7 перших ознак раку кишківника, які не слід ігнорувати

Рак кишківника є однією з найбільш небезпечних і смертельних форм раку. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), він вражає 10-15% населення світу. Дізнайтеся про 7 ранніх ознак цієї хвороби, які не варто ігнорувати.
7 перших ознак раку кишківника, які не слід ігнорувати

Останнє оновлення: 07 листопада, 2018

Рак кишківника розвивається, коли клітини товстої кишки ростуть безконтрольно і викликають появу горбків у слизовій оболонці товстої кишки.

Як і у випадку з іншими видами раку, він може швидко атакувати організм і привести до безлічі проблем.

Це дуже серйозно, і є високий ризик розвитку цього виду раку, якщо у вас є поліпи в товстій кишці, сімейна історія хвороби, або якщо ви страждаєте на виразковий коліт.

Що спричиняє рак кишківника

Тому дуже важливо звернути увагу на ранні симптоми раку кишківника й обов’язково звернутися до фахівця в разі будь-яких підозр.

Своєчасне виявлення і належне лікування можуть збільшити тривалість життя тих, хто страждає на цей різновид раку.

Погляньмо на 7 симптомів.

1. Зміни в травленні

Біль в животі
Як закреп, так і пронос можуть бути пов’язані з порушеннями в клітинах товстої кишки.

Неповне випорожнення кишківника, нетримання або регулярні рідкі випорожнення сигналізують про те, що треба звернутися до лікаря.

Хоча ці ознаки практично завжди виникають через шкідливі звички або поширені розлади, необхідно розглядати їх як можливий фактор ризику цього типу раку.

2. Кров у випорожненнях

За даними клініки Клівленда, наявність крові в калі є однією з найважливіших ознак раку кишківника.

Хоча цей симптом можуть викликати деякі розлади травлення, його виникнення може свідчити про наявність пухлини в кишківнику.

Крім того, це поширене явище серед тих, хто схильний до ризику таких захворювань, як:

3. Анемія

Аналіз крові
Анемія – це хвороба, яку викликає зменшення червоних кров’яних тілець, що відповідають за транспортування кисню до всіх клітин в організмі.

Ті, хто страждають на неї, часто відчувають важкі напади втоми та слабкості. Вони відчувають це, навіть коли добре сплять і харчуються.

Хоча це може бути викликане генетичними або харчовими факторами чи надмірною втратою крові, рак кишківника не слід виключати як одну з ймовірних причин.

4. Біль у животі

Дуже важко розглянути біль у животі як ознаку раку, адже в більшості випадків його спричиняють розлад травлення або поширені проблеми зі шлунком.

Однак, коли це відбувається періодично і з незрозумілих причин, дуже важливо, щоб фахівець ретельно проаналізував вашу проблему.

Той факт, що цей біль з’являється раптово, може вказувати на те, що щось змінює середовище в кишківнику.

Це може також вказувати на зміни в бактеріальній флорі або бути ознакою того, що клітини в цій області надмірно зростають.

5. Різка втрата ваги

Ваги
Звичайно, всі мріють скинути вагу. Однак це зазвичай досягається після здорової дієти та регулярних фізичних вправ.

Якщо це відбувається раптово і без особливих зусиль, це майже завжди є ознакою якогось захворювання.

Якщо ви страждаєте на рак кишківника, то може спостерігатися зниження апетиту і, як наслідок, дефіцит поживних речовин.

6. Блювота

Блювота, яка викликана розладом або труднощами з травленням, – це нормальне явище, яке зазвичай проходить протягом короткого часу.

Однак, коли вона з’являється як повторюваний чи мимовільний симптом або без видимої причини, варто приділити цьому увагу.

Хоча блювота може бути викликана різними проблемами зі здоров’ям, досить часто її провокує рак кишківника. Це відбувається тому, що клітини кишківника починають поводитися ненормально.

Це, у свою чергу, призводить до зневоднення, втоми та надмірної кислотності.

7. Надлишок газів

Біль, можливо рак кишківника
Надлишок газів у кишківнику обумовлений змінами, які відбуваються в бактеріальній флорі в зв’язку з розвитком раку.

Це симптом, який зазвичай може бути пов’язаний з іншими змінами в організмі. Це відбувається тому, що споживання певних продуктів, поширені захворювання і шкідливі звички також можуть викликати цей симптом.

Знати, як визначити ці симптоми і їхню періодичність, необхідно для того, щоб домогтися своєчасного виявлення захворювання.

Одночасне виявлення двох або більше симптомів, є достатньою причиною для того, щоб здати відповідні медичні аналізи.  • Astin, M., Griffin, T., Neal, R. D., Rose, P., & Hamilton, W. (2011). The diagnostic value of symptoms for colorectal cancer in primary care: a systematic review. The British journal of general practice : the journal of the Royal College of General Practitioners, 61(586), e231–e243. https://doi.org/10.3399/bjgp11X572427
  • Bapuji SB, Sawatzky JA V. Understanding weight loss in patients with colorectal cancer: A human response to illness. Oncol Nurs Forum. 2010;
  • Colorectal (colon) cancer. Retrieved from https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/14501-colorectal-colon-cancer
  • Edna TH, Karlsen V, Jullumstrø E, Lydersen S. Prevalence of anaemia at diagnosis of colorectal cancer: Assessment of associated risk factors. Hepatogastroenterology. 2012;
  • Han, S., Gao, J., Zhou, Q., Liu, S., Wen, C., & Yang, X. (2018). Role of intestinal flora in colorectal cancer from the metabolite perspective: a systematic review. Cancer management and research, 10, 199–206. https://doi.org/10.2147/CMAR.S153482
  • Sundbøll, J., Thygesen, S. K., Veres, K., Liao, D., Zhao, J., Gregersen, H., & Sørensen, H. T. (2019). Risk of cancer in patients with constipation. Clinical epidemiology, 11, 299–310. https://doi.org/10.2147/CLEP.S205957

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.