6 причин, чому плач корисний

Плач корисний, бо він допомагає скеровувати ваші емоції та перешкоджати їх придушенню і перетворенню в серйозніші проблеми, такі як депресія і тривога.
6 причин, чому плач корисний

Останнє оновлення: 22 березня, 2019

Багато людей пов’язують плач зі слабкістю. Це зовсім не так. Плач корисний, адже ви розслабляєтеся і відпускаєте придушені почуття.

Крім того, плач – це не тільки негативні емоції, ви також можете плакати від щастя.

Суспільство завжди було переконане, що люди повинні бути сильними й не показувати нікому свої почуття. Коли ви знімаєте ту важку броню, ви відчуваєте себе вразливими й відкритими, що може бути страшно.

Можливо, ви чули висловлювання: «справжні чоловіки не плачуть». Проте чоловіки часто мають однакові або навіть більш чутливі почуття, ніж жінки.

Вони мають ті самі емоції, як і всі інші, але через суспільні умови вони не дають собі їх показати.

Придушення емоцій породжує психологічні проблеми і робить вас ще слабшими. Ви ніколи не знайдете ліки від своїх страждань, якщо не визнаєте або не висловите їх.

Ваші сльози не повинні приносити сором, тому що плакати – нормально. Це означає, що ви людина. І ви повинні знати, що це має численні переваги для вашого емоційного та фізичного здоров’я.

Тому сьогодні ми зробили короткий список з деякими причинами, чому плач корисний.

Відтепер ви не будете придушувати або стримувати те, що ви відчуваєте всередині. Позбудьтеся від цього величезного емоційного навантаження.

6 причин, чому плач корисний

1. Плач зменшує стрес

чому плач корисний
Ви стикаєтеся з тисячами стресових ситуацій щодня, включно з негативними думками та проблемами на роботі або у стосунках з іншими людьми.

Якщо ви не знаєте, як добре керувати почуттями, ви можете бути перевантажені й зрештою зробите або скажете те, про що ви пізніше пошкодуєте.

Хороший спосіб звільнити тиск через стрес – поплакати. Це допоможе вам уникнути негативних почуттів і турбот, які у вас є.

Неважливо, як ви це робите, наодинці або зі співчутливим другом.

  • Сльози випускають речовину, відому як адренокортикотропін (гормон, пов’язаний зі стресом), а також пролактин і лейцин-енцефалін, які є природними знеболювальними засобами.
  • Ось чому ви почуваєтеся трохи спокійнішими після плачу.

2. Плач допоможе вам подолати біль

Немає нічого більш болісного, ніж втрата коханого або розбите серця. У ті моменти, коли ваші почуття на поверхні, ви можете мати дуже хаотичні думки.

Коли ви відчуваєте скорботу або біль, то абсолютно нормально поплакати. Будьте впевнені, що це найкращий спосіб випустити все це. Це перетворює ваші негативні емоції в щось відчутне, з чим ви можете впоратися.

Так само набагато легше справлятися зі своїми почуттями, ніж з тим, що ви не можете визначити. Плач – це перший крок до подолання емоційного та фізичного болю.

Наведемо простий приклад. Коли дитина падає з велосипеда і травмується, її перша реакція – плач від фізичного болю, викликаного падінням. Те ж саме стосується і ваших емоцій: ви намагаєтеся проявити те, що вам боляче.

3. Плач покращує ваш настрій

плач корисний для настрою
Коли ви плачете, ваш мозок виробляє ендорфіни, які призводять до значного поліпшення настрою.

Як ми вже говорили, сльози можуть принести вам відчуття полегшення, звільнивши тиск, який скупчується всередині.

Це допоможе вам почуватися краще, покращити та зменшити перепади настрою.

  • Хоча це правда, що ви плачете через сум, навіть якщо ви не будете почуватися повністю щасливими, ви помітите значну зміну настрою.
  • Ви зможете побачити все більш чітко або з кращої перспективи. Ви можете пройти крізь важкі часи, ви можете зламатися, але після цього ви підніметеся з більшою силою.

4. Це зменшує психосоматичні проблеми

Подумайте про це так: якщо ваш мозок думає, що щось не так або щось шкодить вам, він негайно генерує негативну реакцію в організмі. Розум дуже потужний та іноді може стати двосічним мечем.

Коли ви не випускаєте свої емоції, почуття або навіть думки, це може викликати страждання від психосоматичних проблем. Ви можете відчути депресію, тривогу або низьку самооцінку.

Усі ці розлади викликають реакції в організмі.

Наприклад, люди, які постійно пригнічені або сумні (і не висловлюють це), як правило, страждають від порушень травлення, оскільки вони мають поганий апетит, і більш схильні до дихальних і серцево-судинних захворювань.

Ви хочете дізнатися більше? Дивіться: Психосоматичні захворювання: емоції та тіло

5. Це допомагає поліпшити стосунки

плач корисний для стосунків
Коли ви перебуваєте в стані стресу, ви схильні діяти інакше, ніж зазвичай. Якщо ви сумні, сердиті, розчаровані або навіть пригнічені, і не робите нічого, щоб випустити ці емоції, ви можете зробити або сказати щось недоречне.

Ви можете подумати, що ніхто не знає, як ви почуваєтеся в ці моменти, і що вам не потрібен ніхто, щоб допомогти подолати ваш біль і страждання. Ви відсторонюєтеся від тих, хто намагається вам допомогти.

Це може бути контрпродуктивним.

Немає нічого більш втішного, ніж почуття розуміння і важливості для людей, яким ви не байдужі.

Більшість з нас хоче, щоб інші слухали про наші проблеми. Однак, боячись постраждати, деякі люди втрачають довіру.

Довіра до інших людей покращить ваші міжособистісні стосунки, тому що це передбачає обмін і розуміння того, що вас захищає інша людина. Це означає, що хтось піклується про ваш добробут.

6. Плач покращує ваш зір

Коли ви плачете, слизові оболонки навколо очей змащуються.

Якщо ви стримуєте сльози, це може серйозно вплинути на ваш зір, тому що одна з головних функцій плачу – підтримувати зволоження очей. Отже, плач корисний для очей.

Пам’ятайте, що ваші сльози є результатом комплексу хімічних реакцій на подразники, що надходять з різних ділянок, таких як:

  • ваше індивідуальне оточення
  • зовнішні збудники, які змінюють слиз у ваших очах
  • біохімічні реакції в мозку (спогади, емоції, почуття), ваша особистість і настрій.
Це може вас зацікавити ...
6 звичок, щоб досягти емоційної зрілості
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
6 звичок, щоб досягти емоційної зрілості

Усвідомлюючи свої слабкі місця і те, чого ви не любите, ви легко можете розпізнати свої емоції. Роблячи це, ви  зможете досягти емоційної зрілості.