Як змусити себе рухатися вперед, коли ми почуваємося нещасними

Навіть коли здається, що уже нічого не приносить нам втіхи, не можна здаватися. Потрібно рухатись вперед і приноситиу своє життя хоча б маленькі зміни.
Як змусити себе рухатися вперед, коли ми почуваємося нещасними

Останнє оновлення: 06 січня, 2019

Бувають моменти, коли все стає безбарвним і нецікавим. Світ втрачає свій блиск, пісні уже не захоплюють своїми мелодіями, оточення не дарує нам радості. Навіть в такі моменти потрібно рухатись вперед.

Звісно, у такі критичні моменти нелегко себе переконувати, що наше життя має сенс і потрібно йти далі. Проте хочемо запевнити, що для руху вперед є одна дуже вагома причина, і цією причиною є ви самі.

Якщо ми не дбаємо про свої емоційні потреби, дозволяємо іншим обмежувати нас у чомусь, контролювати наше життя і постійно живитися нашою енергією, тоді світ перевертається з ніг на голову.

Зазвичай поруч є близькі чи друзі, які намагаються підбадьорити нас і запевняють, що “час гоїть всі рани”, але якщо ми не візьмемо віжки власного життя у свої руки, то навіть така підтримка і доброзичливе попліскування по спині не принесе нам користі.

Попри те, що на нашому шляху буває багато ситуацій, коли ніщо не приносить радості, але нам у жодному разі не треба допустити, щоб такі погані моменти переросли у суцільно погане життя. Потрібно рухатись вперед.

Тож хочемо поділитися з вами деякими порадами, які можуть стати у пригоді в таких випадках.

Стратегії подолання труднощів, коли ми до всього втрачаємо інтерес

У критичних випадках, наприклад, якщо ви почуваєтеся засмученими впродовж трьох чи більше місяців, якщо страждаєте від безсоння, втратили апетит і відчуваєте затяжну апатію, рекомендуємо звернутися до спеціаліста.

Такі симптоми можуть свідчити про депресію, тому слід неодмінно пройти відповідне обстеження і отримати кваліфіковану допомогу професіонала.

Коли ви переконаєтесь, що нема серйозний психологічних проблем, варто самостійно проаналізувати нижче описані аспекти свого життя і спробувати щоденно дотримуватися наданих порад.

emotsiynyi-intelekt-derevo

З повагою ставтеся до свого внутрішнього ритму, не потрібно поспішати

Якщо на серці шкребуть миші, тоді ви не можете і не повинні удавати, що все добре. Яка користь з усмішки і фальшивої маски, якщо насправді ви відчуваєте смуток та апатію?

 • Не симулюйте почуття, інакше це може лише посилити страждання.
 • Ми всі маємо право на свої моменти печалі. Хоча це і звучить парадоксально, але негативні емоції приносять користь, оскільки вони допомагають нам побачити, що “щось потрібно змінити” і краще адаптуватися до навколишнього середовища.

З повагою ставтеся до цього сповільненого ритму, якого на цьому етапі вимагає ваше тіло та розум. Кожному періодично потрібен час для інтроспекції, щоб поставити собі питання і зрозуміти, що ж насправді відбувається у нас на душі.

Залиште позаду те, що відчуваєте, і збагніть, що вам потрібно

У багатьох людей, які перебувають у стані смутку, за цим періодом іде розчарування, згодом є бажання лише спати, а вже потім виникає потреба поговорити з кимось.

Усвідомивши всі свої емоційні каруселі, зробіть такий крок: відкиньте почуття вбік і з’ясуйте, що вам насправді потрібно:

 • потрібно відновитися і знов почуватися добре;
 • потрібно провести якийсь час наодинці;
 • потрібно знайти нові мрії;
 • потрібно почати все спочатку;
 • хочу почувати себе корисною/им;
 • хочу подарувати собі необхідну мені любов.
  дівчина в зеленому жакеті

Не буйтесь рухатись вперед

У таких ситуаціях не буває чуда, і ніхто не стає щасливим за одну мить чи за день. Поступово змінюючи свою свідомість і привносячи у своє життя маленькі зміни, ми впевнено намагаємось рухатись вперед до свого добробуту.

 • Сьогодні я піду на довгу прогулянку і намагатимуся нею сповна насолодитися.
 • Сьогодні я намагатимуся контролювати свої негативні думки.
 • Сьогодні я проведу час із друзями і буду говорити про плани на майбутнє.
 • Сьогодні я зосереджу увагу на собі, проведу якийсь час саме так, як цього бажаю, і знайду свої миті радості.
 • Сьогодні розпочну втілювати якусь довгострокову справу, наприклад, запишусь на курси чи візьмуся за планування поїздки.

Такі малі зміни привносять у наше буденне життя важливі емоційні зрушення, які поступово відновлюють наш добробут.

Для відчуття щастя часом потрібно чимось поступатися

Буває, для того, щоб бути щасливими, нам доводиться щось пожертвувати, це можуть бути навіть стосунки. Звісно, це дуже нелегко і потребує неабиякої відваги.

Також рекомендуємо цю статтю: Я встановлюю дистанцію, тому що люблю себе

Нам всім слід навчитися слухати себе, розуміти свої потреби і свідомість. Якщо усвідомивши, що наше оточення віддаляє нас від власної сутності, ми нічого не змінюємо, то позбавляємо себе частинки щастя.

 • Поступатися чимось — це навчитися закривати певні кола свого оточення і завершувати якісь етапи свого життя. Це вміння визнавати, що щось втрачає для нас свою важливість, уже не збагачує, не надихає, а лише засмучує.
 • Нам також слід пам’ятати, що не варто звинувачувати у своєму нещасті інших. Часом нашою перешкодою є власні страхи та невпевненість.

Навчіться визначати джерела внутрішнього саботажу, докладайте зусиль, щоб подолати їх, і ви переконаєтеся, що результат буде того вартий. • Townend, E., Tinson, D., Kwan, J., & Sharpe, M. (2010). ‘Feeling sad and useless’: an investigation into personal acceptance of disability and its association with depression following stroke. Clinical Rehabilitation, 24(6), 555-564.
 • Bunkers, S. S. (2010). The lived experience of feeling sad. Nursing science quarterly, 23(3), 231-239.
 • Lucassen, P., Reeve, J., Postma, S., Hartman, T. O., van Ravesteijn, H., Linssen, M., … & Gerritsen, D. (2018). Feeling blue, sad, or depressed: how to manage these patients. British Journal of General Practice, 68(672), 330-331.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.