6 способів налагодити життя, коли ви почуваєтеся розбитими

Якщо життя добряче вас побило та загнало в глухий кут і ви не знаєте, що робити, знайдіть хвилину, щоб осмислити свої цілі та приготуватися йти за ними.
6 способів налагодити життя, коли ви почуваєтеся розбитими

Останнє оновлення: 02 січня, 2019

Життя – непроста річ. Навіть, коли все йде як треба, у вас можуть траплятися періоди, коли ви почуваєтеся просто розбитими.

Найважливіше не дозволяти песимізму стати нормою. Цілком природно і навіть корисно відчувати сум, злість чи депресію. Однак неприродно залишатися в такому стані.

У цій статті ми хочемо запропонувати кілька способів, як справитися з такими періодами й продовжувати рухатися далі. Ви побачите, що для цього не потрібно знати магічні формули, а радше варто просто трохи змінити ставлення до речей.

1. Будьте щедрими

мати допомагає дочці

Ви вже, мабуть, знаєте, що коли на вас нападає відчай і зневіра, думки спрямовуються на те, чого бракує та що не так. А втім, щедрість – це пожива для душі.

Замість того, що роздумувати над браком часу чи грошей або проблемами вдома, знайдіть спосіб допомогти комусь іншому.

Наприклад, можна віддати щось зовсім незнайомій людині. Це необов’язково має бути купа грошей. Насправді, йдеться зовсім не про них. Можливо, ви натрапите на бабусю, яка несе важкі сумки чи пакети з магазину, і їй ніяк не вдається перейти вулицю. Допоможіть!

Коли ви будете добрі до інших, то побачите, що хоча зараз здається, ніби життя сповнене безліччю проблем, завжди можна зробити щось для свого ближнього.

Хороші вчинки подарують вам незабутні відчуття.

2. Сядьте та поспостерігайте за людьми

Одна з найбільших проблем, яка виникає тоді, коли ви почуваєтеся розбитими, полягає в тому, що ви починаєте заглиблюватися в себе, думати лише про власні переживання та проблеми. Наступного разу, коли ви так почуватиметеся, підіть у парк або кафе, через які проходять багато людей.

Сядьте собі та спостерігайте за ними. Утім пам’ятайте, що потрібно саме спостерігати, а не просто дивитися. Інакше кажучи, знайдіть хвилинку, щоб поглянути на когось та уявити, яким він міг би бути. Подивіться на обличчя цієї людини та пофантазуйте, як вона живе.

Завдяки такій вправі ви навчитеся жити моментом і пам’ятати, як діти постійно посміхаються та що робить їх щасливими. Ви також побачите людей, які виглядають сумними або сердитими чи, може, навіть станете свідком неприємної ситуації, яку ніяк не зможете змінити.
Не потрібно намагатися поговорити з кимось або пробувати вирішити його проблеми. Ця вправа, спрямована лише на спостереження, допоможе вам краще зрозуміти свої межі, але й також виявити переваги.

3. Ідіть додому та розслабтеся

малюнок дівчина приймає ванну

Ви почуваєтеся розбитими та нещасними через надмірний тиск роботи?

Чи, може, стосунки ніяк не ладяться і ви сварилися зі своїм партнером? Або ж проблема виникла в сімейному колі? Якщо так, відмежуйтеся від ситуації.

Це не втеча. Це просто можливість виділити трохи часу на те, що побути самим і взяти під контроль свій настрій. Чим довше ви перебуваєте в одній із перелічених вище ситуацій, тим імовірніше, що людина, з якою у вас конфлікт, ненароком скаже щось зайве.

Ідіть додому, приготуйте собі велику чашку смачного чаю чи кави, подрімайте або навіть прийміть ванну з бульбашками. Пізніше ви зможете проаналізувати, що сталося, і побачити реальну ситуацію. А зараз потрібно просто дати всьому охолонути.

Наступного дня ви побачите, що все виглядає не так негативно, і зможете прийняти кращі рішення.

4. Любіть себе

жінка читає на дивані

Ви почуваєтеся розбитими через стосунки, які не приносять вам нічого доброго? Здається, що раптом ваші друзі вирішили, ніби ви недостатньо хороші для них? Усе добре. Зрештою, саме ви мусите полюбити себе.

Знаходьте трохи часу, щоб постійно працювати над любов’ю до себе. Постарайтеся розвинути такі корисні звички:

  • ведіть журнал вдячності, у якому щодня записуватимете одну або дві речі, які роблять вас особливими, а також причини полюбити себе;
  • кожного тижня знаходьте час на те, щоб побути самим, сходити на масаж або зайнятися хобі, яке вам подобається;
  • кожного вечора перед сном дивіться на себе в дзеркало і кажіть три чарівні слова: “Я люблю тебе”.

Через недостатню любов до себе ви можете миритися із ситуаціями й умовами, які завдають вам болю. Не дозволяйте, щоб це сталося.

Неодмінно прочитайте статтю “Низька самооцінка: коли ви стаєте собі ворогом

5. Займайтеся саморозвитком

Іноді трапляються ситуації, коли ви почуваєтеся розбитими через те, що не знаєте, як справитися з життєвими проблемами. Наприклад, ви завжди залишаєтеся в боргах у кінці місяця, незважаючи на те, скільки працюєте, або ніяк не отримуєте підвищення на роботі.

У таких ситуаціях важливо зрозуміти, чи проблема насправді пов’язана з вашими емоціями та навичками. Не робіть помилку, думаючи, що знаєте все на світі.

Натомість знайдіть спосіб розвинути вміння, яких вам бракує.

Відповідь залежатиме від того, що вам потрібно:

  • візьміть приватний урок із керування фінансами, якщо не знаєте, як управляти грошима;
  • або кілька занять, щоб опанувати вміння, яке допоможе вам просунутися по кар’єрі;
  • психологічну терапію, щоб визначити та вирішити емоційні проблеми, через які ви продовжуєте перебувати в токсичних стосунках.

Запам’ятайте, що немає чарівного рішення й іноді потрібно зробити перерву та навчитися чомусь новому. Як тільки ви це зробите, рухатися вперед буде простіше.

6. Надихайтеся

Знайдіть у своїй квартирі місце, де зосереджується позитивна енергія. Дуже просто почати почуватися розбитими та втратити напрямок руху, якщо ви не знаходитимете час на те, щоб бути вдячними та надихатися.

Хочете здійснити подорож в Азію? Заробити гроші на будинок своєї мрії? Якщо ви не зумієте правильно сфокусуватися на своїх цілях, то неодмінно загубите себе, роблячи спроби досягти бажаного.

Заведіть щоденник або знайдіть у своїй кімнаті місце, щоб чіпляти картинки, цитати й усе інше, що нагадуватиме вам, заради чого ви працюєте.

Завдяки цьому, коли ви почуватиметеся так, ніби не справляєтеся з життям, можна буде піти туди, щоб упорядкувати свої ідеї, плани та дії.  •  Mata D. A., Ramos M. A., Bansal N., Khan R., Guille C., Di Angelantonio E., Sen S. (2015). Prevalence of Depression and Depressive Symptoms Among Resident Physicians: A Systematic Review and Meta-analysis. JAMA.
  • Davey C. G., Yücel M., Allen N. B. (2008). The emergence of depression in adolescence: Development of the prefrontal cortex and the representation of reward. Neuroscience & Biobehavioral Reviews.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.