Як зробити заняття з йоги максимально ефективними?

Заняття з йоги можуть стати справжнім порятунком для психічного та фізичного здоров'я. Вони чудово розслабляють розум і тонізують тіло. Проте будь-який сеанс йоги можна зробити ще ефективнішим, якщо робити все правильно. Дізнайтеся більше в нашій статті.
Як зробити заняття з йоги максимально ефективними?

Останнє оновлення: 25 квітня, 2019

Щоб отримати максимум від заняття з йоги, важливо зробити цю практику невіддільною частиною свого життя й присвячувати їй достатньо часу.

Йога – це древня традиція, яка походить з Індії. Її ціль полягає в пошуку балансу та щастя. Для цього людина виконує послідовність певних асан (позицій тіла), які розслабляють її, дозволяючи віднайти зв’язок із собою. Крім того, йога завжди доповнюється дихальними та медитативними практиками.

Але як найкраще займатися йогою? У яку пору дня і скільки?

У цій статті ми запрошуємо вас зануритися глибше в секрети йоги та навчитися отримувати від неї максимум користі. Неважливо, як ви займаєтеся – індивідуально чи в групі – ці поради стануть вам у нагоді. Відкрийте для себе йогу, яка стала улюбленою практикою багатьох людей, що хочуть розвиватися і фізично, і духовно.

Скільки має тривати заняття з йоги?

просте заняття з йоги

Немає суворих правил щодо тривалості заняття з йоги. Прогрес і розвиток у цій сфері дуже індивідуальні. Оскільки ціль йоги полягає в пошуку балансу між розумом, тілом і душею, дуже складно встановлювати якісь обмеження.

Зазвичай, йога – це довгий шлях, який може перетворитися на стиль життя.

Саме тому важливо працювати у власному темпі й поважати можливості свого тіла та розуму. В ідеалі варто займатися йогою кілька разів на тиждень. Багато людей обирають 20-30 хвилинні сесії тричі на тиждень. Утім усе залежить від індивідуальних чинників, таких як робочі зобов’язання, сімейні справи тощо.

Неодмінно прочитайте цю статтю: Йога для початківців: 5 основних поз йоги

Коли найкраще займатися йогою?

Багато людей займаються йогою вранці, перш ніж приступити до виконання щоденних справ та обов’язків. Вона заряджає мозок і тіло за допомогою розслаблення, медитації й різних асан.

Хоча ранкові заняття йогою можуть потребувати певних жертв, адже це означає, що вам доведеться раніше прокидатися. Це вартує зусиль, адже ви отримаєте море енергії.

Дехто також присвячує вечір кільком хвилинам йоги. Вечірнє заняття дає змогу заспокоїти розум і тіло після складного дня й віднайти гармонію. Крім того, завдяки йозі багатьом людям вдалося подолати безсоння, стрес і тривогу.

Заняття з йоги в будь-який час

ефективне заняття з йоги

Одна з ключових переваг розслабляючих і медитативних практик, які включає йога, – можливість на якийсь час вимкнути розум і забути про свої проблеми. Якщо робити так регулярно, спокійні, умиротворені та врівноважені думки стануть звичкою. Вам буде простіше справлятися з негараздами й рівень стресу знизиться.

Це надзвичайно важливо, адже через перевантаженість продуктивність людини може значно погіршитися.

Йога допомагає припинити внутрішні діалоги, на які ми витрачаємо чимало енергії. Це можливість зосередитися на тому, що відбувається в конкретну мить.

Усі фізичні аспекти йоги спрямовані виключно на душевний баланс. Їх мета – очистити розум від думок, щоб зосередитися на тілі. Завдяки цьому ви зможете віднайти кращий зв’язок зі своїм “я” та, наприклад, прислухатися до власного серцебиття.

Будьте наполегливі та послідовні

Не варто очікувати, що одне заняття з йоги принесе дивовижні результати. Йога – це насамперед цікавий і дивовижний шлях, а не явні досягнення.

Знадобиться трохи часу, щоб помітити такі фізичні переваги:

  • покращення здоров’я серцево-судинної системи;
  • повернення тонусу м’язам;
  • покращення здоров’я нервової системи;
  • спалення калорій;
  • покращення здоров’я суглобів.

Саме тому важливо набратися терпіння та рухатися крок за кроком. Ставтеся до йоги, як до стилю життя та чудового способу розвиватися й вдосконалювати себе.

йога

Не забувайте пити воду під час занять із йоги

Хоча на перший погляд йога може здаватися простим заняттям, яке не потребує значних фізичних зусиль, насправді це не так. Залежно від типу та складності асан тіло спалюватиме певну кількість калорій, а також жир.

Ось чому важливо піклуватися про достатнє зволоження організму. Не забувайте пити один-два літри води на день, особливо під час занять. Завдяки цьому тканини й органи краще працюватимуть і ви зможете запобігти травмам та розладам, пов’язаним зі зневодненням.

Заняття з йоги також вважаються чудовим способом очистити організм. Це ще одна причина пити багато води, адже вона стимулюватиме виведення токсинів.

Ще одна фінальна замітка: якщо ви будете займатися йогою вранці, це допоможе активізувати організм, а от вечірня йога сприятиме детоксикації.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.