Чи можна позбутися від жиру на певній ділянці?

Споживання кофеїну стане в пригоді, коли йдеться про втрату ваги, якщо поєднати його з дієтою та фізичними вправами. Це допоможе позбутися від жиру на певній ділянці?
Чи можна позбутися від жиру на певній ділянці?

Останнє оновлення: 29 квітня, 2021

Багато людей ставлять собі за мету зменшення жирової тканини. Велике питання полягає в тому, чи можна позбутися від жиру на певній ділянці.

Залежно від соматотипу, кожна людина накопичує більшу кількість жиру на різних ділянках тіла. Як правило, чоловіки схильні до накопичення жирової тканини у верхній частині тіла, тоді як жінки схильні до накопичення жиру в стегнах і ногах.

Коли справа доходить до вироблення стратегії зменшення жирової тканини, найважливішим кроком є ​​дотримання гіпокалорійної дієти, яка сприяє виробленню енергії. Таким чином, ви спалюєте більше енергії, ніж отримуєте. Це змушує тіло використовувати свої запаси у вигляді жирової тканини для виробництва енергії.

Позбутися від жиру на певній ділянці неможливо

Багато програм тренувань і дієт обіцяють дати результати на певній ділянці тіла. Однак локально позбутися жиру неможливо. Скорочення жирової тканини відбувається лише загальним і пропорційним способом. Немає жодного метаболічного механізму, який дозволяє зменшувати конкретний жир.

Що стосується зменшення жиру в організмі, то найкращим варіантом є збалансоване та різноманітне харчування. Також потрібно часто робити фізичні вправи. Саме про це свідчить стаття, опублікована в журналі «Current Gastroenterology Reports». Ба більше, виконання силових вправ із залученням кількох суглобів сприяє збільшенню енерговитрат та максимальній втраті ваги.

Чи можна позбутися від жиру на певній ділянці?

Не зациклюйтеся на спалюванні жиру

Хоча позбавлення від жирової тканини пов’язане із покращенням загального стану здоров’я, важливо не зациклюватися на цій меті. Згідно з дослідженням, опублікованим у «Міжнародному журналі з епідеміології», вашим пріоритетом має стати розвиток харчових звичок, які зменшують ризик розвитку захворювань.

Перехід до здоровіших харчових звичок зазвичай сам собою призводить до втрати ваги. Однак якщо це не так, то вам варто оцінити, скільки ви їсте і скільки вправ ви робите.

Добавки для схуднення

Як ми вже говорили, позбутися від жиру на певній ділянці неможливо. Однак деякі речовини та добавки можуть підтримувати дієту та фізичні вправи.

Перша з них – кофеїн, який ви можете споживати у формі капсул, чаю або кави. Регулярний прийом цього алкалоїду пов’язаний зі значним зменшенням жирової тканини. Окрім того, це також сприяє тимчасовому поліпшенню когнітивних функцій. Обов’язково поговоріть зі спеціалістом, перш ніж вводити більше кофеїну у свій раціон.

Іншою речовиною, яка може сприяти схудненню, є капсаїцин. Це елемент у гострому перці, зокрема чилі. Тому додавання гострої їжі до раціону може сприяти більшому зменшенню жирової тканини. Ця стратегія проста в реалізації.

Ви повинні бути обережними щодо добавок, що продаються. У багатьох випадках доказів щодо їх ефективності у зменшенні жирових відкладень мало чи немає зовсім. Деякі з цих продуктів у деяких людей можуть навіть насправді мати негативні побічні ефекти, такі як тахікардія.

кофеїн допомагає позбутися жиру

Можливо, ви також захочете прочитати: Хумус з паприкою: простий рецепт

Ви можете позбутися жиру, але не локально

Як ми вже говорили, позбутися від жиру на певній ділянці неможливо. Отже, щоб позбутися «черевця», потрібно зменшити загальний відсоток жиру в організмі. Однак це далеко не так складно, як може спочатку здатися.

Головне – виробити здоровіші харчові звички, не зациклюючись над втратою ваги. Просто збільшивши споживання овочів та зменшивши споживання надмірно обробленої їжі, ви зробите крок для досягнення своєї мети.

Водночас певні речовини можуть посилити вплив фізичних вправ та дієти. Кофеїн та капсаїцин – це дві з тих, які працюють найкраще. Хороша новина полягає в тому, що ви можете знайти ці речовини в натуральних харчових продуктах!  • Obert J., Pearlman M., Obert L., Chapin S., Popular weight loss strategies: a review of four weight loss techniques. Curr Gastroenterol Rep, 2017.
  • Aune D., Giovannucci E., Boffetta P., Fadness LT., et al., Fruit and vegetable intake and the risk of cardiovascular disease, total cancer and all cause mortality a systematic review and dose response meta analysis of prospective studies. Int J Epidemiol, 2017. 46 (3): 1029-1056.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.