4 ознаки емоційної зради партнера

10 Січня, 2019
Що вам спадає на думку, коли ви чуєте словосполучення "емоційна зрада"? Чи відомо вам, що цей вид подружньої невірності не має нічого спільного з фізичним контактом на стороні? У цій статті ми розповімо про особливості та основні ознаки емоційної зради, завдяки яким ви зможете вивести невірного партнера на чисту воду.

Спробуйте подумки відверто відповісти на це запитання: що постає у вашій уяві при слові “зради”? Більшість людей пов’язують зраду виключно з фізичним контактом свого партнера з іншою людиною.

Насправді партнер може зберігати вірність фізично, проте зраджувати вам в емоційному плані. Саме тому у цій статті ми детально обговоримо основні ознаки емоційної зради, які допоможуть вам розібратися у стосунках з партнером.

Оскільки емоційна зрада є досить суб’єктивним поняттям, дуже важко підібрати однозначне визначення цьому явищу. У кожної людини свої уявлення про допустимі межі та прийнятну поведінку у стосунках з партнером. Саме ці внутрішні обмеження і впливають на наше розуміння емоційної зради.

Насправді емоційна зрада є не менш серйозною та руйнівною, ніж фізична близькість на стороні. Сильна емоційна прив’язаність до іншої людини може підірвати довіру партнера та завести стосунки у глухий кут.

Звісно, партнер, якого піймали на емоційній зраді, буде використовувати для свого виправдання головний аргумент – фізичної близькості не було, тому й про зраду не можна говорити. Утім чи справді це так, ви зможете вирішити самотужки після прочитання цієї статті.

Чому емоційна зрада є не менш руйнівною за фізичний контакт на стороні?

Емоційний світ є неймовірно важливим для кожної людини. Необхідно мати чітке усвідомлення того, який сильний вплив на стосунки мають попередній життєвий досвід, емоції, відчуття та ідеї, котрі ми переживаємо на різних етапах життя.

Саме наше ставлення до проблем та здатність їх вирішувати визначають те, ким ми станемо у майбутньому та чого зможемо досягти у житті. До того ж, саме багатий емоційний світ впливає на те, як саме людина будуватиме дружні та сімейні стосунки.

Читайте також: Внутрішні конфлікти не повинні викликати зовнішні проблеми

Якщо партнер не ділиться з вами своїми емоціями, це може свідчити про певні негаразди у стосунках. Насправді замовчування проблеми та небажання йти на відверту розмову з другою половинкою – це дещо більше, ніж звичайний комунікаційний бар’єр. Це, передусім, відсутність цілковитої довіри між вами або страх, що партнер вас не зрозуміє.

Найгірше може трапитися у тому випадку, якщо ви впродовж тривалого періоду часу ігноруватимете ознаки емоційної зради. Таким чином ви ризикуєте не тільки зіпсувати стосунки та втратити довіру до партнера, але й знизити власну самооцінку ледь не до нуля через підозри на його постійні зради. Ось чому так важливо цінувати емоційний зв’язок з партнером та намагатися постійно працювати над його зміцненням.

Основні ознаки емоційної зради партнера

1. Недостатня кількість або повна відсутність спілкування

відсутність спілкування свідчить про емоційну зраду

Першою ознакою того, що ваш партнер став зрадником в емоційному плані, є зміна характеру спілкування між вами. Якщо раніше ви гарно проводили час удвох та могли обговорити будь-які теми, а тепер спілкування звелося до мінімуму, настав час розібратися у проблемі та розпочати пошуки шляхів до її вирішення.

Приділяйте увагу всьому, що відбувається з вашою другою половинкою. Більшість людей помилково вважає, що партнер припиняє відверто спілкуватися тільки тоді, коли у нього з’явився хтось інший. Утім, насправді це зовсім не так.

Характер спілкування між партнерами змінюється тоді, коли пристрасть зникає, а кохання поступово згасає. Якоїсь миті людина, яку обманювали, усвідомлює, що у її стосунках з партнером щось не так, і ці зміни є значно серйознішими, ніж їй здавалося раніше.

Дуже важливо у таку мить зробити паузу та запитати себе: ви почали все менше і менше часу проводити разом зі своїм партнером? Чи перестала друга половинка ділитися своїми проблемами та переживаннями, як це було раніше?

Для того, щоб покращити стосунки, необхідно повернути довіру партнера та відверто обговорити причини появи негараздів у ваших стосунках. Іноді саме наша поведінка відштовхує партнера, і коли ми хочемо поділитися чимось потаємним зі своєю другою половинкою, вона не йде з нами на контакт. Партнер може віддалятися від вас через страх ускладнити ситуацію та спровокувати ще сильнішу стресову реакцію.

Дізнатись більше: 7 способів правильно почати день, щоб подолати стрес і тривогу

2. Ваше сексуальне життя або значно покращилося, або зникло зі стосунків повністю

Коли йдеться про основні ознаки емоційної зради, не варто забувати про зміни в інтимному житті. Якщо партнер більше не прив’язаний до вас емоційно, є два можливі варіанти розвитку подій:

  • Партнер намагається підтримати стосунки з вами та загладити свою провину за емоційну зраду. Інтимне життя у цьому випадку стане регулярним та якісним, і ці позитивні зміни будуть досить помітними.
  • Партнер не збирається продовжувати стосунки з вами, і він перебуває на межі між емоційною та фізичною зрадою (або вже її перетнув). У цьому випадку зрозуміло, чому друга половинка більше не хоче кохатися з вами та всіляко уникає фізичної близькості.

Перш ніж увімкнути захисний механізм та віддалитися від свого партнера, спробуйте відверто з ним поговорити. Не варто звинувачувати другу половинку у всіх бідах, якщо у вас немає жодних доказів його зради (нехай навіть емоційної).

Пам’ятайте, що є чимало інших серйозних фізичних та емоційних проблем, які також можуть зменшити сексуальний потяг. Безпідставні звинувачення не тільки не вирішать проблеми в інтимному житті, а й погіршать стосунки з партнером.

3. Партнер змінив своє ставлення до вас

ознаки емоційної зради - холод у стосунках

Основні ознаки емоційної зради – це холод у стосунках та зміна ставлення партнера. Якщо людина має нові стосунки на стороні, вона неодмінно збільшить дистанцію від своєї другої половинки.

У кращому випадку партнер просто уникатиме відвертого спілкування. У гіршому – він почне звинувачувати вас у всіх негараздах та постійно шукатиме нових приводів для сварок.

Перш за все детально проаналізуйте ситуацію: ваш партнер змінив своє ставлення тільки до вас чи й до інших людей у своєму оточенні? У будь-якому випадку важливо вміти відверто говорити з партнером на будь-які теми, що вас турбують.

4. Ваша друга половинка заблокувала доступ до своїх сторінок у соцмережах та просить дати їй більше свободи

якщо партнер просить дати йому більше свободи

Звісно, якщо у вас гарні стосунки з партнером, то ви неодмінно намагаєтеся проводити якомога більше часу разом, відверто розмовляєте, цікавитеся його думкою щодо важливих питань та створюєте спільні плани. Для цього ви можете використовувати не тільки спілкування віч-на-віч, але й обмін повідомленнями у соціальних мережах.

Партнер, що емоційно зраджує свою другу половинку, уникає спілкування та не впускає її у своє коло інтересів. Звісно, немає нічого поганого в тому, що ваша кохана людина має власні захоплення та секрети. Утім, якщо раніше партнер ділився з вами найпотаємнішими переживаннями та планами, а нині дедалі більше часу проводить на самоті та замикається у собі, це повинно вас насторожити.

  • Buss, David. (2018). Sexual and Emotional Infidelity: Evolved Gender Differences in Jealousy Prove Robust and Replicable. Perspectives on Psychological Science. 13. 155-160. 10.1177/1745691617698225.
  • Shackelford, Todd & J. LeBlanc, Gregory & Drass, Elizabeth. (2000). Emotional Reaction to Infidelity. Cognition & Emotion – Cognition Emotion. 14. 643-659. 10.1080/02699930050117657.