Як використати старі шини

Старі шини можуть стати в пригоді для створення різних декоративних штук для будинку. Ви хочете спробувати? Відкрийте для себе 8 цікавих ідей для використання старих шин.
Як використати старі шини

Останнє оновлення: 18 травня, 2019

Старі шини – це предмети, які мають великий потенціал. Усе залежить від вашої винахідливості та вміння уявити, чим вони можуть стати.

Шини виготовлені з міцного матеріалу (еластичного полімеру), більш відомого як “каучук”. Тому, хоч вони можуть бути зношені та більше непридатні до використання для автомобілів, старі шини можуть бути корисними для інших цілей.

Гума – це матеріал, який може бути натуральним або синтетичним. Натуральною є та, яку видобувають з дерев гевеї в Південній Америці або з латексу рослин. Синтетичний каучук роблять з нафти.

Завдяки своїй еластичності та герметичності це дуже поширений елемент у промисловості. Фактично, визнавши її універсальність та довговічність, люди почали її переробляти й використовувати як сировину для багатьох інших речей.

Чи можна її використовувати для дому? Звісно, можна! Власне, вона має більше ніж одне застосування. З метою зменшення забруднення є сотні ідей, які дають змогу її повторно використати вдома.

Найкращі ідеї, як використати старі шини

Насправді є безліч способів перероблення старих шин. Найпоширеніший спосіб – розтерти її, розрізати та розірвати шматки, щоб зробити:

  • шосе
  • килимки
  • синтетичну траву
  • ігрові майданчики
  • бігові доріжки
  • захисні подушки для човнів

Однак, враховуючи той факт, що у багатьох людей вже є старі шини, є ще одна серія ідей, які можна було б спробувати, навіть не розриваючи й не розрізаючи шини. Готові спробувати? Виведіть свою творчість на новий рівень!

1. Гойдалка

як використати старі шини
Ви хочете зробити щось веселе вдома, не витрачаючи занадто багато грошей? Цікава ідея полягає у перетворенні старих шин у дитячі гойдалки.

Придбайте мотузку будь-якого кольору і пофарбуйте шини. Потім прикріпіть їх до міцного дерева на задньому дворі, щоб конструкція була досить стійкою і безпечною. Як додатковий засіб, ми рекомендуємо вкрити їх тканиною, щоб, коли ви сидите на шині, вона не торкалася шкіри.

2. Пісочниця

Для дітей, які занадто малі для гойдалок, ви можете реалізувати іншу творчу ідею, щоб вони могли гратися. Що ви думаєте про пісочницю?

Цю пісочницю дуже легко зробити. Все, що вам потрібно, – це вимити, висушити й пофарбувати старі шини. Потім наповніть їх піском і поставте його в тінь. Безумовно, ця пісочниця стане улюбленим місцем вашої дитини.

3. Горщики

горщики зі старих шин
З огляду на їхні форми та розміри, старі шини – чудові предмети для прикраси садів. Насамперед, тому що вони дуже міцні, вода їм не шкодить, і вони ідеально підходять для вирощування різних видів рослин.

Візьміть фарбу улюбленого кольору та розфарбуйте свої нові горщики. Якщо хочете, залиште їх оригінального кольору та висадіть рослини всередині.

4. Рамка для дзеркала

Стара автомобільна шина не є найкращим варіантом для дзеркала. Проте тонкі велосипедні шини можуть бути легко використані для цього.

Просто вимийте і висушіть шину. Потім ви можете використати шар прозорого лаку, щоб чорнота шини засяяла.

Ви також можете розпилити золоту чи бронзову фарбу або фарбу будь-якого іншого кольору. Потім треба знайти дзеркало, яке увійде в неї, прикріпити його, і готово.

Щоб добре прикріпити, можна додати нанести крапками промисловий клей на внутрішній бік шини.

5. Ліжко для хатніх тварин

що зробити зі старих шин
Можна не витрачати багато грошей на велике ліжко для вашого улюбленця. Старі шини пропонують ідеальну форму для приємного і красивого ліжка. Щоб зробити його, вам лише треба заповнити середину шини подушками. Прикрасьте його, як хочете.

6. Смітник

Поєднавши разом різні старі шини можна зробити хороший сміттєвий бак. Його зовнішній вигляд може відрізнятися залежно від вашого рівня креативності.

Необхідно поставити три шини одна на одну, щоб утворився глибокий контейнер. Потім, щоб полегшити вилучення сміття, покладіть усередину сміттєвий мішок.

7. Журнальний столик надворі

столик з шин
Ця прикраса зі старих шин дуже стильна. Звісно, багато людей використовують цей матеріал, щоб зробити гарні меблі та столи для свого саду або тераси.

Покладіть одну шину поверх іншої та пофарбуйте їх так, як вам потрібно. Потім покладіть поверх стільницю (з пластику, дерева або будь-якого іншого матеріалу, який ви хочете), щоб завершити ваш стіл.

8. Дивани надворі

Щоб насолодитися сімейними зустрічами в саду або на відкритому повітрі, ви можете зробити зручні канапки зі старих шин.

Об’єднайте кілька штук, залежно від кількості диванів, які ви хочете зробити. Як правило, для кожного буде достатньо двох. Пофарбуйте їх і заповніть подушками.

Як ви вже помітили, старі шини – не сміття. Є багато способів перетворення їх на корисні та декоративні об’єкти. Спонукайте натхнення, щоб зробити свої власні творіння!  • Price W., Edgar D. Smith. (2006). Waste tire recycling: environmental benefits and commercial challenges. International Journal of Environmental Technology and Management.
  • Wojtowicz M.A., Serio M.A. (1996). Pyrolysis of scrap tires: Can it be profitable?. Chemtech.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.