Емоційна нестійкість: чому кожен день різний

Якщо ваша емоційна нестійкість досить нетривала, не варто турбуватися або припускати, що все буде ще гірше, тому що у всіх нас є хороші та погані дні. Однак якщо вона триває протягом тривалого часу, треба звернутися за допомогою до професіоналів.
Емоційна нестійкість: чому кожен день різний

Останнє оновлення: 04 грудня, 2018

Емоційна нестійкість охоплює ті злети й падіння у вашій свідомості, від яких ви можете страждати протягом короткого періоду часу.

Найчастіше, ви можете не знати, звідки приходить раптовий сум або апатія.

Перш за все, важливо прояснити ось що: є багато різних типів емоційної нестійкості.

Без сумніву, існує свого роду серйозний розлад особистості, під час якого злети та падіння є хаотичними й руйнівними, вони можуть перерости в складний невроз, який потребує відповідного психологічного лікування.

Однак у сьогоднішній статті ми хочемо зосередитися на іншому кінці спектру, на тій емоційній нестійкості, що коротка за тривалістю і менш інтенсивна, на чомусь, що більшість з нас випробувала в той чи інший момент у життя.

Це не обов’язково є клінічною проблемою, але бувають моменти, коли здається, що темна хмара блокує сонце, і тіні з’являються більше, ніж будь-коли. Ви можете відчувати, як ніби щось всередині вас змінилося, і не знати чому.

Ось що ви можете зробити.

Емоційна нестійкість: що може її викликати

Є люди, які завжди здаються нестійкими. Іноді все йде так добре, а іноді кожен проект, у якому вони беруть участь, розвалюється на очах, тому що їхня думка змінилася.

Такі особистості часто дуже суперечливі. Їм важко довіряти й з ними складно мати справу. Крім того, життя з ними може бути як їзда на американських гірках. Це все злети й падіння.

Відклавши типи особистостей і клінічні проблеми, з’ясуймо, чому ви можете також випробовувати ці проблеми протягом певного часу.

Дівчина та пташка

Низька самооцінка

Кожен із нас пережив складні й неоднозначні часи. Іноді стосунки, сповнені такими злетами й падіннями, можуть призвести до емоційної залежності.

Важливо знати, що у людини, яка дуже прив’язана до свого партнера, тому що почувається жертвою, може розвинутися низька самооцінка. Це трапляється дуже часто і призводить до емоційної нестабільності.

Приходить час, коли ви говорите собі, що любите свою половинку та інших людей у вашому житті, але ви відчуваєте гнів і розчарування, тому що просто незадоволені.

Прихована депресія

Як відзначають фахівці, багато людей сьогодні (особливо чоловіки) проходять через депресію без її діагностування.

Їм набагато важче відкритися і попросити про допомогу, тому вони в тиші страждають через проблеми та темряву.

Прихована депресія може проявлятися через такі симптоми:

  • емоційна нестійкість
  • поганий настрій
  • апатія
  • втома
  • негативні думки

Щоденний стрес

Без сумніву, це найчастіша причина емоційної нестабільності. Зовнішній тиск і те, як ви справляєтеся зі стресовими ситуаціями, безумовно, впливають на настрій.

Подекуди ви можете впоратися зі всім, а подекуди вам занадто складно.

емоційна нестійкість та русалка

Гормональні зміни

Передменструальний синдром, як правило, викликає деякі емоційні зрушення. Однак варто зазначити, що ці зміни в настрої сильно впливають лише на 10% жінок.

Генетика

У нас сьогодні є набагато більше інформації про хімію мозку, яка показує, що генетика може грати важливу роль у розвитку цієї проблеми.

  • Вчені виявили зміни в рівні деяких нейротрансмітерів, зокрема серотоніну, які беруть участь в регуляції вашого настрою та емоцій.
  • У цих випадках і щоразу, коли ваша емоційна нестійкість настільки сильна, що впливає на якість життя, важливо отримати відповідне лікування.
емоційна нестійкість та депресія


Як боротися з емоційною нестійкістю

У першу чергу зрозумійте, що у кожного є хороші та погані дні. До того ж, цілком нормально протягом дня відчувати невеликі провали в настрої, які скоро минають.

Люди не роботи. Ми емоційні істоти, які реагують по-різному на стимули залежно від моменту.

Бувають дні, коли ви почуватиметеся більш стурбованими, більш уразливими, а в інші часи ви будете несподівано мотивовані та здатні взятися за будь-яку справу.

Ваш мозок завжди буде намагатися захистити вас під час цих гострих ситуацій, тому спробуйте такі стратегії:

  • Розслабтеся, заблокуйте негатив і потренуйтеся. Сходіть у похід, покатайтеся на велосипеді, помалюйте, прогуляйтеся на пляжі або в лісі…
  • Поговоріть з собою. Подбайте про власні потреби та дослухайтеся до свого серця.
  • Відкрийтеся комусь, хто вас зрозуміє. Поясніть, як ви почуваєтеся і розділіть момент релаксації. Вам стане легше.
Це може вас зацікавити ...
Емоційний вакуум: порожнеча, яку важко заповнити
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
Емоційний вакуум: порожнеча, яку важко заповнити

Чи доводилося вам відчувати порожнечу, яку неможливо заповнити? Ми рекомендуємо припинити пошуки людини, яка б могла заповнити ваш емоційний вакуум.