Щоденне самовдосконалення за 5 кроків

Вам не потрібно конкурувати з ким-небудь, крім вас самих. Навчіться прагнути самовдосконалення та захищатися від зовнішніх атак, щоб стати кращою людиною.
Щоденне самовдосконалення за 5 кроків

Останнє оновлення: 20 листопада, 2018

Для щоденного самовдосконалення на життєвих сходинках, вам потрібна лише одне: рішучість. Може статися так, що зараз ви переживаєте серію дуже незвичайних емоцій.

Ви почуваєтеся виснаженими, як психічно, так і фізично. Ви дивитесь на світ так, ніби він рухається в одному напряму, а ви йдете в іншому. У вас склалося чітке враження, що ви остання особа, до якої звернуться, коли інші прийматимуть рішення, і ви завжди осторонь.

Усі ці особисті нюанси можуть затримувати вас у фіксованій точці. Усе, що ви бачите в ситуації, в якій ви перебуваєте, пов’язано із навколишнім середовищем.

Без сумніву, це дає вам змогу розвиватися і підійматися вище сходинками вашого життя.

Окрім метафоричних аспектів, є дещо дуже чітке: вам потрібно вдосконалювати себе, щоб бути щасливими. Далі ми хочемо поділитися п’ятьма секретами для сприяння особистого розвитку.

1. Перший крок до самовдосконалення: не приймайте все близько до серця

Якщо ви страждаєте від критики, ви приймаєте все близько до серця. Коли ви зациклюєтеся на тому, що інші кажуть, радять або запропонують, не спитавши вашої думки, ви просочуєтеся цим.

Це також відбувається, якщо вас переповнює негатив оточення, токсичні або обмежені ідеї інших людей.

як йти до самовдосконалення
У певному сенсі ця характеристика емоційного та особистого сприйняття є тим, що певною мірою характеризує нас усіх.
 • Щоб зупинити це, ви повинні почати з візуалізації стіни.
 • Далі усвідомте дуже просту істину: ніхто не зможе перетнути цю стіну. Ось де зберігається ваша гідність і самооцінка, і ніхто не може порушити цю межу.
 • Щоб захистити цю межу, будьте наполегливими. Навчіться відповідати “ні”.

2. Другий крок: розберіться з тим, що завдає вам шкоди

Другий етап до самовдосконалення та підйому сходинками життя – розібратися з тим, що вам шкодить.

Ви відчуваєте розчарування, невдачі та брехню у своєму житті, що змушує вас почуватися, ніби ви нічого не досягнули.

 • Вам потрібно зцілити ці рани й припинити носити їх із собою. Розчарування завдають болю, але їх можна подолати, усвідомлюючи, що весь світ і люди в ньому не можуть бути саме такими, як ви хочете.
 • Ви повинні припустити, що люди зазнають невдач, і що ви теж час від часу будете їх зазнавати. Зрозумійте, що це все стає частиною вашого минулого. Це відходить у вчора, і ви вже нічого не можете змінити.
 • Але ви можете змінити себе. Отже, підніміться на сходинку, щойно зцілилися рани.

3. Третій крок: відпустіть

Якщо ви хочете досягти успіху, вам потрібно розпочати практику прийняття.

відпустіть
 • Якщо ви – нерішуча людина, наважтеся на дії. Розбийте ланцюги та зробіть перший крок. Вийдіть сходами життя поза зону комфорту. Усе, чого ви хочете і про що мрієте, перебуває поза психологічним бар’єром.
 • Страх – це те, що зможе заморозити вас на місці.
 • Страх невдачі, страх бути не тим, кого хочуть бачити інші, або постійний неспокій, що виникає внаслідок пошуку мрій, може призвести до розчарування, що є звичайним явищем.
 • Закон непротивлення може застосовуватися різними способами. Одним зі способів є прийняття інших такими, які вони є. Не очікуйте, що зможете їх змінити.

Іншою корисною стратегією є практика самопізнання. Якщо ви знаєте, хто ви та чого хочете, ви повинні звільнитися від того, що вас тримає й що утримує вас у стражданні чи сумі.

4. Четвертий крок: особиста свобода

Під особистою свободою ми не маємо на увазі кинути все і піти. Абсолютно ні. Зрештою, свобода вимагає відповідальності.

шлях до самовдосконалення

Ви маєте право бути вільними й вибирати те, чого ви хочете й не хочете у своєму житті. Ви також можете вибрати, кого ви хочете й не хочете бачити поруч. Ви заслуговуєте на те, щоб гідно підніматися сходинками життя, щоб боротися за свої мрії й за те, на що ви заслуговуєте.

Цей четвертий крок, насамперед, означає бути сміливими. Настав час залишити щось і піднятися на найскладнішу сходинку: рішення.

5. Крок п’ятий: прийміть любов

Прийняття любові полягає в тому, щоб боротися за те, що того варто, і вміти його зберігати. Вершина життєвих сходів життя – вміти цінувати те, що робить вас щасливими.

 • Немає сумнівів у тому, що поруч із вами є люди, яких ви любите. Вони є вершиною вашого досвіду: цінуйте їх.
 • Аналогічним чином, на вершині сходів вашого життя є ваша самореалізація. Ось де світить сонце любові до себе, і де ви спокійно сяєте, розуміючи, як ви почуваєтеся, і реалізуючи своє справжнє Я.
 • Дістатися туди непросто. Як ми говорили спочатку, вам потрібна рішучість, але завжди будуть поруч люди, які штовхатимуть вас вгору, даючи вітер вашим крилам.

Вони – магічні істоти, які заспокоюють душу і стають невіддільною частиною вашого особистого шляху до самовдосконалення. • Deci, E. L., & Ryan, R. M. (2010). Self‐determination. The Corsini encyclopedia of psychology, 1-2.
 • Legault, L., & Inzlicht, M. (2013). Self-determination, self-regulation, and the brain: Autonomy improves performance by enhancing neuroaffective responsiveness to self-regulation failure. Journal of personality and social psychology, 105(1), 123.
 • Zheng, C., Gaumer Erickson, A., Kingston, N. M., & Noonan, P. M. (2014). The relationship among self-determination, self-concept, and academic achievement for students with learning disabilities. Journal of Learning Disabilities, 47(5), 462-474.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.