Апендицит і причини його появи

27 Січня, 2019
Запалення апендикса є дуже поширеним розладом у будь-якому віці. У більшості випадків хірургічне втручання необхідне для того, щоб видалити цей невеликий сегмент, який "стирчить" з товстої кишки й розташований дуже близько до тонкої кишки.

Читайте далі, щоб дізнатися більше про це захворювання: що таке апендицит і чому він виникає?

Що таке апендицит і що робить апендикс?

Багато людей кажуть, що апендикс не має жодної корисної функції, отже лікарі вирішують видаляти його, коли він починає бути тягарем. Але цей маленький орган дійсно має певні функції, пов’язані з імунною системою, хоча його не вважають необхідним. Він є складовою частиною загальної гармонії та хорошої роботи організму, і тому не варто легко скидати його з рахунків. Як то кажуть: “Він там з певної причини”.

Але що таке апендицит? Це коли апендикс запалюється з невідомих причин. Деякі пов’язують це запалення з поганим харчуванням або з напругою і стресом. Проте це не було доведено з наукової точки зору, особливо коли йдеться про апендицит у дуже маленьких дітей.

Ця патологія небезпечна тим, що якщо її не лікувати вчасно, вона може пробити апендикс, внаслідок чого частина вмісту кишківника просочиться в організм. Шкідливі речовини, токсини й бактерії розосереджені по всій черевної порожнини. Цей стан називають перитонітом, він дуже серйозний, оскільки може викликати небезпечну інфекцію і навіть вбити людину.

що спричиняє апендицит
Якщо жінка страждає на перитоніт, він може заразити її яєчники і фаллопієві труби та навіть призвести до безпліддя.

Як виявити запалений апендикс

Є характерні симптоми та симптоми, які спільні для декількох захворювань, тому необхідно звернути на них пильну увагу, щоб уникнути помилкового діагнозу, що може зробити ситуацію ще гірше, якщо апендикс луснув. Не всі пацієнти відчувають ті ж симптоми, і всі симптоми виникають не відразу. Деякі з найпоширеніших:

 • Нудота і блювота
 • Сильний і раптовий біль у правому нижньому куту живота
 • Сильний і раптовий біль навколо пупка
 • Біль при натисканні на ділянку, який загострюється, коли руки або пальці прибирають
 • Температура тіла між 37,5° С і 43° С

У разі апендициту лихоманка зростає, біль поширюється і може статися шок.

Не завжди легко виявити симптоми апендициту, тому що їх часто плутають з першими ознаками грипу або запалення печінки. Крім того, може статися протилежне: запалення діагностують в апендиксі, роблять операцію, але виявляється, що це не апендицит.

біль та апендицит

Рекомендації для уникнення проблем з апендиксом

Якщо припустити, що апендицит розвивається в результаті поганої дієти або емоційних проблем, варто попрацювати над зміною деяких звичок. Це не гарантія того, що апендикс ніколи не лусне, але принаймні ми зменшимо таку можливість.

Розслабтеся

Емоційне відновлення дуже важливо, і потрібно робити це періодично. Занепокоєння, стрес і нерви приносять негативні наслідки нашому здоров’ю. Намагайтеся не жити під тиском, не сердитися, не турбуватися, не демонструвати незадоволення і не хвилюватися про майбутнє.

Знайдіть час на те, що вам подобається і “наповнює душу”, наприклад, читайте книги, дрімайте, грайте з дітьми або ходіть на прогулянку в парк.

Харчування

дієта
Збалансоване харчування важливе для гарного самопочуття і забезпечення того, щоб ваш кишківник також був у доброму здоров’ї. Це допоможе вам уникнути апендициту. Намагайтеся їсти більше разів протягом дня, але в меншій кількості, замість того, щоб їсти багато тільки два рази на день.

Уникайте жирів тваринного походження, обробленого м’яса, молочних продуктів, цукру і рафінованого борошна. Усе це призводить до накопичення токсинів, які можуть викликати проблеми з кишківником. Натомість оберіть цільнозернові крупи, фрукти та овочі, боби і бобові та сушені фрукти й горіхи.

Тренування

Займатися спортом двічі або тричі на тиждень, щоб звільнити напруженість і насолоджуватися життям, залишаючи осторонь всі зобов’язання і проблеми. Крім того, ви можете підтримувати здорову вагу й уникнути рутини, сидячи перед комп’ютером весь день. Прогулянки, їзда на велосипеді, біг, плавання, танці, стрибки… Усе, що завгодно, щоб тримати тіло в русі.

Що робити після операції?

Якщо вам зробили операцію з усунення апендициту або перитоніту, важливо знати, що протягом деякого часу вам доведеться дотримуватися спеціальної дієти та піклуватися про себе. Перебування в лікарні становить від 2 до 6 днів в разі запалення апендикса. Якщо ж це серйозніша проблема, можливо, перебування в лікарні становитиме кілька тижнів, все залежить від кожного конкретного випадку.

Важливо належно та якісно харчуватися після операції з усунення апендикса. Таким чином, ваш кишківник завжди будуть чистим, і там не будуть накопичуватися токсини. Протягом трьох місяців після операції не їдять:

Цукор або біле борошно

Рафіновані продукти шкідливі для здоров’я в цілому та особливо погані, якщо вам необхідно зробити операцію. Вони генерують багато токсинів, які накопичуються в товстій кишці і сприяють поширенню мікробів.

Шкідлива їжа

що спричиняє апендицит
У цю групу можна включити всі смажені та оброблені продукти, в тому числі ковбаси. Ці жири “прилипають” до стінок кишківника, а також проникають у кровоносну систему.

Харчові продукти тваринного походження

Було б добре протягом декількох місяців після операції дотримуватися вегетаріанської або веганської дієти без молочних продуктів, яєць і червоного м’яса. Усі ці продукти не тільки містять гормони та інші небезпечні речовини, але й також вкривають стінки кишківника (наприклад, молоко).

Інші продукти, яких варто уникати

 • алкогольні напої
 • кава
 • чай
 • шоколад
 • гостра їжа
 • сильні приправи та спеції

Пам’ятайте, що ви будете дуже чутливими, і все це буде дуже важким для організму. Не робіть фізично інтенсивну роботу, відпочивайте якомога більше, ходіть на короткі та повільні прогулянки й уникайте стресу. Усе це допоможе вам одужати.