Як встановлювати обмеження в особистих стосунках

В момент, коли ваші особисті стосунки змушують вас почувати себе погано, потрібно встановлювати обмеження у своїх особистих стосунках і навчитися ставити власні бажання на перше місце.
Як встановлювати обмеження в особистих стосунках

Останнє оновлення: 01 лютого, 2019

Якщо ви запитаєте себе, як встановлювати обмеження в особистих стосунках? Найбільш вірогідною відповіддю буде “не знаю”. Тому що ви цього не робите, але чому? Можливо тому, що ви вважаєте свої стосунки зв’язком, якому потрібно надати все. Через це ви можете заподіяти собі шкоду або поставити своє життя під загрозу.

Встановлення обмежень в особистих стосунках не зробить їх ідеальними. Але це допоможе їм змінюватися на краще.

Це тому, що коли ви не встановлюєте межі, ви відчиняєте двері для всіх. Це і маніпулятори, і токсичні люди, й емоційні вампіри. Вони можуть засмутити вас і завдати великої шкоди.

Чому так важко встановлювати обмеження у своїх особистих стосунках?

Причина, чому ми часто не встановлюємо обмеження у своїх особистих стосунках, є складною. Це пов’язано з різними страхами, небезпекою та навіть з різними переконаннями, які ви можете мати.

Наприклад, якщо у вас низька самооцінка, ви думаєте, що ви не такі важливі, як і всі інші. Через це ви будете миритися з приниженнями, образами та навіть маніпуляціями.

Якщо ви не встановлюєте обмеження, це часто тому, що ви думаєте, що не заслуговуєте на них.

пара насміхається з дівчини

Ви також можете мати необґрунтований страх сперечатися з іншими людьми. Страх полягає в тому, що вони не схвалюватимуть і перестануть піклуватися про вас. Або цей конфлікт підірве вашу безпеку.

Попри все це, більшою проблемою є те, що у вас низька самооцінка. Навіть не те, що ви не хочете сперечатися з іншими. Проблема в тому, що ви не знаєте, як встановлювати обмеження у своїх особистих стосунках.

Вас не навчають бути напористими. Вас також не навчають спілкуватися або захищати свої власні потреби. Через це потрібно навчитися це робити. Але як?

  • Почніть, говорячи “ні” усім, якщо ви не хочете це робити, або не маєте часу. Неважливо, що будуть говорити інші, якщо вони розлютяться. Або навіть якщо ви будете погано виглядати. Зробіть те, що перш за все хочете ви.
  • Використовуйте “я”, щоб сказати, що ви відчуваєте і хочете. Наприклад: “Я втомився від цієї зустрічі”. Не використовуйте виправдання. Будьте чіткими.
  • Не вибачайтеся кожного разу, коли ви говорите, що хочете. Наприклад, замініть “Мені шкода, але я хочу залишитися вдома” на “Я хочу залишитися вдома”.
  • Не виправдовуйте себе, коли ви висловлюєте думку чи приймаєте рішення. Вам не потрібно це робити, навіть якщо інша людина засмучена. Ви повинні бути впевненими в собі.

Навчіться бути самими собою

Щоб обмежити свої особисті стосунки, іноді треба навчитися бути знов самими собою. Це означає довіряти собі, перестати задовольняти інших людей і припинити шукати схвалення.

Це дуже складно. Врешті-решт, з дитинства вас навчають радувати людей, які вас оточують.

Однак невеликі кроки можуть вам допомогти. Такі як слово “ні” та відмова змінювати свою думку, якщо хтось цього бажає.

коли потрібно встановлювати обмеження

Коли вам потрібно встановлювати обмеження у своїх особистих стосунках?

Відповідь – коли ви почуваєте себе незручно.

Коли щось забирає вашу енергію, змушує вас почувати себе погано або вимагає всієї вашої уваги, саме тоді вам потрібно починати встановлювати межі.

Це відбувається з усіма видами стосунків. Це трапляється з родиною, друзями та з вашим партнером. Іноді, коли ви даєте трохи, вони забирають все.

Через це дуже важливо показувати себе справжнього.

Сюди входить відмова робити щось, коли ви не хочете. Також говорити без відчуття провини або сорому попри те, що інші думають, і перестати постійно давати пояснення.

Потрібно навчитися стежити за власним щастям. Воно залежить не від інших, а від вас самих.

Зробивши це, ви почнете бачити, що ви можете змінити. Ви побачите, як навчитися бути більш напористими, щоб не дозволяти іншим маніпулювати вами. А також як висловлювати те, що ви хочете, не відчуваючи себе винними або боячись реакції інших.

Чи почнете ви обмежувати свої особисті стосунки вже сьогодні?

Це може вас зацікавити ...
Що робити, якщо ви нещасні у стосунках?
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
Що робити, якщо ви нещасні у стосунках?

На жаль, ми часто думаємо, що нещасні у стосунках. У такі миті необхідно на мить зупинитися та проаналізувати, що саме ми робимо не так.