Як пережити втрату близької людини

6 Січня, 2019
На жаль, біль і втрата є невід'ємною частиною життя. Вірите ви в це чи ні, однак існує багато способів пережити такий травматичний досвід і подолати біль та страждання, не вдаючись до шкідливої для здоров'я поведінки.

На жаль, біль і втрата є невід’ємною частиною життя, з якою вам доведеться стикатися багато разів і в різних ситуаціях. Саме тому потрібно навчитися справлятися зі своїм болем та пережити втрату, адже це основа щастя.

Є безліч стратегій, які можуть допомогти пережити важкі часи. Якщо ви уважно прочитаєте цю статтю, то знайдете саме той метод, який підходить вашій особистості та дасть змогу справитися зі своїми почуттями.

А втім, навіть якщо ви використовуєте кілька з цих технік, може виявитися, що справитися з втратою та іншими проблемами не так уже й просто.

Важливо розуміти, як правильно застосовувати стратегії, указані в нашій статті, щоб краще подолати біль. Не варто очікувати, що він мине через кілька хвилин чи навіть днів.

Це процес, який потребує часу, тому потрібно навчитися боротися зі своїми переживаннями поступово.

Як найчастіше проявляється біль і переживання через втрату

депресія

Коли хтось близький покидає нас, у голові починають роїтися лише негативні думки, які ніяк не хочуть її покидати. Порожнеча, яке заполонює серце, і відчуття трагедії, що йде за нею, можуть мати різні наслідки на кожну людину.

Ось перелік найчастіших:

 • депресія
 • соціальна ізоляція
 • порушення сну
 • погана концентрація
 • низька продуктивність на роботі чи в навчальному закладі
 • втрата зацікавлення до того, що раніше подобалося

У кожного свої способи справлятися із сумом і втратою.

Пам’ятайте, що дуже важливо, який метод ви оберете, адже він може мати довгостроковий вплив і на ваше здоров’я, і на щастя.

Нижче читайте про кілька способів, які допоможуть краще справлятися з болем.

Дивіться також статтю про 4 відмінності між сумом і депресією

Зближуйтеся з іншими людьми

Подолати втрату та біль буде простіше, якщо ви відкриєте своє серце для інших людей, а не будете замикатися в собі, ховаючи власні почуття.

Так ви зможете дізнатися погляд іншої людини на свою ситуацію й усвідомити, що маєте коло близьких, готових підтримати. Без сумніву, люди навколо вас вже переживали схожі ситуації та розуміють, як ви почуваєтеся.

Вони можуть мати цінний досвід, яким поділяться з вами.

Уникайте медикаментів і наркотиків, які впливають на розум

заняття спортом допомагає пережити втрату

Снодійні як засіб для боротьби з втратою – це не найкраще рішення, яке часто спричиняє додаткові ускладнення.

Коли ви напиваєтеся пива до повного безпам’ятства чи вживаєте наркотики, щоб утекти від реальності, то лише продовжуєте саморуйнування, адже це не допоможе вам пережити важкі часи.

Потрібно знайти найздоровіший спосіб керувати своїми почуттями. В іншому разі, пережити наступну болісну ситуацію буде дуже складно.

Спробуйте домашні засоби

Є багато засобів на основі трав, які допоможуть віднайти спокій, навіть якщо ви дуже засмучені. Крім того, вони значно кращі ніж антидепресанти.

Ось невеликий список деяких із них:

 • ромашковий чай
 • корінь валеріани
 • пасифлора
 • лаванда

Їх можна використовувати кількома способами: від аромотерапії чи чаїв до нанесення ефірних олій на подушку.

Займайтеся медитацією

Коли ви переживаєте трагедію чи долаєте біль і втрату, це може змусити вас замкнутися в собі, що зазвичай шкідливо для здоров’я та негативно впливає на продуктивність. Саме в такому випадку стане в пригоді медитація.

Мова не про те, щоб забути про решту світу. Ви просто маєте визначити справжні почуття всередині себе.

Медитувати може бути складно, коли біль і горе заполонили розум. Навіть якщо це ваш випадок, потрібно просто докласти трохи більше зусиль.

Знайдіть спосіб виразити себе через творчість

Коли ви засмучені чи пригнічені через те, що сталося, це може змусити вас вибухнути. Тому дуже корисно знайти  можливість керувати цією енергією завдяки творчості, адже так ви захистите стосунки з іншими людьми від негативу.

На додачу до цього, почуття гіркоти не буде накопичуватися, щоб пізніше вилитися через край. Виражайте своє “я” немислимими раніше способами через творчість.

Подорожуйте

Дехто думає, що подорожі можна назвати радше способом “утекти”, ніж справитися з втратою та болем. Однак зміна декорацій часто допомагає перейти до етапу одужання й повернути своє життя в звичне річище.

Подорожі мають дивовижну здатність надихати людину та нагадувати їй, що в житті є багато хороших речей, заради яких варто прокидатися вранці, навіть якщо раніше вже трапилося багато невдач. Це дуже важливо, коли ви переживаєте горе.

Неодмінно прочитайте цю статтю: 7 переваг, щоб бути самотніми та щасливими

Шануйте те, що ви втратили

Свічки

Якщо так трапилося, що ви назавжди попрощалися з близькою людиною, це не означає, що пам’ять про неї має зникнути. Важливо знайти власний та особливий спосіб віддавати їй шану.

Це може бути будь-що:

 • невелика церемонія;
 • маленький куточок, присвячений цій людині, у квартирі;
 • щоденний ритуал, який ви запровадите у своє життя.

Завдяки цьому ви зможете відчувати зв’язок із цією людиною, а також отримаєте спосіб поступово попрощатися з нею.

Незабаром ви зможете піднятися над болем і сумом через втрату, щоб перейти до іншого розділу свого життя, зберігаючи світлу пам’ять про того, кого любили.