Погані звички, які зруйнують ваші стосунки

В основі здорових стосунків завжди лежать відданість, повага та вміння спілкуватися з партнером. На жаль, є багато підводних каменів на зразок домашньої рутини та обману партнера, які здатні цілковито зруйнувати стосунки та вбити почуття між парою.
Погані звички, які зруйнують ваші стосунки

Останнє оновлення: 13 травня, 2020

Повірте, кохання може померти не менш швидко, ніж воно зародилося. На жаль, дуже багато людей навіть не здогадуються, що певні погані звички можуть зруйнувати навіть найміцніші стосунки. Почуття, які ми називаємо “коханням“, дуже подібні до насіння, що лише нещодавно пробилося з-під землі, і потребує регулярного поливу та постачання поживних речовин для росту та розвитку. Ви повинні піклуватися про свої почуття, а також бути готовими витрачати на роботу над стосунками свій час та зусилля. Лише таким чином ви зможете бути певні в тому, що ваше кохання стане міцним, щирим та неповторним.

Якщо ви закохані, рекомендуємо уважніше прочитати цю статтю про погані звички, які можуть зруйнувати стосунки, щоб надалі їх уникати. Чи готові ви занотовувати? Тоді читайте далі!

Типові погані звички, які можуть зруйнувати ваші стосунки

Оскільки у стосунках завжди залучені двоє людей, обом партнерам необхідно докладати всіх можливих зусиль та дарувати партнерові час та увагу, щоб стосунки були міцними та щасливими. Не забувайте одну важливу істину: якщо ви хочете бути з цією людиною, то повинні завжди її поважати та цінувати. Безумовно, робота над стосунками потребує зусиль. Вам потрібно буде відкласти вбік власне его та пиху, а також забути про будь-які упередження, які віддаляють вас від щасливих стосунків.

Стосунки – це командна робота двох людей. Для того, щоб гра команди була успішною, вам потрібно бути активними та вміти вчасно йти на поступки. До того ж ви також мусите встановити певні межі для себе і водночас поважати особистий простір партнера. Лише таким чином ви зможете підтримувати гармонійні міцні та тривалі стосунки.

Готові дізнатися, які погані звички є настільки жахливими, що можуть спровокувати появу бажання негайно порвати з партнером? Ось вони.

1. Ревнощі

ревнощі як погані звички для стосунків

Не забувайте, що ревнощі обмежують свободу людини, а ще вони викликають відчуття недовіри до партнера та збентеження, що й робить стосунки токсичними.

Відчувати ревність цілком нормально. Погодьтеся, що досить логічно та розумно боятися втратити людину, яка багато для вас значить. Утім, коли ревнощі виходять за межі допустимого та стають безпідставними, вони здатні призвести виключно до негативних наслідків. Чи не безглуздо, що всі злочини на підставі ревнощів виникають лише через потребу людини володіти своєю другою половинкою?

Насправді ревнощі ні для кого не є приємними та втішними. Замість щирих почуттів ми прагнемо ревно охороняти свою кохану людину (яку ми починаємо вважати своєю власністю), як собака охороняє миску зі своїм кормом. Ба більше, ревнощі свідчать не лише про нестачу довіри до партнера, але й про нашу низьку самооцінку та невпевненість у собі. Таким чином, ревнощі підривають два ключові фактори, на яких тримаються стосунки: довіру та повагу.

В особливо важких випадках ревнощі призводять до того, що один з партнерів обмежує або принаймні намагається максимально обмежити свободу іншого. Утім, якщо ви будете поводитися так з коханою людиною, то дуже швидко покладете край тому, що могло б стати гармонійними та щасливими стосунками.

2. Ви можете зруйнувати стосунки, якщо перетворите їх на рутину

Рутина є найбільшим ворогом будь-яких стосунків, незалежно від їхньої тривалості. Не забувайте, що рутина зробить ваше спільне життя нудним та спровокує появу таких неприємних відчуттів, як збентеження та розчарування. Якщо ви не працюватимете над стосунками, то зовсім скоро вам стане нудно разом з партнером, і кількість спілкування між вами зійде нанівець.

Людина, яка не буде боротися з рутиною у стосунках, почуватиметься самотньою та ображеною на партнера, навіть коли спатиме поруч з ним в одному ліжку. Повірте, немає нічого гіршого за почуття самотності через те, що партнер вас ігнорує. Це явище є першим тривожним сигналом того, що ваші стосунки перебувають на межі розриву.

Якщо ці стосунки досі є для вас важливими, необхідно не забувати піклуватися про зерно кохання, яке почало проростати між вами та партнером. Для прикладу, ви можете розпочати зі спільного хобі, адже цікаве проведення дозвілля неодмінно зблизить вашу пару.

Краще робити разом ті речі, які приносять вам задоволення та позитивні емоції. Ви можете записатися на курси йоги, пілатесу або парні заняття танцями. Також можна присвятити час лише собі та своєму розвитку, адже це дозволить вам засумувати за партнером та спільним дозвіллям. За можливості можете спланувати поїздку, а потім здивувати цим подарунком кохану людину. Скористайтеся своєю уявою, щоб заново розпалити пристрасть у стосунках та зміцнити свій зв’язок із партнером.

3. Обман та відсутність відвертості – погані звички, які зіпсують будь-які стосунки

нечесність псує стосунки

Не забувайте, що один-єдиний обман може поставити під сумнів всю правду.

Довіра є одним з основних компонентів здорових стосунків, тоді як обман та нещирість є їхніми найгіршими ворогами.

Безумовно, що завжди краще говорити лише правду, навіть якщо це може призвести до конфлікту. Звісно, робити це потрібно максимально м’яко та лагідно. Завжди вигідніше бути щирими та не боятися відвертості, навіть знаючи про можливі негативні наслідки. Коли людина обманює, вона ризикує підірвати довіру партнера.

Нещирість здатна зруйнувати любов, без якої міцні та гармонійні стосунки просто неможливі. Не забувайте, що хоча б раз спіймавши вас на брехні, партнер завжди підозрюватиме вас у нещирості.

4. Критика та скарги

У закоханій парі завжди двоє партнерів, і не варто забувати про те, що двох однакових людей не існує. Саме тому не варто очікувати від партнера того ж рівня розвитку та поведінки, що й у вас. Ваш партнер – це окрема особистість зі своїм життєвим досвідом та унікальним мисленням. Не намагайтеся підлаштувати поведінку партнера під свої бажання. Попри те, скільки  у вас є спільного, ваша друга половинка має право на власні рішення та особисту думку.

Очікувати від коханої людини того, що вона буде поводитися та діяти виключно так, як вам цього хотілося б, просто нерозумно, неприйнятно та навіть токсично. Якщо окрім цього ви ще й постійно скаржитеся на свого партнера та критикуєте його, стосунки почнуть поступово погіршуватися та отруювати вашій парі життя.

Набагато краще спілкуватися відверто та не забувати про конструктив під час висловлення зауважень, адже лише таким чином вам вдасться домогтися згоди та налагодити стосунки з другою половинкою.

5. Зрада

погані звички: зрада та невірність

Безумовно, зрада руйнує основні складові стосунків: довіру та повагу.

Важко посперечатися з фактом, що фізична зрада є обманом та підлістю стосовно партнера. Якщо ви належите до когорти людей, які не хочуть або не можуть перебувати в моногамних стосунках, тоді вам потрібно повідомити про це на першому ж побаченні. У випадку, якщо ваша половинка вважатиме, що ви готові зберігати їй вірність, зраду вона сприйме як нищівний удар по основних компонентах стосунків: довірі, повазі та коханню.

Зауважте, що невірність – це обман та відсутність відданості партнерові. Утім, ваша друга половинка також може сприйняти зраду як недотримання чистоти у стосунках, егоїзм та нечесність. Це означає, що незалежно від того, наскільки партнер буде намагатися вам пробачити та жити далі, всередині нього може надламатися щось дуже важливе.

Якщо ви хочете зберегти почуття та налагодити тривалі та гармонійні стосунки, то повинні усвідомлювати, скільки може коштувати вам хвилина слабкості.

Чи справді потурання власній похоті варті того, щоб ризикувати сім’єю?

Не забувайте, що зрада є одним з найсильніших ударів для людей, які прагнуть моногамних стосунків. Завжди потрібно мати на увазі, що невірність партнерові може призвести до розриву стосунків.

Не вбивайте свої стосунки!

Якщо ви справді кохаєте партнера та хочете бути з ним завжди, то мусите поважати його як особистість, як свого супутника по життю та як людину, яка вам довіряє. Не забувайте, що друга половинка не зобов’язана пробачати вам зраду. До того ж іноді навіть якщо партнер хоче це зробити, він просто не може переступити через себе та забути про вашу невірність.

Завжди сприймайте стосунки як живу істоту, про чиє здоров’я ви повинні невпинно піклуватися. Ви повинні оточувати партнера любов’ю, довірою та повагою, не забуваючи при цьому про долю авантюризму, яка допоможе вам уникнути руйнівної рутини у стосунках. Якщо ви працюватимете над збереженням тих почуттів, які поєднали вашу пару, то зможете налагодити міцні та гармонійні стосунки.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.