Мбах Гото – чоловік, який каже, що йому 145

Попри те, що Мбах Гото - найстаріша людина на землі, він не знає точно, скільки йому років, адже немає жодного документального підтвердження його дати народження. Записувати такі дані почали лише в двадцятому столітті.

Люди кажуть, що смерть забула про Мбаха Гото. Вони також переконані, що його слова правдиві, і що цьому чоловіку не менш ніж 145 років.

У це важко повірити. Хоча ми вже звикли читати історії про людей, яким понад століття, цей випадок став справжньою сенсацією.

Історія містера Гото має одну важливу деталь, яку важко не помітити: чоловік каже, що більше не хоче жити. За його власними словами: “Я смиренно та без страху чекаю на смерть, хоча здається, що вона мене уникає”.

Багато людей хочуть дізнатися секрет його довголіття, а от відповідь, яку дає на це запитання сам головний герой, і справді дивовижна.

Більше в цій статті.

Секрет довголіття містера Мбаха Гото

Мбах Гото народився 31 грудня 1870 року. Саме ця дата зазначена на його ідентифікаційній картці й навіть в офіційному реєстрі острова Ява, де він живе та народився 145 років тому.

Читайте статтю про те, як йога змінила поставу і життя 87-річної жінки

Якщо це й справді так, то він точно є найстарішою людиною будь-коли відомою історії. Наразі рекордсменкою вважається Жанна Кальман (1875-1997), француженка, яка прожила 122 роки.

2-svidotstvo-pro-narodzennia

Ви можете запитати: То чому містер Мбах Гото не занесений у “Книгу рекордів Гіннеса”?

Відповідь проста.

  • Уся офіційна інформація щодо дати народження містера Мбаха Гото знаходиться на острові Ява. А для того, щоб його внесли в “Книгу світових рекордів Гіннеса”, потрібне підтвердження третьої незацікавленої сторони, якого якраз і немає.
  • Причина в тому, що офіційні реєстри не велися аж до початку 20 століття.

Попри те, що він не має офіційного звання “найстарішого чоловіка”, усі вірять у те, що його вік справжній. Мбаху Гото незабаром виповниться півтора століття. Це просто дивовижно.

Він втратив багатьох членів родини

Довше життя дарує нам багато можливостей. Воно дає змогу вчитися, виправляти власні помилки, невдачі або навіть багато разів починати все з нуля. Мбах Гото каже, що він прожив хороше життя, але зараз у нього залишилися лише сумні спогади.

  • Він поховав чотирьох дружин і змушений був назавжди попрощатися з усіма своїми дітьми, братами та сестрами.
  • Він чудово знає, що його ситуація не є нормою. Закон життя такий, що діти мають ховати своїх батьків, а не навпаки.

Щоразу, коли Мбах прокидається, йому доводиться жити з нескінченними спогадами про людей, яких більше немає. Вони – це відлуння минулого, яке нагадує про довге життя та змушує запитувати себе про його причини.

Чому він і досі тут, чому, тих хто так сильно любив його, вже давно немає поруч?

Містер Мбах Гото й надалі живе своїм скромним життям в оточенні внуків і правнуків.

1-mbah-ghoto

Секрет його довголіття

За словами цього чоловіка, є дві складові довгого життя.

  • Перша – жити в оточенні людей, які тебе люблять. Любов є рушійною силою життя і причиною того, чому ми щодня виборюємо вільну хвилину, щоб провести час із коханими.
  • Друга складова пов’язана з культурою острова Ява. На ньому існує прекрасна приказка, яку варто запам’ятати кожному: “Терплячий живе довше“.

Мбах Гото каже, що він завжди був надзвичайно терплячою людиною. У своєму житті чоловік приймав усе як даність, відпускав речі, коли приходив їх час, спокійно спостерігав і ніколи не сердився.

Це було настільки характерною для нього рисою, що онуки Мбаха часто жартують, що дідусь ніколи не скаржиться. Приймайте ту їжу та любов, які вам дають, не просячи більше.

Ясний розум, який хоче покинути цей світ

Єдине бажання містера Гото, яким він живе вже понад 20 років – надгробок і місце для відпочинку, коли прийде смерть, щоб закрити йому очі та возз’єднати з сім’єю.

  • Проте цей день ще так і не настав, тому сусіди та друзі найстарішого чоловіка на землі стараються проводити з ним якомога більше часу.
  • Неважливо, що він більше не бачить і не може обслуговувати себе. Мбах Гото – це джерело мудрості. Він говорить із минулого, яке ніхто інший просто не може пам’ятати.

4-zmorshcheni-ruky

Люди поруч цього чоловіка цінують його, адже він є героєм, який боровся проти загарбників, бився з японцями під час війни, а ще тому що впродовж свого життя він невтомно працював, щоб утримувати свою сім’ю.

Дивіться також: Скільки років життя забирає куріння?

Попри захоплення, тих хто знає Мбаха, його бажання можна зрозуміти. Адже життя накладає свій тягар на кожного, а роки приносять втому, старіння і, перш за все, необхідність прощатися з тим, кого любиш.

Найстаріший чоловік у світі хоче просто закрити очі, тому що він пройшов сповнений здобутків і втрат шлях, і як будь-який інший великий воїн, Мбаха просто прагне відпочинку, якого заслуговує.