Синдром розбитого серця: 3 ідеї для роздумів

13 Грудня, 2018
Синдром розбитого серця частіше трапляється у жінок після менопаузи. Часто такі жінки не курять, а їхні рівні холестерину, стресу і рівень цукру в нормі. Цей синдром викликаний інтенсивним емоційним впливом.

Синдром розбитого серця був вперше описаний у 1990 році.

До цього, багато з цих симптомів були не надто вивченими, поки нарешті не настав момент, коли стало зрозуміло, що це стан серця, пов’язаний з емоціями.

Він також відомий як кардіоміопатія такоцубо, і у 85% випадків це викликано емоційною подією чи випадком сильного стресу.

Реакція, через яку серце страждає, виникає через кілька хвилин або годин після впливу.

Що потрібно пам’ятати про цю хворобу серця – це те, що вона доволі поширена серед жінок, але не загрожує життю. Тим не менш, вона може призвести до кількох днів у реанімації.

Однак більшість пацієнтів, як правило, одужує.

Цю хворобу слід розглядати як “попереджувальний знак”, – відповідь, яку дає ваше серце, бо воно пов’язане з вашими емоціями та психологічним тиском вашого оточення і дає вам знати, що щось не гаразд.

У сьогоднішній статті ми хочемо поділитися трьома фактами, тож ви будете знати в глибині душі, що таке синдром розбитого серця насправді.

Синдром розбитого серця та інфаркт міокарда: подібності та відмінності 

Синдром розбитого серця або кардіоміопатія такоцубо з’являється різко та непередбачувано, без попередніх попереджувальних симптомів.

Симптоми зазвичай такі:

 • Сильний біль у грудях
 • Затруднене дихання (коротке дихання та задишка)
 • Більшість пацієнтів приходить до лікаря переконані, що вони мають серцевий напад.
 • Результати клінічних випробувань (біохімічні тести та ЕКГ), як правило, показують ті самі характеристики, як і при серцевому нападі.
біль у грудях

Коронарні артерії цих пацієнтів здорові та не мають жодних аномалій, проте це вже є однією з перших підказок, щоб диференціювати цей синдром від серцевого нападу.

Відкрийте для себе: 6 рідкісних наслідків тривоги

Важливо мати на увазі, що часто самі лікарі вважають, що важко зробити правильний клінічний діагноз, тому найбільш поширеною реакцією є відправлення пацієнта у відділення інтенсивної терапії для безперервного моніторингу.

Кардіологи, з іншого боку, кажуть, що остаточний спосіб діагностувати синдром розбитого серця – через рентгенівського зображення.

Це тому, що лівий шлуночок зазвичай має невелику аномалію через цей розлад.

Що таке насправді синдром розбитого серця?

Синдром розбитого серця – це кардіоміопатія, яку спричиняє стрес з причин, які не дуже добре відомі.

Вперше цей розлад був описаний в Японії, і він названий на честь типу риболовного обладнання: Тако-Цубо, яке має вигнуту форму та вузьку шийку.

Серце пацієнта, що страждає від цього розладу тимчасово має аналогічну форму.

Причиною цього явища в організмі може бути відповідь на такі причини:

 • Після емоційного удару, отримання поганих новин, сильного розчарування або дуже напруженої стресової ситуації ваше серце відчуває невеликі зміни в лівому шлуночку.
 • Ця зміна в будові серця відбувається через надмірне вивільнення катехоламінів, які схожі на адреналін, тільки у більших дозах, вони мають “токсичний” ефект на серце.
 • Ви страждаєте на прискорене серцебиття, біль у грудях, задишку, запаморочення, пітливість, підвищення артеріального тиску…
 • Усі ці біохімічні впливи змушують серцевий м’яз змінюватися, але зміни в лівому шлуночку мають тимчасовий характер.
 • Смертність є дуже низькою, всього п’ять відсотків. Люди, які страждають від більшої кількості ускладнень, часто мають інші додаткові захворювання.
 • Найбільш поширений сценарій, однак, полягає в тому, що ви проводите кілька днів у лікарні і повністю відновлюєтеся протягом декількох тижнів.

Ми рекомендуємо прочитати: Чим небезпечне стримування емоцій?

біль у грудях

Жінки та синдром розбитого серця

Як показують численні дослідження, що стосуються населення, статі та синдрому розбитого серця, цей стан є більш поширеним серед жінок у віці від 50 до 65 років.

Показники захворюваності у чоловіків рідко перевищують 10%. Ось чому так важливо мати на увазі:

 • За даними “Іспанського фонду серця”, жінки піддаються більш високому ризику синдрому розбитого серця, якщо вони у віці після менопаузи, не курять, мають нормальний рівень холестерину, стресу та цукру.
 • Найчастіше це жінки, які ведуть активний спосіб життя і раптом відчувають інтенсивний емоційний вплив: смерть члена сім’ї, діагноз важкої хвороби, емоційні проблеми, високий рівень стресу у сім’ї…
 • Лікарі нагадують нам про необхідність спробувати керувати цими складними ситуаціями, які життя підкидає нам, коли ми найменше очікуємо їх.
схід сонця

Хоча це здається ситуацією, у якій “легко сказати, та важко зробити”, важливо тримати свої емоції під наглядом, щоб ви не втратили контроль.

Дивіться також: Як негативні емоції шкодять організму

Ось як ваш мозок реагує і спричиняє цей небезпечний викид катехоламінів, які безпосередньо впливають на ваше серце. Важливо мати це на увазі.