Все, що потрібно знати про менструальну чашку

Чи знаєте ви, що таке менструальна чашка? Якщо ви досі не чули про цей чудовий винахід для жінок, дізнайтеся більше з нашої статті!
Все, що потрібно знати про менструальну чашку

Останнє оновлення: 09 січня, 2019

Попри те, що менструальна чашка досі не здобула популярності у Сполучених Штатах Америки, у багатьох країнах світу чимало жінок вже давно користуються цим чудовим гігієнічним засобом.

Сьогодні ми розповімо про новий та неймовірно корисний винахід для підтримання гігієни під час критичних днів, який є не лише зручним для жінок, але й безпечним для навколишнього середовища. У цій статті ви знайдете детальну інформацію про всі переваги та недоліки менструальних чашок.

Все, що потрібно знати про менструальну чашку

Менструальна чашка – це невеликий контейнер, що за своєю формою нагадує звичайну чашку. Її вставляють у вагіну під час критичних днів для того, щоб збирати кров’яні виділення. Менструальна чашка діє зовсім по-іншому, аніж тампони, адже вона не всотує кров, а збирає її до того моменту, коли настане час її спорожнити.

Цей чудовий винахід з’явився у продажу відносно недавно, проте насправді прототип сучасної менструальної чашки винайшли ще у 1876 році. 

На промисловому рівні виробництво цього гігієнічного засобу датується 1930 роком, проте через певні соціальні та культурні обставини вона не надходила у масовий продаж аж до 1960 року. Головною причиною відмови тодішніх жінок від цього засобу були їхні упередження, адже будь-які маніпуляції з вагінальними та зокрема місячними виділеннями вважали неприйнятними.

З 1987 року для виробництва менструальних чашок почали використовувати латекс. До того ж, було створено два різні розміри засобів, щоб підлаштуватися під анатомічні особливості кожної жінки.

Втім, нещодавно менструальні чашки почали виробляти з силікону, адже цей матеріал є менш алергенним, аніж латекс. Нині у продажу можна знайти засоби різних розмірів, кольорів, форм та марок. До того ж, залежно від характеристик цінові категорії менструальних чашок також є різними.

 • Щоб вставити чашку у вагінальний отвір, її потрібно максимально згорнути.
 • Всередині менструальна чашка випрямиться та повернеться у свою початкову форму. Оскільки засіб має форму чашки, кров’яні виділення збиратимуться всередині нього.
 • Розташовувати менструальну чашку потрібно нижче, ніж тампони. Іншими словами, засіб має знаходитися у нижній частині вагіни, а не в області шийки матки.
 • Витягати та випорожнювати менструальну чашку необхідно через кожні 8 годин. Робити це досить легко, тому ніщо не заважатиме вам вести звичний спосіб життя.

Ось кілька основних переваг менструальних чашок:

Вони дешеві та доступні

менструальна чашка

Попри те, що ціна менструальної чашки є вищою за інші засоби гігієни, за кілька місяців ця покупка повністю себе виправдає. Ба більше, однією менструальною чашкою можна користуватися впродовж десяти років, якщо правильно за нею доглядати.

Менструальна чашка є зручною у використанні

 • Користуватися цим засобом можна як вдень, так і вночі. Завдяки менструальній чашці ви назавжди забудете про дискомфорт та протікання.
 • Немає жодного значення, наскільки сильними є виділення чи наскільки активний спосіб життя ведете. Менструальна чашка не рухається всередині, а тому ви точно не забрудните білизну.
 • Однією з найголовніших переваг менструальної чашки є можливість її використання навіть при заняттях з високою інтенсивністю (наприклад, під час їзди на велосипеді або тренування у спортзалі).

Цей гігієнічний засіб є безпечним для довкілля

Лише подумайте, яку кількість прокладок та тампонів кожна жінка викидає у смітник під час місячних. З менструальною чашкою все інакше, адже її можна використовувати впродовж кількох років поспіль. Саме завдяки цій властивості менструальна чашка є ідеальним гігієнічним засобом для любителів природи та довкілля.

Оскільки однією й тією ж чашкою можна користуватися під час кожних місячних, ви не викидатимете щомісяця у смітник токсичні хімікати та нерозчинний пластик, які містяться в інших гігієнічних засобах.

Менструальна чашка є неймовірно практичною

менструальна чашка є практичною

Цей засіб дуже зручно використовувати, якщо ви ведете активний спосіб життя і багато рухаєтеся. Оскільки менструальна чашка є маленькою за розміром, її зручно носити у жіночій сумці. Спорожнювати чашку треба не частіше, аніж один раз на кілька годин, тому ви можете спокійно використовувати її під час робочого дня.

Цей гігієнічний засіб чудово підходить для подорожей

Головна проблема жінок, які змушені часто подорожувати – це неможливість знайти у продажу улюблену марку та модель тампонів або прокладок, якими вони звикли користуватися. Через це жінкам доводиться возити у своєму багажі велику кількість гігієнічних засобів, а це не завжди зручно.

Щодо менструальної чашки, вона є значно практичнішою у використанні, адже не займає багато місця.

Використовуйте менструальну чашку для боротьби з мікробами та інфекціями

менструальна чашка підходить для подорожей

Чимало жінок мають алергію на хімічні сполуки, що містяться у складі більшості тампонів та прокладок. Оскільки менструальні чашки виготовляють із силікону, вони перешкоджають розповсюдженню інфекцій та накопиченню мікробів. Ба більше, вони є абсолютно безпечними та не викликають алергічну реакцію.

На жаль, менструальні чашки також мають деякі недоліки, а саме:

 • Їх незручно випорожнювати та мити у громадському місці.
 • Якщо ви щойно почали користуватися цим засобом, спочатку у вас можуть виникнути труднощі з правильним розміщенням менструальної чашки у вагіні.
 • У разі, якщо ви не помиєте і не продезінфікуєте засіб одразу після використання, він може здаватися брудним.
 • Якщо ви помилилися з розміром при покупці, менструальна чашка може випасти, а її вміст розлитися.

Менструальна чашка: табу, упередження та деталі, які варто знати

Звісно, жінці, яка звикла користуватися тампонами або прокладками під час місячних, цей революційний винахід може спершу видатися дивним та протиприродним.

Можливо, саме тому цей безпечний та зручний засіб досі не здобув очікуваної популярності у багатьох країнах світу.

Попри те, що менструальні чашки було створено жінками й для жінок, чималий відсоток жіночої половини людства досі не готовий до цього винаходу.

Самі винахідники менструальної чашки пояснюють це дуже просто – жінки не володіють повною інформацією про власні геніталії та їхню будову. Для того, щоб підібрати ефективний засіб для підтримання гігієни під час критичних днів, необхідно вміти не лише піклуватися про власне тіло, але й розумітися на особливостях будови репродуктивної системи жінки.

Менструальна кров відлякує багатьох жінок, саме тому вони уникають прямого контакту з нею й обирають тампони та прокладки замість менструальної чашки. Саме цей фактор є найсуттєвішим недоліком менструальних чашок.

“Забути про те, що у вас критичні дні” не завжди є найкращою стратегією

 • Вам буде простіше перейти на менструальну чашку, якщо ви звикли користуватися тампонами, а не прокладками, адже ці засоби мають дуже схожий принцип дії.
 • Різниця полягає у тому, що за умови використання менструальної чашки вам доведеться контактувати з виділеннями. До того ж, тоді як тампон можна просто викинути у смітник, менструальну чашку необхідно ретельно мити перед кожним використанням.

Найчастіше жінки, які користуються цим гігієнічним засобом, скаржаться на протікання. Насправді кров може виливатися тільки у тому випадку, якщо ви неправильно підібрали розмір чашки.

Зверніть увагу, що нині у продажу існує величезна кількість різних розмірів менструальних чашок відповідно до кількості виділень, віку жінки та інших особливостей (зокрема, потрібно враховувати навіть те, народжували ви дитину природним шляхом чи за допомогою кесаревого розтину).

Якщо ви користуєтеся прокладками під час місячних, вам може бути важко вирахувати кількість виділень. З менструальною чашкою це зробити простіше, адже ви будете чітко бачити, скільки саме крові виділяється з організму та потрапляє у контейнер. До того ж, менструальна чашка не викликає жодних подразнень та мікротравм, як тампони.

Гінекологи рекомендують випорожнювати засіб через кожні кілька годин, навіть якщо він не наповнюється по вінця. Що більше виділень назбирується у менструальній чашці, то важче її обережно витягнути та вимити.

Якщо ви перебуваєте вдома у цей час, очистити засіб значно простіше. Втім, якщо вам доводиться активно рухатися та працювати у звичному режимі під час менструації, випорожнювати його у громадському місці не дуже зручно.

 • Витягнувши менструальну чашку та виливши всі накопичені у ній виділення, не забудьте ретельно помити засіб.
 • За можливості чашку не лише миють, але й стерилізують кип’ятком. Також її можна обробляти за допомогою спеціальних засобів для дезінфекції.
 • Ви можете промити менструальну чашку за допомогою ефірної олії чайного дерева, адже вона чудово дезінфікує та знищує мікроби.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.