5 звичок, які шкодять розуму людини

5 звичок, які шкодять розуму людини
5 звичок, які шкодять розуму людини

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Здоров’я тіла дуже важливе. Це і фізичний стан організму, а також і мозок, і розум та всі інші показники, пов’язані з психікою.

Зрештою, саме голова відповідає за формування свідомості та решти чинників, дотичних до процесу прийняття рішень.
Важливо наголосити, що психічне здоров’я – це спільний результат багатьох факторів, основні з яких біологічні та фізичні.

Більше про розум

розум - це набір когнітивних здібностей

Розум – це набір когнітивних здібностей або психічних станів. До них належать такі основні категорії (хоча інші категорії теж не менш важливі):

Розум – це характерна ознака, властива кожній людській істоті. Хоча деякі з його  проявів зазвичай також належать іншим представникам тваринного світу.

Серед розумових здібностей чи психічних станів, можна вирізнити інші явища, відомі як процеси, зокрема бажання, переконання чи відчуття болю, які керуються описаними вище станами.

Знання про розум стало океаном загадок для наукового товариства, адже більшість із явищ, які відбуваються, не має пояснення.

А втім, саме розумові здібності та психіка вважають одними з найважливіших якостей, характерних для людини.

Здоров’я розуму

мозок

Стан психіки та розуму великою мірою залежить від дій людини. Тобто здебільшого ми усвідомлюємо, що маємо розум, але не надто переймаємося його здоров’ям.

Якщо людина не може нормально зосередитися, постійно має поганий настрій або почувається втомленою без жодної на те причини, є досить велика ймовірність того, що в неї проблеми з психічним здоров’ям.

Саме тому ми хочемо перерахувати кілька звичок, які шкодять нормальному стану розуму.

1. Ви накриваєте голову під час сну

Це значно поширеніша звичка, ніж може здатися на перший погляд. Зазвичай так роблять діти, коли почуваються наляканими, особливо в темряві.

Хоча ця поведінка більш властива малечі, багато молодих людей і дорослих також регулярно так роблять, стверджуючи, що це допомагає їм заснути.

Коли ви спите, частково або повністю накривши голову, збільшується концентрація  вуглекислого газу в мозку, що спричиняє нестачу кисню і врешті-решт впливає на стан розуму та психіки.

2. Ви постійно перебуваєте в колі токсичних людей

Хоча це може звучати як щось надзвичайне, багато з нас виростає призвичаєним до життя з неприємними та деструктивними людьми. Ідеться про людей, які нічого або майже нічого не можуть дати іншим.

Проблема не лише в тому, що ви живите з ними, хоча з очевидних причин це має певний вплив. Товариство токсичних людей негативно впливає на розум і психіку.

Коли ви перебуваєте в оточенні таких особистостей, це відбивається на ваших емоціях і почуттях. Такий вплив може завдавати шкоди психічним процесам більшості людей.

3. Ви уникаєте часу на самоті

самотність

Фразу “усе в міру” можна застосувати майже до будь-чого в житті й саме тому тема самотності не є винятком.

Соціальне коло, у якому ви перебуваєте, велике воно чи маленьке, необхідне для особистісного зростання кожної людини. Це важливо і для здоров’я, і для інтелектуального розвитку.

Утім проведений наодинці час буває так само або й не менш важливий. Річ у тім, що людині потрібно пізнати себе, зайнятися самоаналізом та внутрішнім розвитком.

Коли ви навчитеся правильно переживати самотність, це принесе користь фізичному та розумовому здоров’ю.

Якщо людина завжди старається бути в колі інших й уникає часу на самоті, це в результаті матиме дуже негативні наслідки на її розум і самопочуття й також завдасть серйозної шкоди.

4. Ви забагато користуєтеся телефоном

Раніше ми вже говорили про надмірну прив’язаність до різних речей, а тепер настала черга мобільних пристроїв. У сучасному світі мобільні телефони, здається, стали продовженням тіла, адже ми постійно їх використовуємо.

У результаті ця звичка призводить до залежності людини від власного пристрою. Наприклад, ви можете занадто часто переглядати свої соціальні мережі або діалоги без жодної потреби на те.

Це дуже негативно впливає на стан розуму.

5. Ви пропускаєте сніданок

Сніданок вважають одним із найважливіших періодів дня.

Під час ночі людина не забезпечує організм енергією. Саме тому не варто пропускати перший прийом їжі.

Якщо ви постійно вибігатимете вранці не поївши, це завдасть серйозної шкоди розумовому та психічному здоров’ю та з часом навіть може призвести до інсульту.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.