Чому прогулянки корисні: 8 причин

Попри те, що прогулянки корисні, розквіт спортзалів майже виштовхнув їх за борт. У цій статті ми поділимось вісьмома причинами, чому варто гуляти пішки.
Чому прогулянки корисні: 8 причин

Останнє оновлення: 19 березня, 2021

Ви думаєте, що потрібно ходити в спортзал, щоб вести активний спосіб життя? Насправді ні! Щоденні прогулянки корисні. У цій статті ми розкриємо вісім причин.

Популярність прогулянок

Попри те, що на дворі хороша погода, дедалі менше людей вирішують займатися фізичними навантаженнями на свіжому повітрі. Сьогодні прогулянки не такі популярні, і багато людей вважають за краще ходити в спортзал.

Однак є дуже вагомі причини, щоб кинути спортзал і натомість піти гуляти.

Останній щорічний звіт Європейського ринку здоров’я та фітнесу доводить, що фітнес у залі став найпопулярнішим фізичним навантаженням у Європі. Однак вам не потрібно ходити до спортзалу, щоб залишатися здоровими.

Прогулянки сприяють зниженню жиру в організмі

Ходьба – ідеальне фізичне навантаження для спалювання жиру, адже вона дає змогу підтримувати частоту серцевих скорочень (ЧСС) на рівні 65% від максимальної частоти серцевих скорочень (220 у чоловіків і 226 у жінок).

Таким чином, це гарантує використання жиру як основного палива. Ба більше, на відміну від інших кардіо-вправ, вона зберігає м’язову масу.

Вони збільшують вивільнення серотоніну

Серотонін є основним нейромедіатором для регулювання соціальної поведінки, емоцій, настрою та певних фізіологічних функцій, таких як сон, їжа та скорочення м’язів. Дефіцит серотоніну пов’язаний з кількома психічними розладами, такими як депресія та порушення харчування.

Вплив сонячних променів і фізичних навантажень збільшує вироблення серотоніну.

прогулянки корисні для організму
Це означає поліпшення настрою та менший ризик депресії та порушення когнітивних функцій.

Заняття фізичними вправами на відкритому повітрі знижує ризик депресії та деменції.

Вони посилюють синтез вітаміну D

Вітамін D необхідний для підтримки хорошого здоров’я кісток, імунітету та мозку. Нашим головним джерелом вітаміну D є шкіра, оскільки вона перетворює 7-дегідрохолестерин на вітамін D3, коли контактує з сонячними променями.

Отже, сонячне світло має важливе значення для отримання достатньої кількості вітаміну D, а прогулянки – це ідеальний спосіб вийти на сонце!

В ідеалі ви повинні піддавати не менше 10% свого тіла впливу сонця щодня протягом 30 хвилин без сонцезахисного крему.

Однак дуже важливо зауважити, що ви повинні піддаватись впливу сонця без сонцезахисного крему лише протягом згаданого періоду. Не забудьте носити сонцезахисний крем для тривалішого впливу.

Прогулянки корисні для артеріального тиску

Оскільки ходьба – це аеробна вправа, це ідеальний спосіб підтримувати артеріальний тиск (АД) у здорових межах. Дослідження лікаря Альвареса та ін. (2013) виявило значне падіння АД у дітей, підлітків та дорослих після 60-хвилинного аеробного тренування.

Іспанський фонд серця вважає це одним із найкращих заходів щодо контролю артеріального тиску. Крім того, Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує ходити мінімум 150 хвилин на тиждень.

Практика аеробних фізичних навантажень допомагає тримати артеріальний тиск у межах норми.

Вони допомагають підтримувати нормальний рівень цукру в крові

Прогулянки допомагають підтримувати нормальний рівень цукру в крові. Це пояснюється збільшенням витрат енергії та чутливості до інсуліну протягом наступних 24-48 годин після занять фізичними навантаженнями.

Таким чином, це може знизити ризик та контролювати діабет другого типу.

Ця стаття також може вас зацікавити: 7 ознак, що у вас високий рівень цукру в крові

Вони покращують здоров’я серця та судин

Помірне фізичне навантаження, наприклад, ходьба, покращує скоротливість міокарда. Це змушує серце працювати краще, а отже довше бути в ідеальному стані.

Крім того, завдяки судинорозширювальній дії, прогулянки посилюють кровообіг, знижують ризик колапсу кровообігу, а отже зменшують ризик серцевого нападу або інсульту.

Національний інститут серця, легенів та крові пояснює, що ви повинні регулярно займатися фізичними навантаженнями, щоб отримати переваги.

прогулянки корисні для кровоносних судин

Регулярна ходьба покращує роботу серця та зменшує ризик інфаркту та інсульту.

Прогулянки допомагають зменшити рівень холестерину та тригліцеридів

Прогулянки допомагають знизити рівень холестерину та тригліцеридів та збільшити частку ЛПВЩ над ЛПНЩ.

Окрім того, завдяки впливу на схуднення, вони покращують дію препаратів, призначених для зниження зайвого холестерину.

Все це знижує ризик виникнення ішемічних розладів, про які ми згадували в попередньому пункті.

Вони підвищують вашу здатність займатися фізичною активністю

Прогулянки корисні, бо вони безкоштовні, не потребує дуже хорошого фізичного стану, і їх можна робити будь-де та в будь-який час. Вони посилюють вашу тягу до фізичних навантажень. Крім того, це означає, що ви можете гуляти з ким завгодно!

Як бачите, прогулянки можуть допомогти вам вести активний спосіб життя та скористатись усіма його перевагами. Тепер, коли ви знаєте, чого ви чекаєте? Вийдіть на прогулянку вже сьогодні!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.