптимальну функцію лімфатичної і кровоносної систем.

Скільки уваги ви приділяєте грудям? Якщо трохи нехтуєте здоров’ям, почніть прислухатися до порад і дбайте про здоров’я молочних залоз.  • Svahn, T. M., Chakraborty, D. P., Ikeda, D., Zackrisson, S., Do, Y., Mattsson, S., & Andersson, I. (2012). Breast tomosynthesis and digital mammography: A comparison of diagnostic accuracy. British Journal of Radiology. https://doi.org/10.1259/bjr/53282892
  • Merritt, C. R. B. (2005). Diagnostic accuracy of mammography, clinical examination, US, and MR imaging in preoperative assessment of breast cancer. Breast Diseases. https://doi.org/10.1016/S1043-321X(05)80190-0
  • Kerlikowske, K., Zhu, W., Tosteson, A. N. A., Sprague, B. L., Tice, J. A., Lehman, C. D., & Miglioretti, D. L. (2015). Identifying women with dense breasts at high risk for interval cancer a cohort study. Annals of Internal Medicine. https://doi.org/10.7326/M14-1465

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.