Як дізнатися, використовує партнер вас чи щиро кохає?

Травень 24, 2018
Якщо ви почали замислюватися, чи справжніми є почуття вашої другої половинки, чи вас використовує партнер заради власної вигоди, необхідно розібратися у ситуації, допоки стосунки не вичерпали себе повністю.

Як дізнатися, чи партнер використовує вас, чи безмежно кохає? Іноді те, що ми вважаємо коханням, насправді важко назвати щирими почуттями. Стосунки, які побудовані на маніпуляції, з часом набувають токсичного характеру.

Людина, яка вірить у те, що сила почуттів та міцність стосунків залежать виключно від її партнера, ніколи не зможе стати по-справжньому щасливою. Вона маніпулюватиме другою половинкою та намагатиметься її використовувати виключно для задоволення власних потреб. Для прикладу, така токсична людина постійно маніпулюватиме партнером для того, щоб він завжди був поруч та виконував усі її забаганки.

Межа, яка відділяє щирі почуття від маніпуляції іноді може бути неймовірно тонкою. Ви повинні усвідомлювати, що маніпулятивній поведінці не місце в міцних, здорових стосунках.

Як дізнатися, використовує партнер вас чи справді кохає?

партнер використовує маніпуляцію

Як ми вже згадували раніше, дуже часто люди використовують щирі почуття своїх партнерів з корисливою метою. Маніпулюючи, супутник може використовувати вас для задоволення власних потреб та бажань, адже деякі люди щиро вірять, що саме для цього і потрібні стосунки двох людей.

Зазвичай така поведінка свідчить про сильну емоційну залежність одного з партнерів. Партнер може змусити вас повірити, що ваше щастя залежить винятково від постійного перебування поруч з ним. У результаті ви почнете виконувати всі його забаганки та вдовольняти всі вимоги партнера, щоб ваша пара була щасливою.

Для прикладу, чимало токсичних людей вважають, що партнери у стосунках – це одне ціле, і вони повинні все робити разом. Якщо ви спробуєте проявити незалежність та попросити трохи свободи, це може страшенно розсердити вашу другу половинку.

Постійні сварки, пригадування минулих помилок, сльози, надмірна драматизація будь-яких ситуацій, а також використання таких токсичних фраз, як: “Ти мене більше не кохаєш!” – усе це є ознаками маніпулятивної поведінки.

Які фактори можуть перетворити людину на жорстокого маніпулятора? Насправді їх чимало: нещасне дитинство, погані рольові моделі поведінки у сім’ї, нав’язані помилкові уявлення про щирі почуття та кохання або навіть страх залишитися без пари до кінця життя.

Читайте також: 4 корисні звички щасливих людей

Що ж робити, якщо вас використовує партнер? Відповідь на це запитання є однозначною. Якщо ви зрозуміли, що партнер маніпулює вами заради задоволення власних бажань, неодмінно починайте реагувати на проблему та шукати шляхів для її вирішення.

Якщо вам не вдається відверто поговорити з другою половинкою, зверніться до сімейного психолога. Спеціаліст проведе бесіду з вашим партнером та допоможе йому повернутися у часі до тих подій, які й спровокували маніпулятивну поведінку. За допомогою психолога ви зможете разом пережити труднощі та зробити стосунки щирими, відкритими та міцними.

Партнер мене не кохає, а тільки завдає мені болю

якщо партнер завдає болю

Якщо ви досі не можете зрозуміти, чи є почуття вашого супутника щирими, чи партнер використовує вас з корисливою метою, проаналізуйте детально всі нещодавні події та поведінку свого супутника, щоб знайти докази його маніпулятивного ставлення.

На жаль, чимало людей не вміють любити або проявляють свої почуття дуже дивним чином. Вони завдають шкоди партнерові, самі того не розуміючи. Ці люди використовують своїх партнерів винятково як іграшки або неживі предмети, з якими можна робити все, що завгодно.

Людина може погано ставитися до свого партнера, щоб відчувати силу та владу над им. Таким людям подобається маніпулювати та керувати діями своєї другої половинки, і вони відчувають справжню насолоду від того, що хтось від них залежить. Насправді ця поведінка сильно підриває самооцінку людини та змушує її почуватися неповноцінною.

Читайте також: Образи та знущання у стосунках підлітків

Якщо партнер вас постійно ображає (незалежно від того, є це насильство фізичним чи психологічним), закінчувати ці стосунки необхідно одразу, адже це не кохання. Не варто тішити себе примарними надіями, що вам вдасться змінити партнера. Людина, що ображає свою другу половинку, просто не вміє кохати по-справжньому.

Саме тому через незнання та невміння підтримувати здорові стосунки партнер може завдати вам болю та сильної шкоди.

Якщо це вже відбувається з вами, спробуйте завершити стосунки якомога швидше та попросити про допомогу спеціаліста. Не варто боятися та затягувати з вирішенням проблеми. Повірте, якщо ви звернетеся за допомогою, то неодмінно знайдуться люди, готові зарадити вашій проблемі не тільки словом, але й ділом.

Стосунки без кохання

токсичні стосунки без кохання

Навіть той факт, що ви почали замислюватися над тим, чи використовує партнер вас заради власної вигоди, чи щиро кохає, повинен вас насторожити. Якби у ваших стосунках все було гаразд, такі думки не повинні були б навіть з’являтися у вашій голові.

Якими є ваші стосунки і чому вони такими стали? Поруч з вами людина, якій ви потрібні тільки сьогодні, а завтра вона вас покине без жодних пояснень? Ваш партнер може одного дня присягати на вічне кохання, а вже наступного ранку сильно вас побити?

Зверніть увагу, що вас має насторожувати не тільки те, наскільки щирими є почуття вашого партнера. Вам треба також проаналізувати своє місце та роль у таких токсичних та маніпулятивних стосунках.

Читайте також: Ключ до здорових романтичних стосунків

Якщо ви вирішуєте продовжувати стосунки, щирість яких викликає сумніви, ви маєте взяти на себе повну відповідальність за власні дії. Не забувайте, що ви – рівноправний член стосунків, тож вам під силу розірвати зв’язок з партнером, який вами маніпулює.

У тому випадку, якщо стосунки не приносять щастя та радості, немає жодного сенсу запитувати себе, кохає вас партнер чи ні. Інтуїція та серце самі підкажуть вам правильне рішення, тож послухайтеся власних відчуттів та зробіть перший крок до власного щастя.

  • Plutchik, R. (1980). A general psychoevolutionary theory of emotion. In R. Plutchik & H. Kellerman (Eds.), Emotion: Theory, research, and experience: Vol. 1. Theories of emotion(pp. 3–33). New York: Academic.
  • Roberts, Robert. (2003). Emotions: An Essay in Aid of Moral Psychology. Cambridge: Cambridge University Press.