Поради для покращення продуктивності у спортзалі

Поради для покращення продуктивності у спортзалі

Останнє оновлення: 14 липня, 2019

Якщо ви хочете, щоб ваші тренування не проходили даремно, візьміть на озброєння наші ефективні поради для покращення продуктивності у спортзалі.

Погодьтеся, що на початку року дуже багато людей поновлюють своє членство у спортзалі, щоб набрати м’язову масу та повернутися у форму до початку холодів. Якщо ви хочете, щоб фізичні тренування проходили максимально ефективно, рекомендуємо скористатися нашими простими рекомендаціями для покращення продуктивності у спортзалі.

Взявши на озброєння кілька корисних звичок, ви зможете значно покращити якість занять у залі. Ні для кого не таємниця, що тренування у спортзалі є чудовим способом втекти від напруженого темпу життя. До того ж спорт допомагає знизити рівень стресу в організмі та усунути ознаки надмірної нервозності.

Поради для покращення продуктивності у спортзалі

Якщо ви хочете навчитися щоразу викладатися у спортзалі на повну, рекомендуємо пам’ятати про такі важливі фактори:

1. Починайте тренування з динамічної розтяжки

динамічна розтяжка для покращення продуктивності у спортзалі

Безсумнівно, динамічна розтяжка є невіддільним компонентом розминки перед тренуванням. За допомогою розтяжки можна поступово збільшити температуру тіла та прискорити серцебиття. До того ж розтяжка розігріває м’язи та готує тіло до фізичної активності.

За допомогою динамічної розминки можна активувати всі м’язи. Таким чином вам вдасться отримати максимальну користь від кожного руху та кожної вправи під час тренування.

Зверніть увагу, що підбирати вправи для розтяжки потрібно відповідно до того, яке саме тренування ви запланували.

2. Чергуйте вправи для різних груп м’язів

Однією з найважливіших порад для покращення продуктивності у спортзалі є постійне чергування вправ на різні групи м’язів. Також відома як перехресне тренування, ця техніка допоможе зберегти високий рівень інтенсивності набагато довше, ніж якби ви зосередилися на вправах лише для однієї частини тіла.

Для прикладу, коли ваші ноги стомляться, радимо перейти до вправ на м’язи верхньої частини тулуба (наприклад, на м’язи рук).

Щойно ноги трохи відпочинуть, ви можете закінчити виконання присідань, стрибків або іншої вправи для зміцнення м’язів нижніх кінцівок.

“Кожна людина повинна турбуватися про своє здоров’я, інакше вона не буде спроможна зміцнити свій дух та очистити розум”, – казав Будда.

3. Складіть розклад тренувань

Найважливіший крок на шляху до ідеальних форм та здорового тіла – це налагодження режиму тренувань, адже частота фізичного навантаження є значно важливішою за його тривалість. Не варто виснажувати себе та тренуватися надто часто, адже фізично слабкий організм може не витривати такого темпу.

Вірте чи ні, але тренування необов’язково має тривати одну годину. Власне, навіть 30 хвилин може бути цілком достатньо, якщо у вас чітко складений план фізичного навантаження.

Щодо частоти, то найкраще займатися 3-4 рази на тиждень. Ми рекомендуємо завчасно розпланувати, скільки днів та годин ви можете тренуватися на тиждень. Щойно ви матимете чіткий режим занять у своєму розпорядженні, то зможете більше не хвилюватися через щоденний вплив стресу на ваше особисте та професійне життя.

4. Музика

музика для покращення продуктивності у спортзалі

Ні для кого не таємниця, що одним з найефективніших способів покращення продуктивності у спортзалі є прослуховування музики.

Вірте чи ні, але численні дослідження довели, що людина здатна зберігати інтенсивний темп під час виконання вправ, коли вона водночас слухає музику. До того ж ритмічна музика допомагає чіткіше та більш усвідомлено виконувати всі вправи під час тренування.

Різні складові музичного твору, від слів до ритму, впливають на продуктивність людини у спортзалі. Якщо ви хочете відшукати ще одну додаткову мотивацію та підвищити рівень адреналіну в організмі, рекомендуємо створити окремий плейліст з піснями для занять спортом.

5. Не забувайте про достатню кількість відпочинку

Без цієї простої поради вам не вдасться забезпечити покращення продуктивності у спортзалі. Якщо ви хочете бути активними впродовж усього тренування, вам необхідно щодня отримувати по 6-8 годин глибокого та безперервного сну.

Якщо ви пізно лягаєте спати чи прокидаєтеся серед ночі, то зранку обов’язково почуватиметеся виснаженими. Звісно, що ранкова втома негативно вплине на ваш рівень енергії під час занять спортом.

Для того, щоб ви могли гарно відпочивати вночі, радимо дотримуватися таких правил:

  • Не користуйтеся електронними гаджетами перед сном.
  • Відмовтеся від зловживання алкогольними напоями.
  • Відрегулюйте кількість напоїв з високим вмістом кофеїну у щоденному меню.
  • Намагайтеся прокидатися та засинати відповідно до природного циклу. Тобто, вставати потрібно разом із сонцем та лягати незадовго після його заходу.

Не забувайте, що гарну мотивацію можна отримати з різних джерел. Повірте, якщо ви будете розумно підходити для занять спортом, то вже за короткий час зможете помітити позитивні результати. Щойно з’являться фізичні та психологічні зміни, ви зрозумієте, що отриманий ефект вартував усіх витрачених зусиль.

Якщо вас хвилює проблема покращення продуктивності у спортзалі, неодмінно візьміть на озброєння корисні рекомендації, про які ми розповіли у цій статті.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.