Не давайте іншим змушувати вас почуватися винними

Ви - єдина людина, яка має право змусити себе почуватися винними, тому навчіться встановлювати межі з іншими людьми.
Не давайте іншим змушувати вас почуватися винними

Останнє оновлення: 04 січня, 2019

Якщо хтось змушує вас почуватися винними, стережіться! Ви можете мати справу з людиною, яка хоче маніпулювати вами заради власної вигоди.

Змусити когось почуватися винними – це один із найпростіших способів отримати щось натомість. Провина має величезну силу і може бути використана як заради, так і проти вас.

Почуття провини – це відчуття, яке змушує вас вірити, що ви зробили щось неправильне, що ви не пристосувалися до того, що очікується від вас, і вам потрібно якимось чином це виправити.

Іноді це принижує вас і змушує вас просити пробачення. В інших ситуаціях це змушує вас діяти таким чином, що приносить користь іншій людині. Але що раптом все це пастка?

Маніпуляція, яка змушує вас почуватися винними

маніпуляції змушують почуватися винними
маніпулятором

Наприклад, маніпулятор у стосунках може змусити вас почуватися погано, коли ви проводите час зі своїми друзями.

Це дає йому змогу вас контролювати, а також ставиться до вас як до маріонетки.

Даючи іншій людині вами маніпулювати, ви можете почуватися погано, а коли це відбувається постійно, це може пошкодити вашу самооцінку.

Можливо, ви не хочете визнати, що інша людина – будь то партнер, член родини або друг – може змусити вас сумніватися в тому, що ви робите, що маєте право робити, або що вам подобається.

Якщо ви хочете зробити щось, а інші люди змушують вас погано почуватися, важливо подумати над тим, що вам слід визначитися з пріоритетами.

Інші люди не завжди мають рацію

як припинити почуватися винними

Чому ви це робите? Тому що у вас є погана звичка залежати від схвалення інших та їхньої думки: перш за все, як ви почуваєтеся в оточенні інших людей.

Якщо ваш партнер змушує вас почуватися погано, тому що ви проводите час з друзями, ви припиняєте це робити, навіть якщо це вам шкодить. Виходить так, що думка іншої людини має значення більше, ніж ваша.

Це потрібно визнати та подолати. У всіх стосунках важливо знати, як встановлювати межі та визначати те, що ви відмовляєтеся терпіти.

Вірте в себе

як не почуватися винними

Є багато людей, які зазвичай використовують інших.

Ви повинні запобігти цьому, встановлюючи межі і знаючи, що рішення, які ви приймаєте, у ваших власних руках, а не в руках інших.

Дуже важливо почати довіряти собі й керуватися своєю інтуїцією. Дізнайтеся, як зменшити гучність усіх голосів навколо вас.

Важливо те, чого саме ви хочете. Те, що робить вас щасливим – це те, що має значення. Ви не повинні задовольняти інших та їхні бажання, або зважати на те, що вони вважають правильним чи неправильним.

Єдина людина, яка має значення, – це ви, разом з тим, що ви хочете зробити, і коли ви хочете це зробити.

Перед тим, як піти, не пропустіть: 5 кроків до подолання низької самооцінки

Ви вже не маленька дитина, яка залежить від сильних батьків, які говорять, що робити.

Тепер ви доросла людина із правом приймати власні рішення, вільні робити те, що хочете, навіть якщо інші люди вас засудять або не згодні.

Не давайте їм вам заважати.

Це може вас зацікавити ...
Намагатися задовольнити інших – це безглузда жертва
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Намагатися задовольнити інших – це безглузда жертва

Чимало людей вважають намагання задовольнити інших благородною справою, проте насправді така надмірна турбота є дуже виснажливою для поступливої лю...


Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.