Синдром розбитого серця: 3 ідеї для роздумів

Синдром розбитого серця частіше трапляється у жінок після менопаузи. Часто такі жінки не курять, а їхні рівні холестерину, стресу і рівень цукру в нормі. Цей синдром викликаний інтенсивним емоційним впливом.
Синдром розбитого серця: 3 ідеї для роздумів

Останнє оновлення: 13 грудня, 2018

Синдром розбитого серця був вперше описаний у 1990 році.

До цього, багато з цих симптомів були не надто вивченими, поки нарешті не настав момент, коли стало зрозуміло, що це стан серця, пов’язаний з емоціями.

Він також відомий як кардіоміопатія такоцубо, і у 85% випадків це викликано емоційною подією чи випадком сильного стресу.

Реакція, через яку серце страждає, виникає через кілька хвилин або годин після впливу.

Що потрібно пам’ятати про цю хворобу серця – це те, що вона доволі поширена серед жінок, але не загрожує життю. Тим не менш, вона може призвести до кількох днів у реанімації.

Однак більшість пацієнтів, як правило, одужує.

Цю хворобу слід розглядати як “попереджувальний знак”, – відповідь, яку дає ваше серце, бо воно пов’язане з вашими емоціями та психологічним тиском вашого оточення і дає вам знати, що щось не гаразд.

У сьогоднішній статті ми хочемо поділитися трьома фактами, тож ви будете знати в глибині душі, що таке синдром розбитого серця насправді.

Синдром розбитого серця та інфаркт міокарда: подібності та відмінності 

Синдром розбитого серця або кардіоміопатія такоцубо з’являється різко та непередбачувано, без попередніх попереджувальних симптомів.

Симптоми зазвичай такі:

 • Сильний біль у грудях
 • Затруднене дихання (коротке дихання та задишка)
 • Більшість пацієнтів приходить до лікаря переконані, що вони мають серцевий напад.
 • Результати клінічних випробувань (біохімічні тести та ЕКГ), як правило, показують ті самі характеристики, як і при серцевому нападі.
біль у грудях

Коронарні артерії цих пацієнтів здорові та не мають жодних аномалій, проте це вже є однією з перших підказок, щоб диференціювати цей синдром від серцевого нападу.

Відкрийте для себе: 6 рідкісних наслідків тривоги

Важливо мати на увазі, що часто самі лікарі вважають, що важко зробити правильний клінічний діагноз, тому найбільш поширеною реакцією є відправлення пацієнта у відділення інтенсивної терапії для безперервного моніторингу.

Кардіологи, з іншого боку, кажуть, що остаточний спосіб діагностувати синдром розбитого серця – через рентгенівського зображення.

Це тому, що лівий шлуночок зазвичай має невелику аномалію через цей розлад.

Що таке насправді синдром розбитого серця?

Синдром розбитого серця – це кардіоміопатія, яку спричиняє стрес з причин, які не дуже добре відомі.

Вперше цей розлад був описаний в Японії, і він названий на честь типу риболовного обладнання: Тако-Цубо, яке має вигнуту форму та вузьку шийку.

Серце пацієнта, що страждає від цього розладу тимчасово має аналогічну форму.

Причиною цього явища в організмі може бути відповідь на такі причини:

 • Після емоційного удару, отримання поганих новин, сильного розчарування або дуже напруженої стресової ситуації ваше серце відчуває невеликі зміни в лівому шлуночку.
 • Ця зміна в будові серця відбувається через надмірне вивільнення катехоламінів, які схожі на адреналін, тільки у більших дозах, вони мають “токсичний” ефект на серце.
 • Ви страждаєте на прискорене серцебиття, біль у грудях, задишку, запаморочення, пітливість, підвищення артеріального тиску…
 • Усі ці біохімічні впливи змушують серцевий м’яз змінюватися, але зміни в лівому шлуночку мають тимчасовий характер.
 • Смертність є дуже низькою, всього п’ять відсотків. Люди, які страждають від більшої кількості ускладнень, часто мають інші додаткові захворювання.
 • Найбільш поширений сценарій, однак, полягає в тому, що ви проводите кілька днів у лікарні і повністю відновлюєтеся протягом декількох тижнів.

Ми рекомендуємо прочитати: Чим небезпечне стримування емоцій?

біль у грудях

Жінки та синдром розбитого серця

Як показують численні дослідження, що стосуються населення, статі та синдрому розбитого серця, цей стан є більш поширеним серед жінок у віці від 50 до 65 років.

Показники захворюваності у чоловіків рідко перевищують 10%. Ось чому так важливо мати на увазі:

 • За даними “Іспанського фонду серця”, жінки піддаються більш високому ризику синдрому розбитого серця, якщо вони у віці після менопаузи, не курять, мають нормальний рівень холестерину, стресу та цукру.
 • Найчастіше це жінки, які ведуть активний спосіб життя і раптом відчувають інтенсивний емоційний вплив: смерть члена сім’ї, діагноз важкої хвороби, емоційні проблеми, високий рівень стресу у сім’ї…
 • Лікарі нагадують нам про необхідність спробувати керувати цими складними ситуаціями, які життя підкидає нам, коли ми найменше очікуємо їх.
схід сонця

Хоча це здається ситуацією, у якій “легко сказати, та важко зробити”, важливо тримати свої емоції під наглядом, щоб ви не втратили контроль.

Ось як ваш мозок реагує і спричиняє цей небезпечний викид катехоламінів, які безпосередньо впливають на ваше серце. Важливо мати це на увазі.

Це може вас зацікавити ...
Безсоння збільшує ризик інсульту та серцевого нападу
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Безсоння збільшує ризик інсульту та серцевого нападу

Дослідження показали, що безсоння збільшує ризик інсульту та серцевого нападу. Дізнайтеся, як боротися з безсонням і залишатися здоровими!