7 наслідків того, що у вас нарцисична мати

Якщо вас в дитинстві виховувала нарцисична мати, у майбутньому ми, як дорослі, не зможемо доглядати за собою, і постійно будемо намагатися задовольнити потреби близьких, залишаючи себе на другому місці.
7 наслідків того, що у вас нарцисична мати

Останнє оновлення: 04 лютого, 2019

Наші батьки керують нами певний час. Водночас вони грають певні ролі і є нашим першим контактом із суспільством. Але, що робити, якщо у вас нарцисична мати?

Не всі батьки показують найкращий приклад. Деякі батьки навіть можуть викликати серйозні проблеми в нашому житті. У цій статті ми поговоримо про наслідки того, що у вас нарцисична мати.

Якщо ваша мати мала ці характеристики, вам важливо знати можливі наслідки та вжити заходів для уникнення можливих емоційних проблем.

Що таке нарцисична мати?

Перш ніж почати говорити про результати того, що у вас була нарцисична мати, важливо зрозуміти, що означає це поняття.

Перше, що ми повинні пам’ятати, це те, що нарцисичні люди люблять себе надмірно. У результаті, вони можуть вимагати великої уваги від своїх близьких, і їх може бути важко задовольнити.

Попри таку вимогливість, вони та їхні діти можуть досягти різних результатів у житті.

Подивімося, як ця ознака може вплинути на дітей.

1. Діти нарцисичних матерів, як правило, забувають про свої власні потреби та бажання

дівчинка тримає маму за ногу

Нарцисична людина завжди потребує надмірної уваги і любить маніпулювати близькими людьми, тому що вона вважає, що заслуговує на краще.

У сімейному контексті одним із наслідків того, що у вас була нарцисична мати є те, що ви виростаєте з необхідністю постійно радувати її.

У цьому процесі діти не сприймають себе як особистості з власними потребами та бажаннями. Як правило, вони стають віддзеркаленням того, що їх мати хоче, і виконують все, що від них очікується.

Коли вони досягають цілей і завдань, мати нагороджує їх, і тому вони навчаються постійно шукати цю прихильність. У результаті, коли діти виростають, вони не усвідомлюють свого власного простору та намагаються задовольнити потреби інших перед власними.

2. Вони мають низьку самооцінку

жінка

Інший ефект від нарцисичної матері полягає в тому, що діти отримують прихильність лише тоді, коли мати хоче щось від них. Проблема в тому, що ці матері дуже вимогливі до того, що важко задовольнити свої очікування.

У результаті мати дасть знаки або повідомлення своїм дітям, щоб показати їм, що вони не є достатньо хорошими. Результати цього полягають у тому, що діти завжди відчувають себе некомпетентними, позбавленими здатності, тривогою та низької самооцінки.

3. Ви не можете полюбити себе такими, якими ви є

мати і донька

Внаслідок недостатнього почуття любові, діти нарцисичних матерів мають труднощі полюбити себе та прийняти себе такими, як вони є.

Звичайно, нам всім щось в собі не подобається, і ми всі хочемо щось змінити. Проте люди зі стійкими батьками ростуть із здатністю знаходити позитивні сторони в собі.

Одним із наслідків того, що у вас нарцисична мати, є те, що у дітей цих жінок будуть проблеми з пошуком того, що їм подобається.

Навіть якщо вони досягнуть великих цілей або всього, що вони прагнуть, їм ніколи не буде достатньо.

4. Ви більше відчуваєте себе супутником, ніж сином чи дочкою

мати обіймає доньку

Через величезну увагу, яку вимагають такі батьки, життя дітей обертається навколо них, їхніх проблем, потреб та щастя.

З цієї причини діти стають емоційною підтримкою та беруть участь у ситуаціях, в яких не повинні. Ці діти приймають стільки обов’язків, що вони забувають, що вони є дітьми, і в результаті стають все більш емоційними супутниками.

Люди, які мали таких батьків, почуваються так, ніби вони все своє життя витратили на розв’язання чужих проблем.

Хоча це може бути позитивним в тому сенсі, що вони, найімовірніше, навчилися розв’язувати проблеми та бути самодостатніми, вони не відчують великий тягар і намагатимуться довіряти іншим.

5. Ви завжди говорите негативно

мати і дитина

Нарцисична мати означає отримання постійних негативних повідомлень. Завдяки цьому діти вчаться говорити з собою критично та шкідливими словами.

Це створює дзеркальний ефект. Вони навчаються бачити життя, як це робила мама, і через те, що їх завжди критикували, вони починають критикувати самих себе.

6. Ви навчитесь приховувати свою справжню природу

Інший ефект від нарцисичної матері полягає в тому, що ці діти вчаться ховати частину своєї природи, щоб показати те, що їх мама чекає від них. З часом цей процес заперечення себе або приховування себе стає нормальним.

Як дорослим, цим людям може бути складно визначити, хто вони насправді, які їхні справжні бажання і те, що вони дійсно очікують від життя та інших.

7. Ви ховаєте емоції

емоції жінки

Маючи нарцисичну маму, ви завжди отримуєте повідомлення про те, що ви недостатньо добре щось зробили. Це готує дітей до найгіршої ситуації.

Коли вони виростуть, вони будуть уникати своїх емоцій, щоб зберігати себе в безпеці. Наприклад, вони можуть уникати закоханості, щоб не залишити себе покинутими.

Це, звичайно, створює замкнене коло, що веде до більшої тривоги та небезпеки.

Що робити, якщо у вас нарцисична мати?

Такі стосунки можуть призвести до нематеріального психологічного збитку, який може мати великий вплив на ваше життя.

Якщо у вас є нарцисична мати, вам варто звернутися за допомогою чи порадою, щоб навчитися насолоджуватись життям.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.