Не варто всім догоджати, смаки різняться

Бажання догоджати іншим людям є цілковито нормальним, проте не варто нехтувати власними потребами, щоб підлаштуватися під когось.

Останнє оновлення: 30 грудня, 2018

Однією з найпоширеніших причин зайвих хвилювань та страждань є наше непоясненне бажання догоджати та подобатися всім навколо.

Звісно, ви можете сказати, що це твердження ніяк вас не стосується, і ви ніколи не підлаштовуєтеся під смаки та бажання інших людей лише для того, щоб не бути “білою вороною”.

Утім, скоріш за все, ви лукавите, адже така ситуація знайома нам усім без винятку. На якомусь етапі життя нам усім доводиться переступати через себе і більшою чи меншою мірою забувати про свої бажання.

Люди є частиною суспільства, а ще вони надзвичайно залежать від емоцій. Саме тому люди запрограмовані на те, щоб жити у гармонії з іншими та налаштовуватися на їхню хвилю. Для цього часто доводиться поводитись запопадливо, догоджати іншим і навіть казати “так”, коли відверто хочеться відповісти протилежне.

Головним поштовхом до такої брехні є наше непереборне бажання підвищити власну емоційну витримку та вміння жити у гармонії з собою та іншими. Нам хочеться подобатися всім довкола та мати приязний вигляд, проте заради цього не варто забувати і про власні потреби. Інакше ви можете з легкістю потрапити у пастку та стати чиїмось незмінним рабом.

Сьогодні ми навчимо вас, як правильно відмовляти нахабним людям.

Відчайдушна потреба людини всім догоджати та подобатися

Усі без винятку люди відчувають потребу подобатись іншим, і якщо ви з цим не погоджуєтесь, ви помиляєтесь. Вміння подобатись дозволяє нам відточувати власні навички зваблення. Завдяки цьому ми можемо привабити партнера, який нам до вподоби.

Якщо ви подобаєтесь оточенню, ви почуватиметесь впевненіше під час співбесіди, а отже, зможете подбати про своє майбутнє та досягти бажаного успіху.

Більше того, ви й самі шукатимете друзів, які схожі на вас за своєю вдачею. Ви не можете не погодитись, що для підтримання гармонійних стосунків з друзями та родиною часом вам доводиться поступатися своїми інтересами.

Утім, це не означає, що вам слід постійно нехтувати власними принципами. Кожній людині потрібно вміти йти на розумний компроміс для комфортного співіснування з іншими. Якщо ж ми будемо діяти лише в межах власних інтересів, встановлюючи певні обмеження та рамки для своїх близьких, то  не зможемо бути гідними членами суспільства.

Цієї миті вам, мабуть, спало на думку запитання: “Звідки ж мені знати, де саме межа? Де та грань між моїми власними потребами та вимогами суспільства до мене?”

У цій статті ми допоможемо вам знайти відповіді на ці запитання.

Цей інтимний процес вивчення самих себе…

Кожен із нас має власну сутність, і вона є дечим більшим, ніж багаж попереднього життєвого досвіду. Наша сутність – це наші цінності, емоції, самооцінка та схильність до самоаналізу.

  • Подорож, під час якої ви залишаєтесь наодинці з собою та пізнаєте власну сутність, триває ціле життя.
  • Коли ми дорослішаємо, ми дедалі гостріше починаємо відчувати потребу всім догоджати. Ви приходите у цей світ вже як член суспільства, перед яким відкривається довгий життєвий шлях, а отже, вам потрібно триматися серед інших собі подібних.
  • Саме через це молоді люди часто розриваються між своєю сутністю і власними почуттями та вимогами інших до себе.
  • Суспільство вимагає від вас завжди бути привабливими, діяти бездоганно та почуватись незалежно. Під час такого єднання з рештою суспільства часто власна сутність та неповторність людини губляться.

Кожному з нас доведеться пройти крізь усі ці життєві етапи перш, ніж ми віднайдемо гармонію з самими собою і нам сподобається бути особливими й неповторними. Не бійтеся стати “білою вороною”!

Подорож у пошуках себе

Попри загально прийняту думку, бути собою непросто, адже усі навколо – ваше оточення, родина, суспільство та навіть колеги по роботі – висувають певні вимоги.

  • Ви повинні бути хорошими дітьми для своїх батьків, люблячими партнерами для своїх коханих та ефективними працівниками для своїх шефів.
  • Навіть якщо настає момент, коли вам хочеться поекспериментувати зі своєю поведінкою та сутністю, очікування та шантаж від оточення змушують вас піти проти власних переконань і цінностей.
  • Якщо ви вирушили у подорож у пошуках себе, вам доведеться перебороти чимало перешкод, байдуже, подобається вам така перспектива чи ні. Втім, не варто думати, що ставши на шлях самоаналізу, ви зробили помилку.

Не у всіх настільки “хороший смак”, щоб вас вподобати

Кінця світу точно не буде, якщо ви почуєте слова: “Ні, ти мені не подобаєшся”. Власне, такі жорстокі слова відкривають перед людиною чимало нових можливостей.

  • Якщо кожного дня ви ведете боротьбу за те, щоб подобатись всім навколо, ви звертаєте зі шляху до пізнання своєї сутності, самооцінки та внутрішньої гармонії.
  • Якщо комусь не вистачає “хороший смаку”, щоб оцінити ваш характер, шалене почуття гумору, вміння веселитися, здоровий сарказм та жагу до життя, не варто через це побиватися.

На кожну людину, яка відвернеться від вас із невдоволеним виразом обличчя, знайдуться десятки інших, які належно оцінять вашу життєрадісність та неповторність. Тож не варто зволікати – навчіться насолоджуватися кожним днем і завжди залишайтесь собою.

Це може вас зацікавити ...
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Вправи для розвитку емоційної рівноваги

У цій статті ми зібрали найефективніші вправи для розвитку емоційної рівноваги, які допоможуть відновити баланс та усунути ознаки надмірної нервозності.