Ось 7 фактів про причини постійної втоми

Якщо останнім часом ви почуваєтеся так, ніби сили зовсім вас покинули, дізнайтеся більше про причини постійної втоми. Можливо, це допоможе змінити ситуацію.
Ось 7 фактів про причини постійної втоми

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Чи знали ви, що сидячий спосіб життя та пізнє прокидання це може бути причини постійної втоми?  З іншого боку, дещо настільки просте, як хороший сон і достатні фізичні навантаження, допомагають збільшити рівень енергії.

Почуватися втомленими раз у якийсь час – це цілком нормально. Насправді, усі ми з цим стикаємося. Утім, якщо ви виснажені постійно та не маєте сили нічого робити без вагомих на те причин, варто задуматися.

Цілком можливо, що в роботі організму стався збій або деякі шкідливі звички заважають вам добре відпочити. Ви маєте з’ясувати причини постійної втоми та знайти рішення, щоб покращити своє життя.

Причини постійної втоми

1. Ви дуже пізно прокидаєтеся

які причини постійної втоми

У більшості випадків люди думають, що пізнє прокидання дає їм змогу краще відпочити, утім насправді це не так. Коли ви прокидаєтеся раніше, то почуваєтеся більш відпочилими та розслабленими протягом дня.

За результатами дослідження, проведеного в університеті Лейпцига (Німеччина) у 2009 році, більшість енергійних та активних людей прокидаються досить рано.

Також тести Науково-дослідного інституту молекулярної біології та біофізики при Академії наук Росії, підсумки яких було опубліковано в журналі Personality and Individual Differences (“Особистість та індивідуальні відмінності”), виявили, що, залежно від динаміки свого біологічного годинника, люди поділяються на три типи.

Автори дослідження наголошують, що потрібно визначити години, коли у вас найбільше енергії, та адаптувати свої звички відповідно. Це дасть змогу ефективніше використовувати час, коли ви особливо активні. Інакше кажучи, треба визначити свій хронотип.

2. Неправильне харчування

Надлишок вуглеводів і дефіцит білка може призвести до хронічної втоми. Хоча вуглеводи переважно містяться в смачній їжі, яка швидко забезпечує нас енергією, організм розщеплює їх до цукру. Як наслідок, у людини підвищується рівень цукру в крові.

Після цього підшлунковій залозі доводиться виробляти багато інсуліну, щоб нормалізувати цукор. Коли рівень цукру почергово зростає та падає, організм змушений використовувати багато енергії, щоб досягти гомеостазу. Тому любителі солодкого та продуктів із високим вмістом вуглеводів імовірно постійно почуватимуться втомленими.

3. Сидячий спосіб життя

основні причини постійної втоми

Причини постійної втоми дуже різноманітні. Іноді виснаження навіть пов’язане з вашим способом життя.

Неробство або відсутність навантажень призводить до втоми. “Хіба це можливо?” – запитаєте ви. Так, сидячий спосіб життя і справді призводить до низки неприємних фізичних відчуттів та втомлюваності. Тому якщо ви багато сидите на роботі або занадто часто їздите машиною, ви можете більше втомлюватися.

З іншого боку, неінтенсивні фізичні навантаження й аеробні вправи, зокрема на свіжому повітрі, стимулюють вироблення гормонів щастя, що у свою чергу, покращує якість сну та здоров’я в цілому. Можливо, вам буде тяжко почати тренування, але згодом втома суттєво зменшиться. Крім того, ви покращите свою фізичну форму, станете витриваліші й сильніші.

4. Нестача сонця

Організму потрібне сонячне світло. Сонячні ванни вранці та надвечір допомагають йому виробляти достатньо вітаміну D. Завдяки цьому ви підтримуєте своє здоров’я на належному рівні. Крім того, якість сну також покращиться, тому ви зможете позбутися відчуття втоми й бути ефективнішими.

5. Неякісний сон

Основні причини постійної втоми також пов’язані зі сном. Коли людина недостатньо висипається, це суттєво впливає на її самопочуття та рівень енергії. Дорослим людям рекомендують від 7 до 8 годин безперервного сну. Це дає змогу мозку й іншим органам відновитися на належним чином виконувати свої функції.

6. Дефіцит вітамінів і мінералів

Мікроелементи, мінерали та вітаміни надзвичайно важливі для належної роботи організму. Їх дефіцит може призвести до хронічної втоми, сонливості чи навіть серйозніших розладів здоров’я.

Збалансований раціон, у який входить щонайменше 5 порцій фруктів та овочів на день, забезпечить вас багатьма необхідними поживними речовинами. Також дуже корисно їсти горіхи.

7. Стресові ситуації

причини постійної втоми

Можливо, ви почуваєтеся знесиленими, коли вам доводиться стикатися зі складними неконтрольованими ситуаціями, які, на перший погляд, просто не мають рішення. Коли проблема не зникає, життєві обставини виснажують вас або ви постійно доглядаєте за хворим членом сім’ї, це надзвичайно складно. Іноді ви можете почуватися так, ніби готові кинути все та поїхати світ за очі.

Утім у таких ситуаціях потрібно просто трохи відпочити та перестати думати про те, що поза вашим контролем. Так ви зможете зменшити емоційну напругу. Хронічна втома також може виникати через дуже стресові ситуації на роботі. Тому старайтеся зробити щось приємне для себе та час від часу відпочивати.

Тепер, коли ви знаєте більше про причини постійної втоми, ви можете виправити свій спосіб життя та звички. Позитивні зміни допоможуть мати більше енергії, кращий настрій і самопочуття, а також ефективніше працювати.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.